Ні для кого не секрет, що Україна займає лідируючі позиції в списку країн з обігу та вживання наркотиків серед населення. Наркоманія - прямий шлях до зараження ВІЛ / СНІД, але до цієї стадії більшість наркоманів просто не доживають. Громадський рух «Разом із тобою» розповідає про причини та наслідки дитячої наркоманії.
13 років - це вік, коли українські діти вперше пробують наркотики і частина від них уже не відмовляється. Однак у школах цього воліють не помічати. У більшості випадків навіть батьки дізнаються про наркозалежність своїх дітей вже тоді, коли розмовами чи покараннями справі не зарадиш. Стільці в Центрі терапії залежностей не бувають порожніми. Дітей і підлітків сюди привозять у тяжкому стані, розчавленими і сердитими.
У цілому в державі на медичних обліках перебуває близько 170 тисяч осіб, які вживають наркотики, близько 50 тисяч – це неповнолітні. У понад 90 тисяч осіб підтверджено діагноз – наркоманія.
Ні для кого не секрет, що Україна займає лідируючі позиції в списку країн з обігу та вживання наркотиків серед населення. Для порівняння: якщо у 1994 році органами було вилучено близько п'яти тонн макової соломки, то в 2000-му - вже близько сорока тонн!
Макова соломка - один з найнебезпечніших наркотиків. Більше шкоди здоров'ю приносить тільки героїн, упевнені лікарі. Як показує статистика, в Україні дійсно дуже полюбили пиріжки з маком - понад 90% вилученої макової соломки саме вітчизняного виробництва.
Наркоманія - це прямий шлях до зараження ВІЛ / СНІД, але до цієї стадії більшість наркоманів просто не доживають. Уражується червоний кістковий мозок, печінка, нирки, підшлункова залоза, органи черевної порожнини, порушується мале і велике коло кровообігу. Уражується серцево-судинна система - органи кровотворення. Після руйнації нейронів людина повністю деградує.
Перша категорія наркотиків - так звані «чорні», що викликають ілюзію щастя і блаженства і дозволяють на час сховатися від сірих буднів або важких думок, що переслідують людину. Героїн та морфій - ось найпоширеніші представники важкої, але солодкої отрути. За ними йдуть «сірі» наркотики-галюциногени, серед яких коноплі та ЛСД. Вони викликають у людини відчуття іншої реальності і стали улюбленим допінгом у фантазерів і любителів «політати» в інших світах. Вважається, що наркоманія – це спроба компенсувати нестачу почуттів і емоцій у реальному житті.
Дія так званих «білих» наркотиків полягає в тому, щоб стимулювати активну діяльність людини. Втомлена фізично і морально, вона легко підсаджується на кокаїн і амфітаміни, якщо відчуває, що життєві сили вичерпалися, а попереду важкі будні трудової діяльності.
Небезпека наркотиків для людського організму давно доведено, і, що б не говорили, вони руйнують мозок вже після першого вживання. У цьому плані особливу небезпеку сьогодні представляють легкі наркотики, такі як канабіс (або марихуана). Небезпека якраз у тому, що їх часто недооцінюють. Сьогодні важко знайти підлітка, який не пробував курити коноплю ще в школі.
В разі регулярного вживання наркотиків клітини мозку активно руйнуються, мозкова діяльність значно сповільнюється, людина втрачає здатність мислити і запам'ятовувати. Розвій дитячої наркоманії призводить до того, що на лікарняних ліжках реабілітаційних клінік лежать ледве живі 20-річні люди, і далеко не всім із них пощастить отримати шанс почати життя спочатку.
Наскільки б протиприродною не виглядала дитяча наркоманія, це досить закономірне явище у країні, нестабільній політично, економічно, соціально. Емоційно та психічно незрілі особистості, діти найбільше страждають від негативних впливів оточення – невпевненість у майбутньому та відсутність надійної опори під ногами легко схиляє їх до легковажних та безвідповідальних вчинків. Рівень безробіття в країні знаходиться на критичному рівні, а загальна апатія до зовнішнього світу вже набуває постійного характеру. У таких умовах складно не погодитися з фахівцями, які вважають, що головним мотивом звернення людини до наркотиків є песимістичне ставлення до майбутнього.
Немає коментарів:
Дописати коментар