Просто зараз по всій Киргизії мітингувальники захоплюють владу.
За даними інформаційних агентств, під контроль опозиції Киргизстану вже перейшли обласні центри Талас і Нарин, захоплені будівлі державних адміністрацій в Московському і Чуйському районах. Демонстранти контролюють також і адміністрацію міста Токмак. В заручниках у опозиції –
голова МВС Киргизії (чи живий він, чи ні - інформація суперечлива), віце-прем'єрові країни вибили око. Під час сутичок вже загинули 17 людей, постраждали 142…
Не Киргизією єдиною
Верхівка айсбергу під назвою «народне невдоволення» криє в собі й інші, характерні тенденції. Киргизія – лише останній і найкричущий етап на шляху спричинених кризою хвилювань, що охопили усю Європу і Азію.
Сьогодні в Болгарії страйкують медики, минулого місяця опозиція вийшла на вулиці Мінська, де відбулося зіткнення із міліцією. У Грузії 26 лютого та 14 березня на вулиці Тбілісі виходили люди. А ще взимку ми спостерігали за подіями, що розгорталися в Греції, де молодь підпалювала автомобілі і магазини. Якщо повернутися ще трішки назад, то згадаємо минулорічні масові протести у Франції, Італії, Індії, Пакистані, Таїланді, Китаї...
Влітку 2009 року в Ірані пройшли президентські вибори, на яких переміг діючий голова держави Махмуд Ахмадинеджад. І прихильники його суперника по перегонах оголосили, що
вибори пройшли з фальсифікаціями і вийшли на вулиці у знак протесту. Влада відповіла розгоном демонстрацій та арештами учасників. Тільки за офіційними даними у цих заворушеннях загинуло безліч людей.
Чи докотиться до нас хвиля заворушень?
Поки світ виплескує своє напруження у страйках, мітингах, голодуваннях, поки по світу
крокує хвиля масових потрясінь, в Україні триває затишшя.Ми ніби-то сховалися у свої мушлі, згадуючи досвід Майдану. Втім, чи можемо ми бути впевненими стовідсотково у тому, що Україна стоятиме осторонь заворушень? Адже ми також, а то й набагато гірше, переживаємо кризу та суспільно-політичні пертурбації.
І чи не стануть першими ластівками «Антитабачні рухи», опозиційні заяви, що звучать щоразу на вищій і вищій ноті, або ж те, як навіть у нас, на Київщині, перекривали житомирську трасу селяни, обурені незаконним вилученням земель?
Якими будуть дії української опозиції у найближчі місяці? Як може відреагувати на масові заворушення нинішня влада? Чи піде вона на поступки, або ж обере інший шлях, щоб не втратити свого обличчя?
Громадський рух «Разом із тобою» переконаний, що навала кривавих подій не має
торкнутися України. Сьогодні, в день Святого Благовіщення ми бажаємо українським політикам та можновладцям мудрості. Адже головна цінність для держави – це людське життя.
середа, 7 квітня 2010 р.
Нова кров опозиції. Киргизія, Білорусь, Грузія, Греція…Хто далі?
Мітки:
антитабачні акції,
демонстрації,
Київщина,
Киргизія,
мітинги,
протести,
Разом із тобою
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар