середа, 30 червня 2010 р.

Мультифестиваль: три в одному ГО «Здорова Київщина» узяла участь в урочистій ході спортсменів у Макарові

26 квітня на Київщині пройшов Мультифестиваль, присвячений одночасно трьом святам: Дню Молоді, Дню Конституції, а також Олімпійському дню бігу.
 Громадський рух «Разом із тобою» взяв участь у заході – в рамках спортивної зони фестивалю ГО «Здорова Київщина» та Рух представили 25 найкращих спортстменів Київщини. 
 Свято розпочалося ходою спортивних колон. Колону Громадського руху цьогоріч очолив Вакуленко Микола Степанович, майстер спорту з вільної боротьби.
 Наступними стартували перегони, змагання з бігу, в яких брали участь більше тисячі юних спортсменів нашої маленької Батьківщини.  Також гості фестивалю могли послухати концерти, взяти участь у боях «реконструкторів», відвідати фестиваль вареників,  подивитися футбольні змагання. Відбувся в рамках заходу і концерт гурту «Друга Ріка».
 - Сьогодні  спорт, а також спорт великих  досягнень, неможливо уявити без розвитку  дитячого та юнацького, молодіжного  спорту, - коментує Іван Куроченко, голова громадської організації «Здорова Київщина», що входить до Громадського руху «Разом із тобою». – Для нас дуже важливо поширювати серед молоді розуміння того, що здоровий спосіб життя – це справді добре. Тому я дуже радий, що цьогорічний День Молоді пройшов у такому форматі – спортивному, активному і здоровому.
 - Варто відмітити,  що у нинішньому Олімпійському дні бігу взяли участь чимало  молодіжних громадських організацій, – додає Ігор Дармостук, керівник виконкому Громадського руху «Разом із тобою». – Розвиток спортивного громадського руху ми вважаємо одним із пріоритетних для громади Київської області. Адже саме так ми зможемо пропагувати здоровий спосіб життя, привчати молодь стежити за своїм здоровям, прищеплювати любов до змагань і перемог і тим самим нівелювати такі явища, як алкоголізм та наркоманія. Саме на недержавний сектор покладається велике завдання працювати там, де влада не схоче чи не зможе діяти.
 День Молоді, День Конституії та Олімпійський день бігу, три свята в одному мультифестивалі, пройшли насичено, енергійно і  яскраво.  А Громадський рух  «Разом із тобою» привітав присутніх  святковими кульками. 

Літні канікули: де відпочивають діти Київщини?

Мало кому вдається на ціле літо відправити дитину на море чи в село до бабусь та дідусів – які ж ще варіанти для дитячого відпочинку пропонуються нашими реаліями? Громадський рух «Разом із тобою» зібрав для школярів та їхніх батьків інформацію про те, де і як можна відпочити дітям на Київщині протягом літніх канікул.
 Літні канікули – найбезтурботніша для дітей пора року, для школярів - довгоочікуваний час свободи від уроків та шкільних парт. В той же час для їхніх батьків нагально постає питання: куди відправити дитину, аби призначене для відпочинку та оздоровлення тримісячне звільнення від занять справді наповнило молодий організм силами та бадьорістю, а не перетворилося на блукання заасфальтованими вулицями чи сидіння перед монітором комп’ютера.

 В першу чергу, слід розглянути традиційні табори, санаторії, оздоровчі, профільні та наметові табори, спортивно-оздоровчі бази відпочинку, розташовані на території області. Тут діти дихають свіжим повітрям, знаходять друзів та за насиченим дозвіллям не помічають, як летять дні. Одразу спадають на думку переваги такого відпочинку: дитина недалеко, її завжди можна провідати, вартість путівки відносно невелика, а користь для здоров’я очевидна. Загалом такі заклади розраховані саме на школярів – від 8 до 16 років, а в залежності від умов проживання, тривалості заїзду та насиченості розважальної програми вартість такого відпочинку коштує від 1300 до 5000 гривень за повну зміну. Більшість таборів приймають 3-4 зміни за літо, хоча часто дозволяється заїзд на зручну для вас кількість днів. Щоправда, майте на увазі, що через зручність та порівняно невисоку вартість відпочинку у дитячих таборах неподалік від Києва нерідко місця заброньовані на місяць вперед. Отож не зважайте!
 Залежно від спрямування, кожен табір організовує дитяче дозвілля згадно іх пеною тематикою: десь влаштовують походи та знайомлять із життям справжнього туриста, десь проводять заняття з іноземних мов, в деяких таборах організовують різноманітні творчо-художні студії чи проводять тематичні квести. Для повної інформації варто особисто поспілкуватись із вихователями табору по телефону чи під час попереднього візиту до закладу.
 Для вашої зручності надаємо короткий перелік таборів у Київській області, що мають власні сайти із детальнішою інформацією про їхні пропозиції:
Спортивно-туристичний наметовий табір «Сталкер» - stalker-ukraina.com.ua – від 1150 грн.
Туристичний наметовий табір «Росток» - rostok-lider.com.ua – 2000 грн.
Дитячий табір «Лідер - lider.in.ua - 3225 грн. або ж 155 грн. за добу
Оздоровчий табір «Каштан» - kashtan.in.ua – ціну уточнюйте
Дитячий оздоровчий табір «Світанок» - svitanok.gov.ua – 2625 грн.
Дитячий табір «Джерело» - www.akkord.kiev.ua – від 3500 грн.
 Крім того, у приміських зонах працюють численні виїзні спортивні клуби, де професійні спортсмени пробуджують у дітей інтерес до певного виду спорту чи підвищують вже набутий рівень майстерності. Таку можливість надають, наприклад, дитячий яхт-клуб при Культурно-освітньому центрі, тенісний табір «Наука» та інші. Щоправда, зміна у подібному таборі коштує дорожче, ніж у загальнооздоровчому – від 2500 грн. за коротшу порівняно із іншими таборами зміну.
 Для тих дітей, що залишилися в місті, на базі шкіл та підліткових клубів кожного району зазвичай працюють безкоштовні оздоровчі табори, спортивні майданчики, проводяться туристично-спортивні походи та табори. Наприклад, на базі навчальних закладів Києва в цьому році буде створено близько 180 оздоровчих таборів з денним перебуванням, в яких відпочиватиме близько 14 тисяч школярів. Тут діють гуртки, спортивні секції,  організовуються туристичні походи, екологічні та краєзнавчі експедиції, літні спортивні змагання, дітей водятьу театри, музеї. Часто при школах створюються на час літніх канікул спеціалізовані гуртки із певного предмету, де діти створюють спільні наукові проекти та проводять дослідження. Окрім того, тут же школярі матимуть змогу ще й заробити. Адже при столичних школах планується організувати трудові об’єднання школярів, на оплату праці яких у міському бюджеті передбачено 300 тисяч гривень.
Інформацію про такі гуртки та літні школи можна отримати у начальних закладах вашого району. Дітей в такий табір приймають на основі заяви батьків до адміністрації школи.
 На жаль, на Київщині не всі діти мають батьків, які хочуть або мають можливість потурбуватись про їхній відпочинок. Тому особливої уваги потребують діти із соціально незахищених категорій: сироти, напівсироти, діти, що залишилися без батьківського піклування, діти із малозабезпечених, багатодітних або неповних сімей. Для них буде організовано тримісячне оздоровлення для дітей-сиріт, які виховуються у трьох школах-інтернатах та дитячому будинку «Малятко», а в усіх дитячих садочках столиці з першого червня і до першого вересня буде введено санаторні норми харчування. Що ж стосується тих дітей, що стоять на обліку в органах внутрішніх справ або виховуються в неблагополучних сім’ях, то ця справа вимагає особливого підходу. З метою тимчасової зайнятості неповнолітніх дітей в літній період буде організовано роботу дитячого табору праці і відпочинку на базі оздоровчого табору «Богатирьонок» біля смт Сергіївка, у якому відпочиватимуть діти від 14 до 17 років. Їх також залучатимуть до робіт з впорядкування території та малих будівельних майданчиках. Там же планується організувати і реабілітаційні трудові загони з неповнолітніх з так званої «групи ризику», які стоять на профілактичному обліку у службі у справах неповнолітніх та кримінальній міліції у справах неповнолітніх.
 Громадський рух «Разом із тобою» бажає всім дітям Київської області провести це літо із задоволенням і користю для здоров’я та набратися наснаги для успішного продовження навчання!

пʼятниця, 25 червня 2010 р.

Стезею Університету майбутнього вчителя до професії педагога

Однією з передумов зростання держави, розвитку економіки, культури, а отже, підвищення рівня життя населення є забезпечення її професійними кадрами, плекання еліти країни. Це постійна, кропітка робота, адже потрібно думати не тільки про день сьогоднішній, а й прийдешній. Таку місію завжди здійснював і буде здійснювати вчитель.
Формувати знання, передавати досвід, мудрість, духовні й матеріальні надбання нащадкам, формувати ціннісні орієнтири дітей і молоді – воістину благородна, почесна, проте відповідальна, нелегка (а іноді й невдячна) справа, результати якої відразу не побачиш.
Потрібно бути справжнім патріотом держави, самовіддано служити їй, любити тих, кого навчаєш, щоб досягти мети – виховати особистість, громадянина, продовжувача діянь і традицій попередніх поколінь.
Так, учитель – професія, гідна пошани. Проте, на жаль, серед сучасної молоді її престиж упав. Не багато випускників шкіл наважується присвятити своє життя педагогіці. На такий вибір молодих впливає чимало всім відомих об’єктивних суспільних причин. А між тим відбувається старіння освітянських кадрів.
Нещодавно міністр освіти і науки Д. Табачник на парламентських слуханнях, де обговорювалися проблеми введення 12-річної загальної освіти в Україні, виділив дане питання як одне з найгостріших. Він зазначив, що кількість учителів віком до 30 років з кожним роком зменшується. За останні чотири роки вона впала з 21 відсотка до 17. А педагогічних працівників пенсійного віку щороку більшає, зокрема порівняно з минулим 2009 роком – на 2,5 тисяч осіб. На даний час у навчальних закладах працюють майже 79 тисяч педагогічних працівників пенсійного віку. Тому сьогодні гостро постала проблема забезпечення країни педагогічними кадрами. Особливо не вистачає вчителів у сільській місцевості.
Зрозуміло, необхідно терміново шукати шляхи вирішення цього питання. І один з варіантів його розв’язання пропонує Київська область.
Для послідовного та регульованого забезпечення навчальних закладів регіону педагогічними кадрами, безперервного розвитку творчого потенціалу кожного вчителя управлінням освіти і науки Київської обласної державної адміністрації розроблена обласна програма «Вчитель» на 2003 – 2012 роки, яка успішно реалізується. Завдання програми мають свої особливості.
Так, важливим напрямом діяльності Головного управління освіти і науки спільно з Київським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів є поетапне проведення ряду заходів: виявлення педагогічно обдарованих дітей, підвищення їхнього інтересу до педагогічної діяльності, формування у школярів професійних цінностей, ідеалів і переконань, розвиток педагогічних здібностей; створення умов для одержання випускниками закладів освіти педагогічних спеціальностей та закріплення їх за робочими місцями.
З цією метою ще з 2003 року організовано роботу обласного та районних, міських університетів майбутнього вчителя. Для цілеспрямованого функціонування Університету майбутнього вчителя Київським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів розроблено нормативно-правову базу: «Організаційно-педагогічні засади діяльності Університету майбутнього вчителя», рівневу організаційну структуру та навчально-тематичні плани для слухачів І, ІІ і ІІІ курсів.
Ідея створення Університету майбутнього вчителя виникла в результаті спілкування й співпраці з відомим українським ученим, філософом, дійсним членом  НАПН України, директором Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України Іваном Андрійовичем Зязюном.
Як науковець і державник, який надзвичайно вболіває за долю української освіти, її сучасне й прийдешнє, Іван Андрійович, будучи ректором Полтавського педагогічного інституту (зазначимо, в часи «розвиненого соціалізму»), започаткував підготовку майбутніх учителів, добираючи педагогічно обдарованих дітей та бажаючих присвятити своє життя освіті серед учнів навчальних закладів Полтавщини.
Саме тому Іван Андрійович сьогодні палко підтримує всіх, хто причетний  до створення і функціонування у Київській області Університету майбутнього вчителя, тісно співпрацює з обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів, залучаючи до цієї роботи науковців Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України.
Головними авторами проекту «Університет майбутнього вчителя», творцями стратегії щодо діяльності університету є Ігор Леонідович Лікарчук, доктор педагогічних наук, професор (на час створення університету начальник управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації), та Наталія Іванівна Клокар, ректор Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, відомого в Україні й за її межами своїми інноваційними напрацюваннями в галузі післядипломної педагогічної освіти.
Наталія Іванівна очолила групу по розробці організаційно-педагогічних засад діяльності Університету майбутнього вчителя, науково-методичного та навчально-методичного забезпечення його функціонування, навчально-тематичних планів і програм для слухачів, взяла на особистий контроль усі питання, пов’язані з роботою університету.
Університет майбутнього вчителя – це не тільки певна структура, це живий організм, який слід постійно плекати, розвивати, відслідковувати особливості його діяльності, вчасно вносити корективи.
Його слухачі – учні шкіл, підлітки та юнацтво, яким потрібно чітко зрозуміти, у чому полягає специфіка їхньої майбутньої професії, створити належні умови для оволодіння основами педагогіки, набуття первинних професійних навичок, ввести їх в особливий світ «Учительство» так, щоб вони потім ніколи не пожалкували про те, що стали його частиною, а навпаки, гордилися своєю професією, були переконані в її високості й необхідності.
Навчання в Університеті майбутнього вчителя триває три роки та розподіляється на три навчальні курси:
І курс (учні 9 (10) класів) – «Входження в педагогічну професію»;
ІІ курс (учні 10 (11) класів) – «Основи педагогіки та педагогічної майстерності»;
ІІІ курс (учні 11 (12) класів) – «Вступ до спеціальності».
Навчальний рік на кожному курсі університету складає 8 місяців              (з 1 вересня по 1 травня) і завершується проведенням контрольно-узагальнюючих занять, підготовкою й захистом творчої роботи (на І курсі), творчого проекту (на ІІ, ІІІ курсах). Після завершення навчання на ІІІ курсі випускники університету за бажанням та з урахуванням потреб районів, міст отримують цільові направлення для вступу до вищих педагогічних закладів України, що підтримали Київську область в організації роботи з педагогічно обдарованими дітьми й підписали угоди про участь у реалізації завдань Університету майбутнього вчителя. Сьогодні це – Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова, Київський національний лінгвістичний університет та ін.
Із слухачами Університету майбутнього вчителя проводяться теоретичні і практичні заняття, в т.ч. й педагогічна практика, індивідуальні консультації. 20% годин навчального плану відводиться на самостійну роботу учнів.
Основними завданнями курсу «Входження в педагогічну професію» є формування у слухачів інтересу до педагогічної діяльності; розкриття суспільної значущості професії вчителя, ролі педагога в забезпеченні прогресу нації; ознайомлення з основними вимогами до особистості вчителя; співставлення школярами власних індивідуальних особливостей із вимогами до особистості вчителя; розроблення індивідуальних програм самовиховання та саморозвитку. Відповідно до завдань сформовані теми навчального плану, при цьому враховано вікові особливості учнів.
У курсі «Основи педагогіки та педагогічної майстерності» головна увага приділяється формуванню у слухачів професійних цінностей та переконань; ознайомлення з основами педагогіки й педагогічної майстерності; залученню учнів до дослідно-експериментальної роботи з проблем педагогіки; виробленню у школярів первинних навичок педагогічної діяльності.
Метою курсу «Вступ до спеціальності» є формування в учнів стійкої професійної спрямованості; ознайомлення з основами майбутньої спеціальності; формування усвідомленого ставлення школярів до необхідності професійного саморозвитку та самовдосконалення; ознайомлення із шляхами й напрямами розвитку особистісних якостей учителя.
Результати вхідного (І курс) та вихідного (ІІІ курс) анкетування слухачів Університету майбутнього вчителя в основному підтверджують правильність побудови структури навчальних планів і програм курсів та наповнення їх змістом, а також дозволяють відстежити зміни щодо усвідомленого вибору учнями майбутньої професії, їхнього особистісного росту.
Так, 87% слухачів – випускників 2009-2010 навчального року, у вихідному анкетуванні зазначили, що за час навчання в університеті підтвердилися їхні сподівання щодо обраної професії. Отже, можемо стверджувати, що зросла мотиваційна готовність учнів, трансформувавшись у свідомий вибір професії. 45% школярів переконані, що повною мірою використають набутий в університеті досвід у майбутній педагогічній діяльності.
Вхідне та вихідне анкетування, а також психолого-педагогічне діагностування слухачів університету дають можливість урахувати пропозиції та побажання учнів щодо вдосконалення змісту навчальних програм, добору форм проведення занять.
Теоретичні і практичні заняття із слухачами Університету майбутнього вчителя проводяться як на базі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, районних, міських університетів, так і вже названих нами вищих навчальних закладів, де учні прагнуть у подальшому продовжити освіту. Щорічно слухачі Університету майбутнього вчителя беруть участь у Днях відкритих дверей цих педагогічних вузів.
Питанню добору й підготовки тих, хто навчатиме майбутніх учителів, приділяється особлива увага. Це кращі з кращих – вчителі-майстри, які використовують сучасні технології навчання і виховання дітей, особистим прикладом доводять високість праці освітянина, як говориться, «педагоги від Бога», методисти найвищого рівня, справжні професіонали своєї справи. Саме таким спеціалістам довірено підготовку сьогодні ще учнів, а завтра майбутніх колег.
Київським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів створено систему науково-методичної роботи з освітянами, спрямовану на організацію, координацію, контроль та узагальнення діяльності вчителів, які працюють з педагогічно обдарованими дітьми; здійснюється безперервне підвищення професійного рівня педагогічних працівників – керівників і викладачів районних, міських університетів майбутнього вчителя.
Навчання з ними проводиться у різних формах:
-                             установчі інструктивно-методичні наради на початку року з питань організації та змісту діяльності районних, міських університетів;
-                             науково-практичні семінари за участю провідних науковців країни (зокрема: «Методи психолого-педагогічної діагностики професійної спрямованості та педагогічної обдарованості старшокласників»; «Формування педагогічних здібностей і готовності до педагогічної діяльності слухачів районних, міських університетів майбутнього вчителя»; «Профорієнтація та професійне самовизначення старшокласників»; «Реалії і перспективи допрофесійної підготовки майбутнього вчителя»);
-                             семінари-практикуми на базі відділів освіти районних державних адміністрацій, міських рад, управлінь освіти, управлінь освіти і науки міських рад Київщини «Регіональні аспекти діяльності районних, міських університетів майбутнього вчителя», на яких працівники методичних служб регіонів області, керівники та викладачі районних, міських університетів не тільки діляться досвідом щодо особливостей функціонування Університету майбутнього вчителя, а й обговорюють спільні проблеми щодо навчання педагогічно обдарованих дітей та відшуковують способи їх вирішення;
-                             консультації та ін.
Передбачено також проведення проблемно-тематичних курсів для цієї категорії педагогічних працівників «Організація та зміст роботи з педагогічно обдарованими дітьми», навчально-тематичний план яких розраховано на         96 годин (з них 72 години аудиторні, 24 години – самостійна робота).
По закінченню навчання слухачі курсів захищають авторські проекти, що стають справжнім надбанням для їхніх колег. Кращі з них публікуються у щорічному навчально-методичному посібнику «Університет майбутнього вчителя», в якому висвітлюються результати роботи університету, а також матеріали лекцій, тренінгів, практичних занять керівників і викладачів районних, міських університетів, викладачів обласного інституту, наукових співробітників вищих педагогічних навчальних закладів та наукових установ. Посібник користується великим попитом серед освітян Київщини, а роботи практиків викликають особливий інтерес. Зокрема: «Основні вимоги до особистості вчителя» (автор Семененко О.С., викладач Макарівського районного університету майбутнього вчителя); «Розвиток навичок спілкування» (автор Коваленко М.А., викладач Таращанського районного університету майбутнього вчителя); «Образ учителя в українській літературі»           (автор Іващенко В.М., викладач Яготинського районного університету майбутнього вчителя); «Образ учителя в мистецтві» (автори Величко Л.І., викладач і Шепель О.М.,  керівник Києво-Святошинського районного університету майбутнього вчителя); «Форми організації інтерактивного навчання» (автор Кутова А.О., керівник Баришівського районного університету майбутнього вчителя); «Все залежить від тебе». Психологічне здоров’я – запорука успіху» (автор Піша О.В., викладач Володарського районного університету майбутнього вчителя) та ін.
До навчання керівників і викладачів районних, міських університетів, учнів Університету майбутнього вчителя, крім співробітників Київського обласного інституту післядипломної освіти, залучаються науковці й викладачі вищих навчальних закладів України. У статті вже згадувались деякі з цих установ, проте то не повний перелік. До нього слід додати Інститут обдарованої дитини, Інститут проблем виховання НАПН України, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Київський університет імені Бориса Грінченка, механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка та ін.
Опікуються діяльністю районних, міських університетів майбутнього вчителя і районні державні адміністрації та міські ради, що безумовно, зацікавлені у формуванні кадрової політики в регіоні. Відділи, управління освіти районних державних адміністрацій, міських рад тримають на особливому контролі питання, пов’язані з роботою університетів. За їхніми наказами призначаються керівники й викладачі університетів, затверджується розклад занять, визначаються місця їх проведення і, звичайно ж, вирішуються питання надання цільових направлень випускникам університетів для навчання за кошти держбюджету та подальшого їх працевлаштування.
За сім років існування в районних, міських університетах майбутнього вчителя навчалося біля 8 тисяч учнів Київщини. Більше 2 тисяч випускників отримали цільові направлення. Студентів педагогічних вузів, які навчаються за кошти держбюджету понад тисяча, з них 85% - вихідці із сільських регіонів.
Маємо перші ластівки – 114 вихованців Університету майбутнього вчителя – випускники 2003-2004, 2004-2005 навчальних років, у 2009 році закінчили вищі педагогічні навчальні заклади і вже працюють у школах області (інші продовжують навчання),  при чому більшість з них не тільки повернулась у рідні райони й міста, а щонайголовніше, в рідні школи; 87% працевлаштовано в закладах освіти сільських регіонів.
Усі вони з вдячністю згадують роки навчання в Університеті майбутнього вчителя, висловлюють своє захоплення й шану викладачам:
«Першою сходинкою моєї педагогічної кар’єри став районний університет майбутнього вчителя. Всі викладачі – професіонали своєї справи, дали нам безцінне: впевненість у правильному виборі професій, можливість пізнати себе, а ще – первинні знання з основ педагогіки, завдяки яким я стала студенткою Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова. Вдячні тим людям, які доклали зусилля до формування нас як майбутніх педагогів» (Марина Оберемчук, практичний психолог Макарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2).
«Саме районний університет майбутнього вчителя надихнув на творчість, переконав у необхідності й важливості професії вчителя, дав можливість вступити до Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди» (Тетяна Лубчук, учитель біології Капустинського навчально-виховного об’єднання Володарського району).
«Після закінчення районного університету майбутнього вчителя у той же рік вступив до Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди за цільовим направленням. І тоді вже знав, що на мене чекає місце в рідній Забуянській школі, де працює вчителькою української мови і літератури моя мама. Мав достатню підготовку для навчання у педвузі і був спокійний щодо працевлаштування, впевнений у тому, що потрібен як учитель. Завдячую всім, хто вніс часточку себе у моє виховання і становлення як педагога» (Олександр Сорокін, учитель трудового навчання та основ інформатики Забуянської загальноосвітньої школи І-ІІІ  ступенів Макарівського району).
А Тетяна Сокольчук, учитель початкових класів і основ інформатики також рідної, Козичанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Макарівського району, не тільки щиро дякує викладачам Університету майбутнього вчителя за знання, уміння, допомогу в самовизначенні, а й переконана, що її професія допомагає їй відчути свою необхідність, значущість:
Я щоранку заходжу у клас.
На дитячих обличчях – усміх.
Що я варта, діти, без вас?
Ви – натхнення моє, мій успіх!
Щоб любові вогонь не згас,
Щоб віддать дітям серце і душу,
Я щоранку заходжу у клас.
Я – учитель! Я вчити мушу!
Отже, проблему забезпечення навчальних закладів педагогічними кадрами потрібно й можна вирішити. Є різні способи її розв’язання. Одним із них Київська область вважає діяльність Університету майбутнього вчителя.
Сьогодні склад педагогічного загалу Київщини поповнюється. Відбувається поступове врегулювання потреби в педагогічних кадрах районів і міст. Життя вносить свої корективи. У зв’язку з відсутністю потреби в педагогічних кадрах припинили діяльність університети майбутнього вчителя у містах Василькові, Ржищеві, Славутичі, Фастові та Білоцерківському районі. І навпаки, відновив свою роботу університет майбутнього вчителя у Борисполі. Проте це не означає, що в цих регіонах не займаються питанням педагогічно обдарованих дітей, адже існує обласний університет, який пропонує різні форми навчання, в тому числі й дистанційну. Педагогічну практику за такої форми учні проходять у школах, де навчаються.
Нагальною є проблема, що виникла у зв’язку із запровадженням зовнішнього незалежного оцінювання та змінами у правилах вступу до вищих навчальних закладів. Тому в даний час Головним управлінням освіти і наки Київської обласної державної адміністрації та Київським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів узгоджуються питання вступу випускників Університету майбутнього вчителя до педагогічних вузів на засадах позаконкурсного прийому.
Будь-які проблеми можна вирішити, якщо дійсно цього хочеш. Головне, не стояти на місці, не чекати готових варіантів розв’язків, а діяти. Університет майбутнього вчителя Київщини – тому підтвердження.

Керівники регіональних університетів
майбутнього вчителя:
Корабельська О.П. (Макарівський район),
Остапчук У.В. (Володарський район),
Тимошенко В.Г. (Таращанський район),
Індовська Т.О. (м. Березань),
Пастушенко К.А. (м. Ірпінь) 

Влада на Київщині оновилася здоровими людьми

20 червня у 104 населених пунктах України відбулися позачергові вибори сільських, селищних та міських голів. Не оминув цей процес і Київщину. Але якщо на Харківщині чи Донеччині до влади прийшли керівники, яких лобіювали партії, ситуація навколо столиці була іншою — нових голів-переможців підтримувала ГО “Здорова Київщина”, що входить до Громадського руху “Разом із тобою”.

Гасло лідера Громадського руху “Разом із тобою” Кондрука Валерія Петровича “здоровим бути не тільки корисно, а й модно”, тепер будуть впроваджувати в життя не лише активісти руху. Минулого понеділка Київщина отримала трьох нових сільських голів в Макарівському (с. Комарівка, новообраний керманич — Людмила Сич), Іванківському (с.Олизарівка — Сергій Грибанов) та Кагарлицькому (с.Кадомка — Сергій Ільєнко) районах.
Як активнодіюча громадська фундація, “Разом із тобою” долучився до виборчих перегонів, у яких брало участь вищезазначене панство, через свою організацію “Здорова Київщина”, яка допомогла майбутнім сільським головам здобути перемогу.
«Я вже подякував лідерові “Здорової Київщини” Івану Куроченко за те, що його активісти доклалися до цих перегонів і допомогли кандидатам здобути звитягу. Для нас це важливий знак, адже добробут громади складається не лише із гарних доріг, причепурених вулиць, а й з роботи керівників, спрямованої на популяризацію правильних і здорових постулатів життя.
Сьогодні проблеми сіл і містечок криються не тільки в комунальній і бюджетній площинах, а й у моральній площині. Подивіться на звичайну сільську молодь — повальне розпивання, в кращому випадку, пива, паління цигарок, наркоманія, а як наслідок - хронічні хвороби вже 25-річному віці. Можна багато говорити про причини таких негативних явищ, винуватити в цьому кризу, безгрошів'я населення і навіть корумпованих чиновників. Проте насправді коріння проблеми в банальному небажанні місцевих керівників думати про здорову націю. Я розумію, що з радянських часів спортивно-культурна інфраструктура практично не розвивалася, через брак фінансування. Але чи потрібні великі гроші для того, щоб зорганізувати в селі футбольну команду, чи треба іноземні інвестиції для проведення серед жителів містечка аматорських велоперегонів, або чи треба брати кредит в банку для організації чемпіонату з риболовлі? Звичайно, ні — для цього потрібна лише добра воля і небайдужість місцевого керманича.
Сподіваюсь, що новообрані голови будуть стояти на засадах доброї волі і зроблять все від себе залежне, аби здоровий спосіб життя викорінював пияцтво і байдужість. А “Здорова Київщина”, яка трохи допомогла шановним керманичам з виборами, просто зобов'язана перетворити ці три села на зразкові з фізкультурної точки зору населені пункти”, — зазначив лідер Громадського руху “Разом із тобою” Валерій Кондрук.

Довідка
Громадський рух «Разом із тобою» утворений громадськими організаціями Київщини і об’єднує близько 15 тис. осіб. Нині до руху входять такі громадські організації, як: «Освітянська Трибуна», «Здорова Київщина», «Медична громада», «За справедливу Батьківщину», Київський обласний фонд «Милосердя і здоров’я».
Цьогорічна перемога, підтримуваних Громадським рухом “Разом із тобою” кандидатів на дочасних виборах сільських голів не є першою. 20 вересня 2009 року Рух отримав сільського голову в Рудні Броварського району (Алла Кадирова, підтримувалася ГО “Освітянська трибуна”)

четвер, 24 червня 2010 р.

