четвер, 1 квітня 2010 р.
В Переяслав-Хмельницькому спіймали чорних археологів, що знайшли скарб гетьмана Мазепи
Вчора о десятій вечора у Переяслав-Хмельницькому по вулиці Сковороди міліцейським патрулем була проведена перевірка двох чоловіків 27 і 29 років, що тягли з собою підозрілий предмет, загорнутий в ганчір'я. В результаті перевірки виявилося, що парочка молодих людей несла з собою ... скриню зі стародавніми монетами, імовірно 1700 року виготовлення.
Надалі з'ясувалося, що чоловіки переносили скриню з проміжного сховку по вул. Підвальна, а знайдений він був ще минулої осені, неподалік від с. Піски.
За словами підозрюваних знахідку зробив якийсь третій молодий чоловік, що проводив в полі нібито «планові розкопки» і попросив молодих людей «віднести скриню в міліцію». А в ганчір'я скриню загорнули, як стверджують підозрювані, щоб не викликати зайвих питань у городян.
Справді цікаво, як би відреагували переяславчани, дізнавшись, що буквально в метрі від них невідомі молодчики несуть скриню зі скарбами самого Гетьмана Мазепи. Адже монети і золото імовірно можуть належати саме йому - свій скарб Мазепа, за твердженнями істориків і археологів, міг залишити тільки на території Переяслав-Хмельниччини.
- За легендами Мазепа, коли в 1709 році відступав після Полтавської битви, закопав велику частину державного статку на території Київської області. Припускали, що шукати скарб слід в одному з підземель між церквами, які сам гетьман і збудував, - говорить заступник директора Інституту археології та антропології Олег Петрівській. - Це один з найгучніших скарбів, його шукали навіть у Києві - в знаменитих Кирилівських печерах, шукали УНРовці, більшовики, самі кияни. І це насправді визначна знахідка для нас, щасливий збіг обставин, що вдалося виявити та запобігти його вивезенню з країни.
Нагадуємо, що скарб Мазепи ставлять на один щабель зі скарбами гайдамаків і війська Запорізького в Умані, скарбами Богдана Хмельницького в Чигирині, золотом Павла Полуботка у Любечі, скарбами Нестора Махна в Гуляйполі (там, як відомо, нерідко під вивісками фестивалів проводять зльоти чорних археологів) і золотом кримського хана в Бахчисараї, яке за чутками шукало навіть СБУ.
Про те, яка доля чекає на чорних археологів, що знайшли скарб, у міськадміністрації відповіли, що «згідно із законом особа, яка виявила скарб, має здати його фінансовому органу місцевої Ради народних депутатів. У даному конкретному випадку ми вбачаємо склад злочину, а саме присвоєння безхазяйного майна великої цінності, що винним не належить».
Джерело також прокоментувало плани щодо подальшої долі скарбу Мазепи: «Скарб переходить у власність міста. На ці гроші ми плануємо провести реконструкцію Вознесенського собору, побудованого гетьманом Мазепою, побудувати в місті Діснейленд, провести пором через річку Альту, а також розглядаємо варіант фінансування за рахунок знахідки будівництва метро між містами Київської області. Таким чином міста-супутники столиці зможуть нарешті поліпшити своє сполучення».
Також джерело привітало читачів із настанням першого квітня, дня гумору, жартів і несправжніх новин.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар