У такий спосіб ще можна вберегти те, що залишилося після крижаної зими.
З 10 квітня починається період нересту і на водоймах Києва і Київської області працюватимуть пильні патрулі з Київрибохорони, щоби жоден із несвідомих громадян не наніс навколишньому середовищу непоправної шкоди виловом риби, що нереститься.
Обмеження стосується як вилову риби, так і вилову раків.
Нерестилищами в межах Київської області вважаються Київське та Канівське водосховища із притоками та зонами підтоплення, а також озера і ріки, що у ці водосховища впадають.
Київрибохорона заборонила тут будь-який вилов риби на період від 10 квітня до 20 червня; з 10 квітня до 20 червня і з 15 липня до 1 вересня.
Цього року вже не вперше говорять про те, що потрібно рятувати рибу. Як вже писав Громадський рух «Разом із тобою», навесні для запобігання паводку із Київського водосховища було спущено воду, внаслідок чого тонни риби придавило кригою.
Тому посадовці починають говорити про заходи, якими можна було б врятувати ті рибні ресурси, що ще залишилися. Наприклад, нещодавно про необхідність перебування в акваторії Київського водосховища криголама для запобігання загибелі риби через кригу на водній поверхні заговорили в МНС.
Дехто схоче поцікавитися, чому вилов риби в одному разі вважається нанесенням непоправної шкоди навколишньому середовищу, а в іншому - не можуть знайти винного.
Певні рішення влади і справді скидаються на спроби залагодити наслідки попередніх прорахунків.
Втім, сподіваємося, що весняне обмеження вилову риби на водоймах допоможе вберегти хоч трішки риб. Нагадуємо, що протягом цього часу на рибгоспах також заборонено використання плавзасобів із двигунами, проведення змагань зі спортивної рибалки, намив піску та роботи по поглибленню дна. За межами нерестилищ і в межах населених пунктів рибалити дозволяється, проте лише з берега, лише однією вудочкою і не більше 3 кг.
середа, 31 березня 2010 р.
вівторок, 30 березня 2010 р.
ДАЇшники відстрілювалися від порушника
У Київській області чоловік протаранив ДАЇшникам авто і намагався скоїти наїзд
Початок тижня для Київської області ознаменувався загостренням ситуації на дорогах. У понеділок magnolia-tv.com опублікували повідомлення про те, що на Київщині на Новообуховській трасі відбулося зіткнення трьох автівок («Мазди», «Хюндай» та «Рейндж ровера»). Тільки завдяки щасливому збігові обставин у цій аварії не було потерпілих.
29 березня також відбулося ДТП на 21-му кілометрі одеської траси – зіткнення одразу трьох автомобілів: «МАЗу», «Таврії» і «Камазу». Після зіткнення у «Таврії» залишилося лише 2 цілих колеса, «водій легкового авто відбувся легким переляком і його із травмою голови направили до лікарні» - повідомляє «Магнолія ТВ».
Сьогодні ж, за інформацією Pro.UA на Київщині агресивність та ворожість водіїв сягнула меж – цього разу даїшникам довелося навіть відстрілювалися від розпаленого люттю водія, що до того ж протаранив їм авто.
Зіткнення відбулося у Білій Церкві, і двум працівникам ДПС ОДАЇ довелося застосувати табельну зброю, щоби захистити себе від білоцерківського підприємця.
За інформацією джерел, подія відбулася під час нічного патрулювання – даїшники вирішили перевірити «Тойоту Ленд Краузер», за кермом якої перебував нетверезий водій, що не мав до того ж і документів на автівку.
За декілька хвилин до даїшників під’їхав справжній власник авто, місцевий підприємець.
Погрожуючи співробітникам ДАЇ неприємностями на роботі, він вимагав відпустити друга на «Тойоті», а зрештою, не дочекавшись відповіді, сів за кермо джипу, двічі протаранив патрульну автівку й намагався наїхати на прапорщика міліції. Отут-то даїшники схопилися за зброю…
Наразі особи учасників пригоди встановлені, матеріали зі справи направлені в прокуратуру Білої Церкви.
Громадський Рух «Разом із тобою» вже писав про загострення обставин на дорогах. Нерідко, саме неналежний стан доріг може бути причиною пошкодження автомобілів. Втім, дорожні обставини також чимало залежать від толерантності, вихованості і обережності водіїв. Адже останній тиждень показав суттєве посилення напруги на дорогах.
Так за повідомленнями ДАЇ, тільки 28 березня у Васильківському, Білоцерківському, Ірпінському, Бориспільському районах відбулося п’ять ДТП, у яких загинула одна людина і вісім отримали поранення.
А вцілому за минулі вихідні відбулося 13 ДТП, в результаті яких загинуло чотири людини, 16 отримали ушкодження. Співробітники ДАЇ виявили 2257 порушень правил дорожнього руху, в тому числі 98 водіїв керували автомобілем у нетверезому стані, 895 – порушили швидкісний режим.
пʼятниця, 26 березня 2010 р.
Вибух у «Бінго»: кому це вигідно?
Сьогодні о 8 30 в Києві замінували розважальний центр «Бінго».
Вибухівку знайшов прибиральник – пакет із годинниковим механізмом, присипаний землею, лежав біля входу у клуб.
Розмінувальники, яких викликали на місце, вирішили знешкоджувати вибухівку просто на місці.
І досі міліція нічого не говорить ані про ймовірні причини, ані про підозрюваних.
Як стало відомо Громадському руху «Разом із тобою», історія навколо «Бінго» розпочалася ще вчора.
Київський міський комітет ВО «Свобода» вимагав заборонити в'їзд в Україну американського гурту Onyx і притягти до кримінальної відповідальності організаторів туру (як пише видання «Кореспондент»).
А сьогодні в клубі «Бінго» мав відбутися саме перший концерт гурту
Onyx. У турі скандального гурту фігурує ще 4 міста.
У нас є принаймні три версії того, що відбулося.
Перша - для організаторів концертного туру не зайвим може бути розголос, що вчиниться навколо події у «Бінго». Та й сам клуб тепер у всіх на вустах.
Друга – можливо, це «Свобода» вирішила завадити виступу гурту із «грубими расистськими і ксенофобськими висловлюваннями» (цитата повідомлення пресс-служби українських націоналістів).
І третя версія: у такий спосіб хтось підставляє ВО «Свобода».
Громадський рух «Разом із тобою» обов’язково повернеться до цієї теми, як тільки будуть озвучені додаткові факти й обставини цієї кричущої події.
четвер, 25 березня 2010 р.
Отруйний п’ятий полігон
Гігантське сміттєзвалище у Київській області знову загрожує екологічною катастрофою
Отруйна рідина з п’ятого полігону вже кілька років тому почала поширюватися за межі сміттєзвалища. Цією ж весною, у зв’язку із метеорологічною ситуацією зона забруднення може стати неконтрольовано більшою. У разі поширення постраждають не тільки найближчі села - Креничі, Підгірці, Ходосіївка, Дмитровичі і Романків. Проникнення фільтрату у ґрунтові води може негативно вплинути на якість еоценового (бучацького) водоносного горизонту, який широко використовується для водопостачання прилеглих населених пунктів.
Полігон №5 на перший погляд видається такою собі страшилкою що згадується у ЗМІ на рівні з напівміфічним землетрусом, Київським водосховищем, Бортничівською станцією аерації та рештою об’єктів, про які починають вести мову різноманітні діячі одразу, як тільки виникає необхідність пропіаритися на екології.
Ми вже звикли ставитися до цих слів із недовірою. Однак у випадку із полігоном ЗМІ можуть підвести себе самі, зігравши роль хлопчика, що кричав «Вовки!». А ми, призвичаївшись до перебільшень екологічних проблем, можемо не помітити їх, у разі, якщо вони виникнуть насправді.
Історія закриттів
П’ятий полігон – відоме київське сміттєзвалище, що приймає до 60% усіх побутових відходів столиці. Об’єкт проблемний, не дуже шанований місцевими жителями, що вже не раз ставали на захист свого здоров’я, іноді (не фігурально) грудьми закриваючи під’їзди до об’єкту.
Декілька відомих фактів: фільтрат (отруєна хімікатами рідина), що утворюється при експлуатації полігону, тут не знешкоджується належне, захисні бар’єри не витримують, тиск фільтратів на дамби досяг критичної межі ще чотири роки тому.
Полігон, що належить ВАТ «Київспецтранс», починаючи з 2000 року то закривали, то знову відкривали. Відкривали переважно завдяки домовленостям із Обухівським районом та обіцянкам зробити все необхідне для переробки сміття.
Основним висновком Санепіднагляду та Державного управління охорони оточуючого середовища у м. Києві із року в рік у різних формулюваннях був такий: «Протягом останніх 10 років на Полігоні №5 постійно порушуються санітарні правила утримання об’єкту. Полігоні твердих побутових відходів являється джерелом негативного впливу на показники медичної екології, що може негативно впливати на населення, яке проживає в зоні дії полігону».
ВІН працює
На початку 2010 року ситуація навколо переробки сміття знову стала напруженою.
Як стало відомо журналістам Громадського руху «Разом із тобою», це сталося тому, що дозволу на розміщення відходів на П’ятому полігоні у 2010 році Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Київській області для ВАТ «Київспецтранс» не дало.
Не дало тому, що МОЗ вимагали за висновками держсанепідеміологічної експертизи* щоби ВАТ «Київспецтранс» виконали певні умови.
Наприклад, виділили ділянки для складування ущільнених ТПВ після сортувальних станцій; розробили і впровадили технології рекультивації карт, засипаних більше 20 років тому, впровадили технології використання цих земель для повторного складування ТПВ. Одними із найголовніших вимог були забезпечення роботи установки переробки фільтрату VОММ, укріплення захисної дамби І та ІІ черги полігону.
Однак на початку року замість того, щоби виконувати ці вимоги, адміністрація ВАТ «Київспецтранс» … позивається до Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Київській області у Окружному адміністративному суді м. Києва. І знову починається судова тяганина.
Ми пишемо знову, бо насправді в «Київспецтрансі» вже набили руку на судах. Наприклад, їхньою адміністрацією в Окружному адміністративному суді м. Києва була скасована дія постанови головного державного санітарного лікаря Київської області №6 від 04.02.2008р. (У ній йшлося про тимчасове призупинення роботи полігону та застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства).
Санітарна служба Київської області оскаржила це рішення в Київському апеляційному адміністративному суді, на що ВАТ «Київспецтранс» направив до Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу, за результатами розгляду якої судом ухвалено відкрити касаційне провадження на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 01.10.2008р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 13.01.2010р.
А віз і нині там
Постійна судова тяганина не відміняє того факту, що ще у 2009 році в МОЗ України, керуючись результатами державної санітарно-епідеміологічної експертизи**, встановили, що фільтрат поширюється за межі полігону, а саме по долині балки Марусин Яр. І, хоча він не досяг минулої весни найближчих населених пунктів, експерти засвідчили: «У зв’язку зі зміною метеорологічних умов можливе значне збільшення об’єму фільтрату, що суттєво посилить навантаження на захисні дамби та може призвести до його витікання, що в свою чергу призведе до забруднення довкілля та негативно вплине на стан здоров’я та умови проживання населення в зоні дії полігону».
У зоні екологічного лиха можуть опинитися Креничі, Підгірці, Ходосіївка, Дмитровичі, Романків… Більше того, біля полігону тече річка Віта, що впадає в Дніпро. І якщо отруєні хімічними сполуками води досягнуть її, масштаби ймовірної катастрофи стануть неоціненними.
Коментарі:
Олександр, власник земельної ділянки у с. Підгірці:
Не скажу, що нас, місцевих жителів останнім часом сильно турбували питання, пов’язані із П’ятим полігоном. Ще чотири роки тому, щойно ми заселилися тут, я зробив проби води у нашій свердловині, і вона виявилася якіснішою і чистішою за Київську. Тому сьогодні ми не сильно переймаємося тим, що робиться на сміттєзвалищі, тим більше, що воно розташоване досить далеко від нас. Вважаю, що не треба шукати проблем там, де їх немає.
Олена, жителька с. Підгірці:
Я чула, що колись жителі навколишніх селищ протестували проти роботи П’ятого полігону. Однак власне я не бачу в ньому особливої небезпеки, принаймні, біля нашого будинку ніколи не було зайвих запахів, та й вода добра.
Олександр, житель с. Романків:
Ті люди, що не зважають на цю сміттєву міну вповільненої дії, просто не уявляють, на що себе наражають, нехай сходять і подивляться, хоч здалеку, що це за П’ятий полігон. Я вважаю, що звалище необхідно закрити, закрити назавжди, а то інакше одного дня ми прокинемося серед хімікатів.
Ігор Дармостук, керівник виконкому громадського руху «Разом із тобою»:
Проблема сміттєзвалищ характерна для усієї України. В наших містах не вистачає контейнерів для сміття, сміттєзбиральних машин, повсюди виникають стихійні звалища, а на Київщині проблема ускладнюється ще й тим, що часто-густо сміттєзбиральні машини навіть не довозять сміття до місця призначення. Про це відкрито говорять самі комунальні служби: водії, економлячи паливо, скидають сміття у найближчі лісопосадки.
Натомість, П’ятий полігон – це один із прикладів того, що громада спроможна привернути увагу суспільства до своїх проблем. Адже саме жителі навколишніх сіл у 2006 році блокували в’їзди на сміттєзвалище, намагаючись добитися від «Київспецтрансу» удосконалення функціонування полігону. І певні поступки вони тоді отримали.
З одного боку ми розуміємо, що закриття полігону може призвести до того, що Київ просто таки потоне у бруді. Минулого року аналогічну ситуацію ми вже бачили в Тернополі.
Однак тимчасове закриття полігону з одночасним посиленням контролю за стихійним скидуванням сміття може поліпшити ситуацію. Переконаний, якщо суд поставить керівництво полігону та міста Києва перед дилемою: або працюєте, дотримуючись усіх норм екологічної безпеки, або закриваєтесь, то і бізнес, і представники влади зможуть віднайти необхідні важелі і кошти, аби зняти цю проблему.
Довідка:
Яблуко розбрату
Останні три роки «Київспецтранс» робив певні кроки у напрямі покращення умов експлуатування сміттєзвалища. Так, наприклад, на замовлення підприємства у 2008 році був розроблений проект з реконструкції та технічного переоснащення полігону ТПВ №5. Проект був схвалений в МОЗ і полягав у тому, що віднині накопичений та новоутворений фільтрат з переповнених ставків полігону буде перероблятися установкою термічного оброблення фільтрату VОММ. Вироблена була і затверджена МОЗ і схема поводження із продуктами переробки фільтрату.
На жаль, установка припинила роботу через кілька днів після старту. Натомість неї як самостійна одиниця запрацювала станція з переробки фільтрату РАLL RОСНЕМ, після якої утворюється концентрат фільтрату, шляхи знешкодження якого на даний момент не визначені.
*(Державна санітарно-епідеміологічна експертиза від 26.03.2009р. №05.03.02-07/16865).
**(Експертиза №05.03.02-07/16865, «Матеріали щодо можливості подальшої експлуатації полігону ТПВ №5» від 26.03.2009р.).
Українська юніорська збірна – фаворит Чемпіонату світу з хокею
Хокеїсти юніорської збірної України (вік до 18 років) виграли вже другий матч на чемпіонаті світу у другому дивізіоні, що проходить наразі у Броварах.
Українські спортсмени вибороли перемогу у боротьбі зі збірними Бельгії (8:0) та Нідерландів (7:0). Зараз українська команда, що після двох матчів набрала 6 очок, разом із хокеїстами Словенії ділить перше місце в групі В. Чемпіонат розпочався 22 березня в Броварах і триватиме до 28, доколи наші хокеїсти вийдуть на лід ще 3 рази – проти збірних Австралії, Іспанії та Словенії.
Громадський рух «Разом із тобою» вітає юних хокеїстів із блискучими перемогами і бажає триматись поставленого рівня до кінця чемпіонату!
Нагадаємо, що Громадський рух раніше вже писав про підготовку до ЧС – детальніше тут.
середа, 24 березня 2010 р.
Чи поборемо туберкульоз?
24 квітня світ відзначає День боротьби із туберкульозом – хворобою бідних людей і важких часів.
Щорічно від туберкульозу помирає майже два мільйони людей, а третина всього людства є інфікованою. Україна відзначає цей день починаючи з 2002 року. Адже сьогодні ми за кількістю хіміорезистентних форм цієї хвороби посідаємо перше місце в Європі і 4 місце в світі.
Рентгенмобільність
Офіційно епідемія в нашій країні зареєстрована у 1995 році і, не зважаючи на чутки про поступове скорочення кількості жертв, ситуація і досі залишається невтішною. Так, наприклад, лише у 2009 році рівень захворюваності на туберкульоз серед підлітків Києва зріс на 30%.
Головною сьогоднішньою новиною є те, що до дня боротьби із туберкульозом київська мерія проведе акцію «Зупинимо туберкульоз», яка передбачає проведення безкоштовного анонімного обстеження киян та гостей міста за допомогою пересувного флюорографа.
Це непогане починання, Громадський рух «Разом із тобою» також планує провести подібний захід у містах Київської області. Адже ми маємо перед собою яскравий приклад – захід по обстеженню донеччан, у результаті якого виявилося, що із десяти «людей з вулиці», які перевірили стан своїх легенів в рентгеномобілі, шестеро – хворі на туберкульоз і не підозрювали про це.
Адже туберкульоз – хвороба тиха і підступна, що роками може розвиватися в легенях, а передається легко, повітряно-крапельним шляхом.
Лікарняне питання
Причиною, яка спонукає чисельні організації проводити заходи із медичного обстеження громадян, використовуючи мобільні машини, є те, що до лікарень багатьох із нас не загониш і силою.
Основними причинами епідемічної ситуації в Україні називають низький рівень життя і санітарної культури населення, неякісне харчування, недоступність ліків і кваліфікованої меддопомоги, однак ми хочемо додати сюди ще й занедбаність системи охорони здоров’я.
«Лікарні не можуть нормально функціонувати за відсутності необхідного укомплектування, транспорту, ліків, зарплатня медпрацівників є катастрофічно низькою, на них не розраховані жодні програми соціального забезпечення, - коментує ситуацію голова ГО «Медична громада», головний лікар Київської обласної лікарні Микола Анкін. – Не дивно, що громадяни часто нарікають на послуги лікарень. Однак чи замислюється хтось із нас над тим, що і самим лікарям не подобається ситуація, що склалася?».
Для Київської області можна додати й ще одну проблему – ситуація у сфері охорони здоров’я складається не на краще в першу чергу через те, що завдяки певним адміністративним механізмам в область не надходять кошти, призначені на державні програми охорони здоров’я. У тому числі – і на боротьбу с туберкульозом. (Так, в 2009 Київська область не отримала коштів на знезараження продуктів життєдіяльності хворих тублікарні №1).
У наш час туберкульоз, що визнаний всесвітнім лихом щорічно забирає життя 1,6 мільйонів людей, більшість із яких – жителі країн, що розвиваються.
Однак кожному із нас варто пам’ятати, що наше здоров’я у наших руках, а сучасна медицина виліковує від 92 до 95% випадків цієї хвороби.
Щорічно від туберкульозу помирає майже два мільйони людей, а третина всього людства є інфікованою. Україна відзначає цей день починаючи з 2002 року. Адже сьогодні ми за кількістю хіміорезистентних форм цієї хвороби посідаємо перше місце в Європі і 4 місце в світі.
Рентгенмобільність
Офіційно епідемія в нашій країні зареєстрована у 1995 році і, не зважаючи на чутки про поступове скорочення кількості жертв, ситуація і досі залишається невтішною. Так, наприклад, лише у 2009 році рівень захворюваності на туберкульоз серед підлітків Києва зріс на 30%.
Головною сьогоднішньою новиною є те, що до дня боротьби із туберкульозом київська мерія проведе акцію «Зупинимо туберкульоз», яка передбачає проведення безкоштовного анонімного обстеження киян та гостей міста за допомогою пересувного флюорографа.
Це непогане починання, Громадський рух «Разом із тобою» також планує провести подібний захід у містах Київської області. Адже ми маємо перед собою яскравий приклад – захід по обстеженню донеччан, у результаті якого виявилося, що із десяти «людей з вулиці», які перевірили стан своїх легенів в рентгеномобілі, шестеро – хворі на туберкульоз і не підозрювали про це.
Адже туберкульоз – хвороба тиха і підступна, що роками може розвиватися в легенях, а передається легко, повітряно-крапельним шляхом.
Лікарняне питання
Причиною, яка спонукає чисельні організації проводити заходи із медичного обстеження громадян, використовуючи мобільні машини, є те, що до лікарень багатьох із нас не загониш і силою.
Основними причинами епідемічної ситуації в Україні називають низький рівень життя і санітарної культури населення, неякісне харчування, недоступність ліків і кваліфікованої меддопомоги, однак ми хочемо додати сюди ще й занедбаність системи охорони здоров’я.
«Лікарні не можуть нормально функціонувати за відсутності необхідного укомплектування, транспорту, ліків, зарплатня медпрацівників є катастрофічно низькою, на них не розраховані жодні програми соціального забезпечення, - коментує ситуацію голова ГО «Медична громада», головний лікар Київської обласної лікарні Микола Анкін. – Не дивно, що громадяни часто нарікають на послуги лікарень. Однак чи замислюється хтось із нас над тим, що і самим лікарям не подобається ситуація, що склалася?».
Для Київської області можна додати й ще одну проблему – ситуація у сфері охорони здоров’я складається не на краще в першу чергу через те, що завдяки певним адміністративним механізмам в область не надходять кошти, призначені на державні програми охорони здоров’я. У тому числі – і на боротьбу с туберкульозом. (Так, в 2009 Київська область не отримала коштів на знезараження продуктів життєдіяльності хворих тублікарні №1).
У наш час туберкульоз, що визнаний всесвітнім лихом щорічно забирає життя 1,6 мільйонів людей, більшість із яких – жителі країн, що розвиваються.
Однак кожному із нас варто пам’ятати, що наше здоров’я у наших руках, а сучасна медицина виліковує від 92 до 95% випадків цієї хвороби.
Дешеві квартири в Київській області
Для кого буде доступним доступне житло
У 2010 році в Україні збудують 16,3 тисяч м² доступного житла. В рамках цієї державної програми забудова вестиметься і в Київській області – на оборонних землях.
Проект «Доступне житло», розроблений Міністерством регіонального розвитку і будівництва, передбачає, що 30% вартості квартири сплачується державою, а інші 70% - коштами покупців. Автори проекту запевняють, що сьогодні головним завданням Міністерства регіонального розвитку і будівництва є створення таких умов, за яких громадяни зможуть самостійно купувати квартири. Міністерство відповідає за розгортання будівництва в першу чергу для тих людей, чий рівень доходів не дає права на соціальне житло, але й не є достатнім для вирішення житлових проблем власними силами.
Наразі іпотечні кредити залишаються непід'ємним тягарем для громадян - з урахуванням банківських зборів і комісій вартість кредиту складає близько 27% річних. Проте Національний банк України готовий знизити кінцеву кредитну ставку до 15-16% річних шляхом рефінансування комерційних банків, що братимуть участь у програмах будівництва доступного житла.
За словами заступника міністра регіонального розвитку і будівництва Дмитра Ісаєнка, середня вартість квартир у країні зараз становить 4200 грн за 1 м². А за умови запропонованої в проекті 30-відсоткової державної компенсації, житло стане цілком доступним.
Втім, деякі експерти запевняють: у проекті доступного житла є одне дуже слабке місце. В ньому не створено механізму, який дозволятиме виділяти житло саме тим людям, які того потребують, а не тим, хто ближче до годівнички і лише користується привілеями і субсидіями, призначеними для інших. Немає системи контролю, яка покаже, що житло справді надане черговикам, що його потребують.
Ми протягом тривалого часу спостерігаємо парадоксальний принцип, за яким суспільні блага і пільги розподіляються між громадянами, що роками стоять в черзі і сподіваються отримати від держави підтримку, і тими особами, для яких питання фінансової допомоги з боку держави є, щонайменше, соціально некоректним.
Стосовно Київщини Громадський рух «Разом із тобою» вже писав про ситуацію, що складається навколо будівництва житла. Тому певне пожвавлення на ринку не було б зайвим. Тим більше, що доступне житло – все ж надія для людей, перед якими постала перспектива отримати квартири лише через 75 років.
Адже у квартирній черзі існують три підчерги: загальна, першочергова і позачергова, у кожній підчерзі є загальні, першочергові і позачергові члени (а ще ті, кого в ній ніколи «не стояло»).
І за цих умов для молодої сім’ї сьогодні можливість отримати квартиру не через 75 років, а хоч і з доплатою – найближчим часом, є обнадійливою.
«Аби цей проект досяг своєї мети, потрібні не тільки відповідні зміни у законодавчих актах, статтях, прийняття нормативних документів на рівні уряду. – коментує новину голова виконкому Громадського руху «Разом із тобою» Ігор Дармо стук. - Важливим чинником впливу на дії місцеві органи влади також може бути і контроль самої громади».
понеділок, 22 березня 2010 р.
Київщина зустрічає своїх героїв-параолімпійців
Після блискучого виступу на Х зимовій Параолімпіаді у Ванкувері повний склад національної збірної України урочисто зустрічатимуть 24 березня в аеропорту Бориспіль представники Київської обласної держадміністрації. За неперевіреними даними, в числі тих, кого на рідній землі параолімпійці побачать в першу чергу, буде і прем’єр-міністр України Микола Азаров. Серед 19 завойованих медалей, що за загальною кількістю нагород поставили Україну на 3 місце серед 44 країн-учасниць, наші спортсмени вибороли і 5 золотих.
Безумовно, головною героїнею української збірної можна назвати 19-річну лижницю Олександру Кононову з села Шевченкове Київської області, що привезла на Батьківщину три золоті медалі. В завершальний день Олімпіади в жіночій лижній гонці на 5 км (клас стоячих спортсменів із порушенням опорно-рухового апарату) від неї лише на дві секунди відстала ще одна наша землячка Олена Юрковська, яка посіла другу сходинку параолімпійського п’єдесталу. Микола Азаров вже привітав офіційними телеграмами чемпіонів і призерів із завоюванням нагороди «в напруженій боротьбі із гідними суперниками завдяки надзвичайній стійкості і непоборному бажанню перемогти".
Сьогодні в Україні проживає близько двох із половиною мільйонів наших співвітчизників із фізичними вадами – це 5,5% населення. Рівень турботи держави про людей з обмеженими можливостями відображає загальний рівень її піклування про своїх громадян. На жаль, наразі Україна практично не має власних забезпечених на належному рівні баз для підготовки спортсменів-параолімпійців до змагань із зимових видів спорту. Проте, за оцінками Міжнародного параолімпійського комітету, сьогодні ми демонструємо найвищі темпи розвитку спорту людей із обмеженими можливостями у Європі. Велику роль в цьому відіграє і ініціативність самих інвалідів, їх громадських організацій, а також допомога благодійників і об’єднань громадян.
«В цьому році через економічну і політичну ситуацію були сильно скорочені кошти, призначені для втілення в життя цілої низки соціальних проектів, спрямованих, в тому числі, і на розвиток спорту на Київщині, на підтримку людей з обмеженими фізичними можливостями у їх спортивній діяльності. - коментує Іван Куроченко, голова громадської організації «Здорова Київщина» . - Запорукою вражаючого успіху нашої параолімпійської збірної у Ванкувері стали в першу чергу робота членів збірної, наполегливість і орієнтація на результат. Я дуже радий за наші досягнення, наша організація зі свого боку буде намагатися підтримувати належний рівень спортивної підготовки серед людей із обмеженими можливостями, протягом року проводитиме численні акції, змагання, перегони.
Ми від імені Громадського руху «Разом із тобою» раді привітати наших спортсменів, адже мужність і успіхи наших параолімпійців вселяють віру і надихають решту людей із обмеженими можливостями у ці нелегкі для країни часи.
Мітки:
Ванкувер-2010,
інваліди,
Київщина,
Параолімпіада,
Разом із тобою,
чемпіони
Іноземці знову поділяться.
Досвід із соціалізації дітей з особливостями психофізичного розвитку перейматимуть вчителі Київщини.
Більше 15 тисяч дітей з особливостями психофізичного розвитку живе сьогодні в Київській області. Для їхнього нормального розвитку необхідні правильні програми навчання, які дозволять цим дітям влитись у суспільство і знайти себе в житті.
Що таке «правильно», як водиться, знають іноземці. Так, наприклад, у Кагарлику (Кагарлицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №3) стартував на днях проект «Соціалізація дітей-інвалідів», програма, що базується на досвіді італійських благодійників.
Основний постулат програми полягає в тому, що інтеграція інвалідів у суспільство має базуватися на наданні їм повної громадянської рівноправності.
І справді, багато хто із вчителів помічає, наскільки людяніші західні програми роботи із дітьми з особливостями психофізичного розвитку. Їх від нашого підходу відрізняє прагнення вчителів знайти для дитини заняття, яке зробить її щасливою і надасть можливість рівноправно працювати у суспільстві. У нас же, навпаки, дітей намагаються навчити якомога більше – усьому.
«Виховуючи цих дітей, ми маємо перш за все думати про їхнє щасливе майбутнє, а не про те, скільки різноманітних знань можна їм передати. – говорить Галина Якименкова, голова фонду «Милосердя і здоров’я» . – На жаль, наразі змінити ставлення суспільства до інвалідів дуже складно; влада поверхово опікується цим питанням, а вчителі балансують на межі бідності. Тому не дивно, що єдиною опорою, на яку ще можуть розраховувати люди із особливими потребами – не тільки діти, дорослі також - стають благодійні фонди, іноземні благодійні організації. У Київській області наш фонд «Милосердя і здоров’я» за підтримки міжнародних організацій та Громадського руху «Разом із тобою» всіма можливими шляхами намагається допомагати людям, що опинилися в скрутному становищі. І ми раді, що певний поступ у соціалізації людей із особливими потребами є.
Сьогодні громадянська відповідальність кожного полягає також у тому, щоби не відвертати очей та не залишатися байдужими до людей, що через певні вади та ставлення оточуючих опиняються на соціальному узбіччі. Лише об’єднавши наші зусилля ми зможемо допомогти їм стати повноцінними членами суспільства.
Кондрук Валерій Петрович обраний Почесним головою громадської організації «Здорова Київщина»
19 березня у спорткомплексі Національного університету харчових технологій пройшла конференція Громадської організації «Здорова Київщина», на якій почесним головою ГО був обраний Кондрук Валерій Петрович, заступник голови Київської обласної державної адміністрації з питань соціальної та гуманітарної політики, лідер громадського руху "Разом із тобою".
На зібранні були присутні представники районів Київської області - вчителі, тренери, керівники закладів з розвитку фізичної культури, а також прості люди, що завжди і в усьому дотримуються здорового способу життя.
Доповідачі зазначали, що ГО «Здорова Київщина» має стати потужним інструментом для поширення розуміння того, що спорт та заняття фізичними вправами – це шлях до створення потужного суспільства, економічно стабільного, заможного і – щасливого.
Так, наприклад, Микола Слободан, тренер з м. Тетієв, наголошував на необхідності підвищувати кваліфікацію вчителів-фізкультурників, а також покращувати умови їхньої праці.
Генадій Грищенчук, голова Білоцерківської районної Федерації футболу (м. Біла Церква), наголосив: «Саме слово рух означає поступ, і я бажаю «Здоровій Київщині» із легкістю досягати своїх завдань, акцентувати увагу влади на проблемах суспільства, адже об’єднання громадських організацій – це можливість достукатися туди, куди не завжди відкритий шлях звичайній людині».
- Я тішуся з того, що Громадський рух «Разом із тобою» і «Здорову Київщину» об’єднує наша небайдужість до завтрашнього дня. - говорить Валерій Кондрук, заступник голови Київської обласної державної адміністрації з питань соціальної та гуманітарної політики, лідер громадського руху "Разом із тобою". - У цій організації працюватимуть люди, що не будуть мовчати про ситуацію, що склалася у царині спорту і здоров’я у Київській області.
Завдання перед громадською організацією стоїть непросте: відновити в області повагу до простої людини, адже вона проявляється чи не в першу чергу через ставлення влади і нас самих до нашого здоров’я.
Ця організація, скажу без перебільшень, – локомотив Громадського руху «Разом із тобою». Адже люди, які пройшли спорт – це люди, які не здаються.
Ми занадто добре знаємо, як мало уваги приділяє країна питанню фізичної культури звичайної людини. Здається, для спорту багато грошей не треба - що заважає сільському чи міському голові проводити чемпіонати з перегонів на велосипедах? Однак багатьом можновладцям на місцях земельні чи майнові питання застилають очі.
Тому я є впевнений, що роботи, які ведуться у руслі здоров’я по області, можуть бути достатніми лише тоді, коли громада долучиться до них.
- Основна мета створення нашої організації – залучати до здорового способу життя людей, які прагнуть бути здоровими. Ми будемо об’єднувати усіх тих, для кого здоров’я - це кредо життя, не залежно від віку професії і вподобань.– говорить Іван Куроченко, керівник ГО «Здорова Київщина». - Для нас важливо, щоби здоровий спосіб життя став обов’язковим для кожного українця, і принаймні в Київській області ГО «Здорова Київщина» створить для цього усі передумови.
– Ми повинні залучати довирішення проблем громади, здоров’я, звичайних людей. - резюмує Валерій Кондрук. – «Здорова Київщина», як громадська організація, вже показала свою ефективність, свою спроможність вирішувати конкретні завдання для впровадження здорового способу життя в Київській області.
Довідка:
ГО «Здорова Київщина» була створена за підтримки Громадського руху «Разом із тобою» восени 2009 року керівником Національного олімпійського комітету Київської області Іваном Опанасовичем Куроченко та спортсменами-ентузіастами.
Основною метою створення ГО «Здорова Київщина» є розвиток та популяризація здорового способу життя серед населення Київської області, підтримка розвитку дитячо-юнацького спорту, сприяння збереженню існуючої мережі і будівництву нових дитячо-юнацьких спортивних шкіл. А також розвиток масової фізичної культури за місцем проживання, роботи, навчання, популяризація та впровадження в повсякденний побут здорового способу життя серед населення Київщини, захист законних професійних, соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних та інших спільних інтересів працівників фізичної культури і спорту, спортсменів, фізкультурників, педагогів, державних службовців, а також представників інших професій, що виступають за підтримку та впровадження здорового способу життя.
пʼятниця, 19 березня 2010 р.
Озимина знову гине
Зараз одним із найнагальніших питань для України є підготовка до можливих повеней через танення снігів. Проте не менш невідкладно постають проблеми, пов’язані із весняно-польовими роботами.
Сьогодні на засідання уряду віце-прем’єр-міністр України Віктор Слаута доповів про стан підготовки і проведення весняно-польових робіт в 2010 році. В загальному, посівна площа під урожай поточного року буде складати майже 27 млн. га, що більше за минулорічну. У хорошому і задовільному стані знаходиться 87% посівів. Проте без труднощів не обходиться. Доведеться пересіяти майже 1 млн. га засіяної озиминою землі через цьогорічні морози. В Київській області одна з найгірших ситуацій – під крижаним покривом тут знаходиться 23% озимих. Найбільшу загрозу для весняний робіт представляє ресурсне забезпечення – недостатньо бензину і дизпалива, добрив, засобів захисту рослин. Також складнощі викликає дефіцит оборотних засобів, якими для проведення весняно-польових робіт сільхозпідприємства забезпечені лише на половину від загальної потреби. В. Слаута зазначає, що частково цей дефіцит може бути покритий за рахунок коштів Державного бюджету шляхом побічної державної підтримки і здійсненням форвардних закупівель Аграрним фондом. Іншим джерелом фінансування мають стати кредитні ресурси, проте зараз потреба в них задоволена лише на 10%. В.Слаута повідомив, що процентні ставки, під які надаються кредити підприємствам агропромислового комплексу, варіюються від 20,0% до 36,7% річних.
На думку голови виконкому Громадського руху «Разом із тобою» Ігоря Дармостука, нинішня ситуація із браком коштів знову підштовхує до необхідності перегляду системи кредитування аграрного сектору в напрямку прозорості. Розроблення ефективної системи фінансово-кредитного забезпечення цієї галузі є важливим пунктом державного стимулювання у всіх розвинених країнах Заходу. В Євросоюзі на фінансування позичок витрачається п’ята частина загального обсягу середньо – та довгострокових кредитів рентного банку. «Сьогодні система кредитування сільського господарства має бути переважно пільговою і відповідати реальним фінансовим потребам і можливостям цієї галузі. Із нинішнім рівнем відсоткових ставок продуктивний розвиток цього сегменту економіки є практично неможливим. Аграрії не одноразово наголошували, що оптимальна кредитна ставка повинна зупинитися на позначці 8% і ні в якому разі не йти вище. В іншому випадку вже через кілька років із колись могутнього аграрного експортера наша держава перетвориться на сільськогосподарського жебрака», - підсумував Ігор Дармостук.
вівторок, 16 березня 2010 р.
Чи була живою канівська риба?
На водосховищі рибу збирали мішками. Дехто говорить, що мертвою вона була давно
Поселення у Конча-Заспі збережені, втім, унаслідок спуску води із Київського водосховища знищені тонни риби. Очевидці розповідають: картина була вражаючою. Рівень води у водосховищі знизився на 3-4 метри і крига опустилася просто на рибу, подекуди – на цілу товщу риб, що повільно здихали.
Люди зійшли на берег із мішками, пакетами та сачками, збираючи її кілограмами. Утім, за свідченнями рибалок, далеко не уся риба загинула саме від спуску води.
«Риба поснула і здохла ще до того, як спустили воду – поділився із громадським рухом «Разом із тобою» рибалка Валерій із Лютіжа. – Ми назбирали двадцять п’ять кіло, і ще б унесли. Однак за зябрами, за тим, як легко відстає луска, стало видно, що чимало риби у водоймі вже було мертвою».
Рибалки впевнені, що усього цього можна було б уникнути, аби влада, як і обіцяла, зламала кригу на водосховищі минулого місяця. Тоді риба не збиралася б біля рибацьких лунок на мілководді. Також масового знищення риби можна було б уникнути, якби воду спускали повільно, дозволяючи їй піти на глибину.
Погоджуються із цією думкою і самі посадовці, відмічаючи між тим, що зробили усе можливе, щоби врятувати рибу. У коментарі, наданому газеті «Сегодня», директор каскаду київських ГЕС и ГАЕС Микола Бідний відмітив: «Рішення спускати воду було прийняте міжвідомчою комісією при Держкомводгоспі в інтересах усієї країни. І ми понизили рівень води на півтора метри і не робили цього одночасно, а по два-три сантиметри на добу. Так, це мінус, що на мілководді придавило рибу, однак ми рятували людей! І якби на водосховище прийшов криголам, то масового вимирання риби не сталося б». «На цьому тижні судно візьметься до роботи» - додав він.
Можна тільки уявити, що станеться із водою у кранах після того, як продукти розкладу мертвих риб потраплять до водозаборів, звідки п’ють воду Київ та міста Київської області, розташовані над Дніпром. Цього року містяни вже неодноразово помічали неприємний запах та некондиційний колір води у себе в домівках. Тепер Київводоканал знову проситиме грошей на її очистку. Можливо, вони їх таки допросяться, однак чи зрадіють цьому жителі інших міст, які також питимуть цю воду після Києва, а також чи будуть щасливі кияни, які знову заплатять за бездіяльність влади та спасіння кончазаспівських домівок - громадському рухові «Разом із тобою» невідомо.
Єдине, що можна додати, наслідуючи керівника ЦОС Київдержрибохорони Ігоря Тихолаза – на п’ять років про рибалку можемо забути.
понеділок, 15 березня 2010 р.
Неприродні знущання над природним середовищем
У гонитві за збільшенням своїх статків підприємливі люди часто-густо обходять всі можливі правила, нехтуючи станом довкілля та безпекою своїх співгромадян. За даними Прокуратури Київської області, опублікованими 11 березня, в результаті перевірки підприємств громадського харчування, готельних закладів, АЗС, розташованих на території Васильківського району уздовж автотраси «Київ-Одеса було виявлено численні порушення не лише містобудівного законодавства, але й Водного кодексу України, Законів України «Про відходи», «Про атмосферне повітря» та «Про охорону навколишнього природного середовища». На 16 перевірених об’єктах порушники за відсутності спеціального дозволу експлуатують свердловини, самовільно улаштовують на АЗС резервуари для пального та паливнороздавальні колонки, будують об’єкти в охоронній зоні ліній електропередач тощо. Такі випадки далеко не поодинокі - аналогічні порушення містобудівного законодавства виявлено і на території Макарівського району. В ході перевірки двох АЗС з’ясувалося, що вони були введені в експлуатацію всупереч проекту будівництва. І це лише офіційні дані, що не відображають повної картини. Як стало відомо Громадському рухові «Разом із тобою» прокуратурою Київської області за результатами цієї перевірки було внесено до суду всього 4 позови про визнання недійсними договорів оренди земельних ділянок. Чи вирішить це проблему повсемісного порушення вимог природоохоронного та містобудівного законодавства, чіткої відповіді обвинувачувачі не дають. На думку голови контрольно-ревізійної комісії ГО «Здорова Київщина» Сергія Колишкіна, вихід із цієї ситуації можна знайти лише шляхом посилення санітарного контролю, розширення повноважень екологічної інспекції та подоланням корупції в органах СЕС. «Альтернативою може стати зобов’язування орендарів за власний кошт розвивати зелені зони та офіційно звітуватися про це перед громадами, на території яких вони користуються землею», - запевняє Сергій Колишкін.
Мітки:
АЗС,
законодавство,
Здорова Київщина,
Київщина,
Новини,
порушення,
Разом із тобою
пʼятниця, 12 березня 2010 р.
В Броварах визначать чемпіона світу з хокею серед юніорів
Бровари, де 22-28 березня проводитимуться ігри чемпіонату світу з хокею серед юніорів, цілком готові прийняти іноземних гостей. За словами голови Федерації хокею України Анатолія Брезвіна, всі фінансові та організаційні питання остаточно вирішені і схвалені Міжнародною федерацією хокею. Матчі проходитимуть на льодовій арені ТРЦ «Термінал», а талісманом чемпіонату було обрано українського лиса Микиту.
Цьогоріч у місті шість команд - Україна, Словенія, Австралія, Нідерланди, Бельгія та Іспанія - боротимуться за вихід до першого дивізіону. За словами головного тренера, основними суперниками нашої юніорської збірної будуть команди Словенії та Нідерландів. Організатори обіцяють, що квитки на матчі продаватимуться за доступними для всіх охочих цінами: біля 26 грн. для дорослого і 13 грн. для дітей до 14 років.
«На жаль, сьогодні розвиток хокею на Київщині не можна назвати стрімким. Головна проблема полягає в тому, що немає льодових палаців, де можна було б проводити тренування, створювати дитячі секції, виховувати спортсменів для змагань серйозного міжнародного рівня. Це завдання має постати на державному рівні, воно потребує уваги і фінансування, - вважає Іван Куроченко, голова ГО «Здорова Київщина». - Крім того, для загального розвитку хокею в державі потрібен організований, цікавий і конкурентоспроможний чемпіонат України. Проведення Чемпіонату світу на Київщині, безперечно, має посприяти зростанню уваги до цього виду спорту на території області».
Цікаво, що хокей в Україні шанують вже давно. В 2012 році ми відзначатимемо столітню річницю існування цього виду спорту на теренах держави. Наші спортсмени завжди визначалися своєю майстерністю і входили до складу сильних команд різних держав. Вихованці українського хокею в складі збірних СРСР, СНД і Росії неодноразово ставали чемпіонами світу і Європи, призерами Олімпійських ігор, грали в НХЛ, ставали володарами престижного Кубку Стенлі.
А перший хокейний матч на територій України проводився Львівським товариством катання на ковзанах, заснованим в 1860 роках у Львові.
Під Києвом полюють на чупакабру
Що це - жахливий монстр чи фантазії місцевих жителів?
«Кілька місяців тому звістки про загадкові загибелі кролів стали надходити із сіл Прикарпаття та Волині, згодом про «нетипові» кролячі смерті заговорили на Київщині, Черкащині і Чернігівщині…Влітку 2009 року чупакабра «з’явилася» на Бориспільщині. У селі Велика Олександрівка, що неподалік столиці виявлені ті ж ознаки чудовиська» - пише газета «Юр’ївська земля». Про надзвичайну подію повідомив і телеканал СТБ: «Десятки замучених кролів, сотні вбитих курчат, покусані свині, знівечені козенята…». Також долучилася до чупакабрівської тематики і газета «Сегодня», з’являлися повідомлення навіть на стрічках державного інформаційного агентства «Укрінформ» (у лютому писали про черкаську, чернігівську та львівську чупакабру).
За версією газети «Юр’ївська Земля» (№10 від 11 березня 2010) чупакабра вбивала кролів та курчат в Олександрівці та інших селах Бориспільського району. Як це трапляється завжди, паніка почала поширюватися - повідомлення про загадкові кролячі та курячі смерті поширилися на всю область. Почали виявляти сліди істоти ще й Баришівському, Васильківському, Сквирському та Києво-Святошинському районах. За даними газети, перелякані мешканці сіл навіть згуртувалися в загони, щоб із рушницями в руках вполювати підступну чупакабру. Легенда про латиноамериканську істоту (а саме до латиноамериканського фольклору належить ця істота) швидко була обговорена у пресі та на всіх сільських базарах.
Як кажуть очевидці, потвора нагадує чудовисько без хвоста і шерсті, пересувається на двох кінцівках і схожа на пацюка і собаку одночасно. Нишком пробираючись до дворів селян, вона вбиває свійських тварин, переламує їм хребти та повністю висмоктує кров, не залишаючи жодних слідів. І що найцікавіше, очевидці заявляють, що чупакабра вбиває не так, як звичайні хижаки – задля їжі, а заради самого вбивства. Селяни дивуються: домашні собаки ніяк не реагують на хижака, навіть коли знаходяться неподалік від кліток із живністю.
Однак чи не дарма мешканці Київської області нарікають на невідому тварину? Можливо, це лише чергове залякування та провокація?
Щоб дізнатися правду, журналісти громадського руху «Разом із тобою» звернулися до Володимира Борейка, директора Київського еколого-культурного центру. За його словами, новини про чудернацьку чупакабру – це лише чергова вигадка преси. «На території України не існує тварин здатних висмоктувати кров із свійської худоби. В світі вони, звичайно, існують, наприклад летючі миші-вампіри з Північної Америки. А нападати на худобу могли тхори, рисі чи навіть дикі кішки. Таку «жовтуху», роздуту журналістами про чупакабру, можна поставити в один ряд із минулорічними газетними вутками про мільйонні навали вовків та граків на Київ». - переконує еколог. За його словами, це не могла бути навіть пост-Чорнобильська генна мутація, адже на такі зміни виду потрібно багато тисяч років. А відхилення, котрі інколи зустрічаються зараз у тварин, (декілька хвостів, лап, голів тощо) не мають масового характеру і не могли призвести до виникнення такого монстра.
Досі нікому не вдавалося побачити чупакабру наживо. Більше того, це стовідсотково схоже на гарний спосіб підняти рейтинги для видань і відволікти людей від буденності. Тож ми не виключаємо, що після такого масового обговорення цієї теми, в ЗМІ та інтернеті вже найближчим часом з’являться нові фото або малюнки чупакабри.
«Кілька місяців тому звістки про загадкові загибелі кролів стали надходити із сіл Прикарпаття та Волині, згодом про «нетипові» кролячі смерті заговорили на Київщині, Черкащині і Чернігівщині…Влітку 2009 року чупакабра «з’явилася» на Бориспільщині. У селі Велика Олександрівка, що неподалік столиці виявлені ті ж ознаки чудовиська» - пише газета «Юр’ївська земля». Про надзвичайну подію повідомив і телеканал СТБ: «Десятки замучених кролів, сотні вбитих курчат, покусані свині, знівечені козенята…». Також долучилася до чупакабрівської тематики і газета «Сегодня», з’являлися повідомлення навіть на стрічках державного інформаційного агентства «Укрінформ» (у лютому писали про черкаську, чернігівську та львівську чупакабру).
За версією газети «Юр’ївська Земля» (№10 від 11 березня 2010) чупакабра вбивала кролів та курчат в Олександрівці та інших селах Бориспільського району. Як це трапляється завжди, паніка почала поширюватися - повідомлення про загадкові кролячі та курячі смерті поширилися на всю область. Почали виявляти сліди істоти ще й Баришівському, Васильківському, Сквирському та Києво-Святошинському районах. За даними газети, перелякані мешканці сіл навіть згуртувалися в загони, щоб із рушницями в руках вполювати підступну чупакабру. Легенда про латиноамериканську істоту (а саме до латиноамериканського фольклору належить ця істота) швидко була обговорена у пресі та на всіх сільських базарах.
Як кажуть очевидці, потвора нагадує чудовисько без хвоста і шерсті, пересувається на двох кінцівках і схожа на пацюка і собаку одночасно. Нишком пробираючись до дворів селян, вона вбиває свійських тварин, переламує їм хребти та повністю висмоктує кров, не залишаючи жодних слідів. І що найцікавіше, очевидці заявляють, що чупакабра вбиває не так, як звичайні хижаки – задля їжі, а заради самого вбивства. Селяни дивуються: домашні собаки ніяк не реагують на хижака, навіть коли знаходяться неподалік від кліток із живністю.
Однак чи не дарма мешканці Київської області нарікають на невідому тварину? Можливо, це лише чергове залякування та провокація?
Щоб дізнатися правду, журналісти громадського руху «Разом із тобою» звернулися до Володимира Борейка, директора Київського еколого-культурного центру. За його словами, новини про чудернацьку чупакабру – це лише чергова вигадка преси. «На території України не існує тварин здатних висмоктувати кров із свійської худоби. В світі вони, звичайно, існують, наприклад летючі миші-вампіри з Північної Америки. А нападати на худобу могли тхори, рисі чи навіть дикі кішки. Таку «жовтуху», роздуту журналістами про чупакабру, можна поставити в один ряд із минулорічними газетними вутками про мільйонні навали вовків та граків на Київ». - переконує еколог. За його словами, це не могла бути навіть пост-Чорнобильська генна мутація, адже на такі зміни виду потрібно багато тисяч років. А відхилення, котрі інколи зустрічаються зараз у тварин, (декілька хвостів, лап, голів тощо) не мають масового характеру і не могли призвести до виникнення такого монстра.
Досі нікому не вдавалося побачити чупакабру наживо. Більше того, це стовідсотково схоже на гарний спосіб підняти рейтинги для видань і відволікти людей від буденності. Тож ми не виключаємо, що після такого масового обговорення цієї теми, в ЗМІ та інтернеті вже найближчим часом з’являться нові фото або малюнки чупакабри.
четвер, 11 березня 2010 р.
Немає роботи? Розслабся, нас вже пів-мільйони!
Більше півмільйона українців нині безробітні. Такі дані опублікував Держкомстат України. В Головному управлінні статистики в Київській області доповнили, що на Київщині за зимовий період рівень безробіття зріс на 1,7%.
У січні 2010р. в області за сприяння державної служби зайнятості було працевлаштовано 797 осіб. А це на 11,8% менше, ніж у грудні 2009р. і на 23,9% менше ніж у січні 2009р.
Експерти винуватять у всьому кризу – до 2008 року включно в Україні постійно реєстрували зниження безробіття і хвалилися відсотками. Вже У 2009 роботи позбулися понад півмільйон людей (ситуація, до речі, склалася краща, ніж у деяких країнах Євросоюзу) і досі показники безробіття невпинно зростають.
Так, наприклад, у січні рівень безробіття зріс у половині регіонів країни. Найбільший приріст зафіксували у Полтавській, Хмельницькій, Тернопільській та Вінницькій областях (від 3,8% до 5,5%), а найнижчий рівень - у Києві (0,3%).
Цікаво, що навесні 2009 року від насклідків кризи потерпала саме Київщина – рівень безробіття тут збільшився до 102 тис. чол. (+58,3 тис.), Донеччина - 223,6 тис. (+92,5 тис.), Дніпропетровщина - 136,6 тис. (+49,4 тис.) і Вінничина - 88,3 тис.
Однак вже із приходом зими і Нового Року, як стало відомо журналістам Громадського руху «Разом із тобою», нестача робочих місць була зареєстрована здебільшого у аграрних регіонах - Черкаській, Чернівецькій, Рівненській та Івано-Франківській областях, де середній рівень зайнятості людей у сільському господарстві становить 34-52%.
І це – не враховуючи так званого «вимушеного» або «прихованого» безробіття – скорочених робочих днів, вимушених відпусток, або неповної зайнятості протягом тижня, що повсякчас використовують роботодавці у кризові часи.
Підвищення безробіття і зниження зарплат є чинниками, що знижують купівельну спроможність громадян. А це, на жаль, аж ніяк не зміцнює економіку.
І якщо інвестиції у виробництво не будуть залучені найближчим часом, підприємства не зможуть утримувати співробітників і ми матимемо тільки зростання рівня безробіття, при чому, деякі експерти називають цифри у 11-15% безробітних (з урахуванням «прихованого» безробіття).
Дані Держкомстату:
Із загального числа безробітних отримували допомогу з безробіття 78,5% людей.
Кожен другий раніше працював робітником, кожен третій - обіймав посаду службовця, інші безробітні не мали професійної підготовки.
На 1 лютого 2010 року у країні серед загального числа безробітних 287,1 тисяч чоловік складали жінки; 258,5 тисяч - чоловіки; 213,6 тисяч – молодь.
З фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття протягом січня 2010р. на допомогу по безробіттю витрачено 14,0 млн.грн.
Середньооблікова кількість безробітних, які отримували допомогу впродовж січня склала 16,9 тис. осіб.
Середній розмір допомоги в січні 2010р. порівняно з груднем 2009р. збільшився на 2,0%, а з відповідним місяцем 2009р. – 15,8% і становив 826,82 грн., що дорівнює 111,1% законодавчо встановленого в цьому періоді мінімального рівня заробітної плати (744 грн.).
У січні 2010р. в області за сприяння державної служби зайнятості було працевлаштовано 797 осіб. А це на 11,8% менше, ніж у грудні 2009р. і на 23,9% менше ніж у січні 2009р.
Експерти винуватять у всьому кризу – до 2008 року включно в Україні постійно реєстрували зниження безробіття і хвалилися відсотками. Вже У 2009 роботи позбулися понад півмільйон людей (ситуація, до речі, склалася краща, ніж у деяких країнах Євросоюзу) і досі показники безробіття невпинно зростають.
Так, наприклад, у січні рівень безробіття зріс у половині регіонів країни. Найбільший приріст зафіксували у Полтавській, Хмельницькій, Тернопільській та Вінницькій областях (від 3,8% до 5,5%), а найнижчий рівень - у Києві (0,3%).
Цікаво, що навесні 2009 року від насклідків кризи потерпала саме Київщина – рівень безробіття тут збільшився до 102 тис. чол. (+58,3 тис.), Донеччина - 223,6 тис. (+92,5 тис.), Дніпропетровщина - 136,6 тис. (+49,4 тис.) і Вінничина - 88,3 тис.
Однак вже із приходом зими і Нового Року, як стало відомо журналістам Громадського руху «Разом із тобою», нестача робочих місць була зареєстрована здебільшого у аграрних регіонах - Черкаській, Чернівецькій, Рівненській та Івано-Франківській областях, де середній рівень зайнятості людей у сільському господарстві становить 34-52%.
І це – не враховуючи так званого «вимушеного» або «прихованого» безробіття – скорочених робочих днів, вимушених відпусток, або неповної зайнятості протягом тижня, що повсякчас використовують роботодавці у кризові часи.
Підвищення безробіття і зниження зарплат є чинниками, що знижують купівельну спроможність громадян. А це, на жаль, аж ніяк не зміцнює економіку.
І якщо інвестиції у виробництво не будуть залучені найближчим часом, підприємства не зможуть утримувати співробітників і ми матимемо тільки зростання рівня безробіття, при чому, деякі експерти називають цифри у 11-15% безробітних (з урахуванням «прихованого» безробіття).
Дані Держкомстату:
Із загального числа безробітних отримували допомогу з безробіття 78,5% людей.
Кожен другий раніше працював робітником, кожен третій - обіймав посаду службовця, інші безробітні не мали професійної підготовки.
На 1 лютого 2010 року у країні серед загального числа безробітних 287,1 тисяч чоловік складали жінки; 258,5 тисяч - чоловіки; 213,6 тисяч – молодь.
З фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття протягом січня 2010р. на допомогу по безробіттю витрачено 14,0 млн.грн.
Середньооблікова кількість безробітних, які отримували допомогу впродовж січня склала 16,9 тис. осіб.
Середній розмір допомоги в січні 2010р. порівняно з груднем 2009р. збільшився на 2,0%, а з відповідним місяцем 2009р. – 15,8% і становив 826,82 грн., що дорівнює 111,1% законодавчо встановленого в цьому періоді мінімального рівня заробітної плати (744 грн.).
Неплатники зарплати
Найбільше людям заборгували в Білій Церкві, Броварах і Вишгороді
Більше за інші міста заборгували працівникам підприємства міст Біла Церква, Бровари та Вишгородського району. На сьогодні загальна сума заборгованості по зарплаті у Київській області становить 46,8 млн.грн. 11,4-28,9% від загальної суми боргу припадають на вищезазначені міста та Вишгородський район.
Як повідомили Громадському руху «Разом із тобою» у ГУ Статистики у Київській області, кількість працівників області, яким не була своєчасно виплачена зарплата, станом на січень складала 17,4 тис.осіб, і найбільше недоотримали заробленого працівники підприємств промисловості (8,6 тис. осіб) і будівельної сфери (3,4 тис. осіб).
В середньому кожному працівникові Київської області було невиплачено біля 2340 грн.
Також в ГУ Статистики наголошують на невтішних тенденціях: на кінець зими зареєстровано значне зростання заборгованості - загальна сума боргів з зарплати на Київщині за лютий збільшилася на 31,7%, або на 11,3 млн.грн.
Найбільше, як зазначалося, серед економічно-активних підприємств заборгували людям в промисловості (на 6,6 млн.грн.), на підприємствах авіаційного транспорту (1,5 млн.грн.) та в організаціях, що займаються операціями з нерухомим майном, орендою та наданням послуг підприємствам (1,4 млн.грн.).
З іншого боку, борги скоротилися в галузях охорони здоров’я, освіти, державного управління.
На початок лютого 2010р. сума боргу підприємств-банкрутів складала 3,6 млн.грн. Основна частка невиплат (87,3%) припадала на підприємства сільського господарства та промисловості, в територіальному розрізі (46,0%) – на
Більше за інші міста заборгували працівникам підприємства міст Біла Церква, Бровари та Вишгородського району. На сьогодні загальна сума заборгованості по зарплаті у Київській області становить 46,8 млн.грн. 11,4-28,9% від загальної суми боргу припадають на вищезазначені міста та Вишгородський район.
Як повідомили Громадському руху «Разом із тобою» у ГУ Статистики у Київській області, кількість працівників області, яким не була своєчасно виплачена зарплата, станом на січень складала 17,4 тис.осіб, і найбільше недоотримали заробленого працівники підприємств промисловості (8,6 тис. осіб) і будівельної сфери (3,4 тис. осіб).
В середньому кожному працівникові Київської області було невиплачено біля 2340 грн.
Також в ГУ Статистики наголошують на невтішних тенденціях: на кінець зими зареєстровано значне зростання заборгованості - загальна сума боргів з зарплати на Київщині за лютий збільшилася на 31,7%, або на 11,3 млн.грн.
Найбільше, як зазначалося, серед економічно-активних підприємств заборгували людям в промисловості (на 6,6 млн.грн.), на підприємствах авіаційного транспорту (1,5 млн.грн.) та в організаціях, що займаються операціями з нерухомим майном, орендою та наданням послуг підприємствам (1,4 млн.грн.).
З іншого боку, борги скоротилися в галузях охорони здоров’я, освіти, державного управління.
На початок лютого 2010р. сума боргу підприємств-банкрутів складала 3,6 млн.грн. Основна частка невиплат (87,3%) припадала на підприємства сільського господарства та промисловості, в територіальному розрізі (46,0%) – на
Мітки:
заборгованість,
зарплата,
корупція,
Разом із тобою
середа, 10 березня 2010 р.
25 тисяч підсніжників і шафранів не довезли до Білої Церкви
В Ужгороді затримано двоє жителів Білої Церкви, що везли на продаж до Київської області 25 тисяч першоцвітів – підсніжників та шафрану, повідомляє UA-Reporter.com.
Цьогорічна холодна зима зумовила те, що на весняні свята ще не розквітли першоцвіти в області, тож першими до Київщини поїхали квіти з Криму та Закарпаття.
Двоє білоцерківчан можуть бути оштрафовані на кругленьку суму. Так, за один підсніжник передбачається штраф у розмірі 9 грн., а за один шафран у розмірі 12 грн.
Цьогорічна холодна зима зумовила те, що на весняні свята ще не розквітли першоцвіти в області, тож першими до Київщини поїхали квіти з Криму та Закарпаття.
Двоє білоцерківчан можуть бути оштрафовані на кругленьку суму. Так, за один підсніжник передбачається штраф у розмірі 9 грн., а за один шафран у розмірі 12 грн.
Мітки:
Біла Церква,
Київщина,
першоцвіти,
підсніжники,
Разом із тобою,
штраф
вівторок, 9 березня 2010 р.
Квартири у київській області залишаться недобудованими?
За даними експертів біля 50% усіх забудов Київщини сьогодні заморожене. Це найбільша кількість законсервованих будинків з-поміж усіх областей України. Лише з початку 2010 року в Київській області призупинено будівництво на 30-ти об’єктах, а це 32% від загальної їх кількості. Часто така зупинка будівництва означає, що чийсь дім залишиться недобудованим на невизначений строк.
Значна кількість не проданих на первинному ринку квартир спричинена спадом попиту на житло в області.
Забудовники опинилися у пастці: в кризу продажі впали і грошей на продовження будівництва у компаній немає.
Ці гроші могли б надійти від покупців майбутніх квартир, однак їх нема якраз через те, що будівництво заморожене. Також питання криється і у цінах на житло. За нашими даними, на території Київської області мінімальна ціна за квадратний метр житла складає біля $1800. А це не зовсім по кишені для потенційного покупця, а це в свою чергу б’є по гаманцю вкладників та будівельних компаній.
Альтернативою, що дала б змогу забудовникам завершити проект, могло б стати банківське кредитування, однак воно переважно згорнуте, а нові кредити отримати нереально.
Саме тому обсяги законсервованого житла за період кризи досягли 4 мільйонів квадратних метрів.
Не райдужна ситуація і у забудовників котеджних містечок Київщини. Із приблизно 70 котеджних містечок, будівництво та продаж обєктів у яких почалися у 2008 році, якоюсь діяльністю можуть порадувати тільки 12 (приміром, «Олімпік-Парк», «Маєток», Green Hiils, «Золоче»). Повільне будівництво йде приблизно у 20 містечках (наприклад, «Іванково», Rivera Villas). Решта ж не тільки заморозили будівництво, але й частково припинили продажі.
Втім, як прокоментував ситуацію Громадському руху «Разом із тобою» Валерій Михайлівський, спеціаліст з продажів компанії-забудовника «САН», ситуація не критична. «Проблема заморожених будівництв викликана лише боязню вітчизняного покупця купувати нерухомість у недобудовах. Криза має на це мінімальний вплив, – вважає пан Михайлівський. - Сьогодні придбати однокімнатну квартиру вже у готовому будинку коштує приблизно $50 тис., натомість двокімнатна у будинку, котрий ще не завершено, коштує $19-20 тис.». Також Валерій розповів, що останнім часом попитом у киян користуються невеликі пристоличні будинки котеджного типу не більше 5-6 поверхів. Конструкція будівлі зумовлює її невисоку ціну і швидке будівництво.
За його словами бити на сполох власникам недобудованих квартир не треба бити на сполох. Будівництва, котрі зараз заморожені, відновляться та здадуться власникам, із затримкою максимум в 1-2 роки. Новенькі квартири все таки ощасливлять своїх власників, і вже скоро житлове питання мешканців області буде вирішено.
Значна кількість не проданих на первинному ринку квартир спричинена спадом попиту на житло в області.
Забудовники опинилися у пастці: в кризу продажі впали і грошей на продовження будівництва у компаній немає.
Ці гроші могли б надійти від покупців майбутніх квартир, однак їх нема якраз через те, що будівництво заморожене. Також питання криється і у цінах на житло. За нашими даними, на території Київської області мінімальна ціна за квадратний метр житла складає біля $1800. А це не зовсім по кишені для потенційного покупця, а це в свою чергу б’є по гаманцю вкладників та будівельних компаній.
Альтернативою, що дала б змогу забудовникам завершити проект, могло б стати банківське кредитування, однак воно переважно згорнуте, а нові кредити отримати нереально.
Саме тому обсяги законсервованого житла за період кризи досягли 4 мільйонів квадратних метрів.
Не райдужна ситуація і у забудовників котеджних містечок Київщини. Із приблизно 70 котеджних містечок, будівництво та продаж обєктів у яких почалися у 2008 році, якоюсь діяльністю можуть порадувати тільки 12 (приміром, «Олімпік-Парк», «Маєток», Green Hiils, «Золоче»). Повільне будівництво йде приблизно у 20 містечках (наприклад, «Іванково», Rivera Villas). Решта ж не тільки заморозили будівництво, але й частково припинили продажі.
Втім, як прокоментував ситуацію Громадському руху «Разом із тобою» Валерій Михайлівський, спеціаліст з продажів компанії-забудовника «САН», ситуація не критична. «Проблема заморожених будівництв викликана лише боязню вітчизняного покупця купувати нерухомість у недобудовах. Криза має на це мінімальний вплив, – вважає пан Михайлівський. - Сьогодні придбати однокімнатну квартиру вже у готовому будинку коштує приблизно $50 тис., натомість двокімнатна у будинку, котрий ще не завершено, коштує $19-20 тис.». Також Валерій розповів, що останнім часом попитом у киян користуються невеликі пристоличні будинки котеджного типу не більше 5-6 поверхів. Конструкція будівлі зумовлює її невисоку ціну і швидке будівництво.
За його словами бити на сполох власникам недобудованих квартир не треба бити на сполох. Будівництва, котрі зараз заморожені, відновляться та здадуться власникам, із затримкою максимум в 1-2 роки. Новенькі квартири все таки ощасливлять своїх власників, і вже скоро житлове питання мешканців області буде вирішено.
Підписатися на:
Дописи (Atom)