Акція «Ми - рівні» Громадського руху «Разом із тобою» пройшла в Обухові

Відома співачка Алла Попова відвідала днями обухівський УТОС
 21 червня у Обухові пройшов благодійний концерт за участю народної артистки України, телеведучої Алли Попової. Співачка завітала до обухівського Товариства сліпих в рамках благодійної акції «Ми - рівні», організованої Громадським рухом «Разом із тобою».
 В обухівському УТОС у цей день зібралися не тільки його члени, а й мешканці міста, адже концерт був відкритим для усіх тих містян, хто бажав отримати свою частку гарного настрою.
Подія розпочалася теплими і урочистими привітанням для присутніх, а представники Громадського руху «Разом із тобою» подарували бібліотеці УТОС колекцію з більше 30 аудіокниг від видавництва «АудіоПланета» та благодійного проекту «Аудіокниги для людей із вадами зору», що стали спонсорами акції.
Першим для гостей виступив з українською піснею заслужений працівник культури України, музикальний керівник гурту «УТОС» Роман Черепаха, а продовжився концерт чудовими піснями у виконанні гості заходу Тетяни Черненко, лауреата міжнародних пісенних конкурсів, екс-солістки гурту «Горлиця». Звичайно, справжньою родзинкою стала поява на сцені народної артистки України Алли Попової, що із перших хвилин своїми щирими словами змогла створити атмосферу довіри, щирості і теплоти.
Її концерт став особливою окрасою заходу. Для гостей співачка виконала як відомі і вже улюблені композиції зі свого репертуару («Матуся», «Човник», «Не моя вина»), так і зовсім нові, ще ніким не чуті пісні.
 - Сьогоднішня зустріч стане для мене потужним поштовхом до нових звершень, - коментує подію Алла Попова, народна артистка України. - Я захоплена тим, якими сильними можуть бути наші люди. Побачивши ці усмішки, я відчула, що готова зробити будь-що, аби розділити із обухівчанами ще трошки любові. Хочеться сказати, що справжні артисти не завжди мають значні статки. Проте в них є духовні багатства, які для людей особливих є набагато ціннішими. Аби подарувати справжнє душевне тепло та вселити довіру недостатньо лише матеріальної допомоги, тим більше, що часто її надають лишень заради схвалення суспільства та піару. бо не є матеріальною допомогою заради суспільного схвалення, але дають справжнє душевне тепло і вселяють довіру в тих, хто звик наштовхуватися на нерозуміння. Ті, кого я побачила сьогодні, заслуговують на щирість і щедрість.
 - Я щаслива, якщо мені вдалося подарувати хвилини радості цим чудових людям, що так уважно і глибоко сприймають музику, так радіють спілкуванню і турботі, - говорить Тетяна Черненко, співачка. - Благодійності мене навчила Алла Борисівна, показавши на власному прикладі, що талант нам дається саме для того, щоби щедро і безкорисливо ділитися ним, адже мистецтво – це великий дар.  
 - Увага та спілкування можуть творити дива  – вселяти надію, надихати, підтримувати, – говорить Валерій Кондрук, лідер Громадського руху «Разом із тобою». -  Відчувши  турботу ближнього, починаєш вірити у власні сили і з оптимізмом дивитися у майбутнє. Не пройти повз того, кому складно, виказати небайдужість і поділитися своїм теплом - допомогти насправді просто. Саме тому ми започаткували цю низку унікальних для Київщини акцій, в рамках яких робитимемо усе можливе, аби люди із особливими потребами зрозуміли, що ми є рівні. І порівну можемо ділити радість спілкування. 
 - Перший захід в рамках акції «Ми - рівні»  Громадський  рух «Разом із  тобою» провів спільно  із  організацією «Благодійник» в Переяслав-Хмельницькому, відвідавши  Відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів спеціального навчального закладу міста, - додає голова виконкому Громадського руху «Разом із тобою» Ігор Дармостук. – Сьогоднішня наша зустріч є одним із наших заходів, спрямованих  на сприяння соціальній інтеграції та забезпеченню рівних можливостей для кожного із членів суспільства.  
 - Безліч приємних вражень залишилося після сьогоднішньої події у колективу УТОС та всіх гостей, що завітали до нас, - резюмує директор Обухівського відділення УТОС Віктор Геля. - Для людей із проблемами зору, що є позбавленими основного джерела інформації про світ, невимірно цінним стає живе спілкування. Ми почули спеціально для нас влаштований концерт та теплі, щирі слова від гостей, отримали цілу колекцію аудіодисків із класичними творами у подарунок, відчули тепло та підтримку. І я є дуже радий з того, що цей захід не присвячено певній події. До нас завітали друзі, які, як і ми просто раді спілкуванню.
 Благодійність не передбачена законодавством, тому ми вдячні за будь-яку допомогу від людей, що за порухом власного серця відчувають потребу її надати. Із Валерієм Петровичем Кондруком, що очолює Громадський рух «Разом із тобою», ми знайомі давно, неодноразово із ним перетиналися у зв’язку із діяльністю у соціальній сфері. Але те, що він згадав про нас зараз, без жодного особливого приводу, якнайкраще демонструє його ставлення і не потребує зайвих коментарів. Ми тягнемося до таких людей, відчуваючи їхню підтримку і спорідненість наших цінностей. Такі акції турботи, як сьогоднішня, є, на жаль, незвичними для нас. Тому ми безмежно вдячні організаторам за безкорисливо подаровану радість. Особливу вдячність хочеться висловити Аллі Поповій, що присвятила нам свій час і щиру увагу.
 Зі свого боку Громадський рух «Разом із тобою» висловлює щиру подяку компаніям, що надали спонсорську підтримку, та особливо дякує народній артистці України Аллі Поповій, що згодилася взяти участь у акції.

вівторок, 22 червня 2010 р.

Підпал музею: випадковість чи логічний наслідок?

У неділю ввечері в Переяслав-Хмельницькому Київської області на території музею архітектури і побуту Національного історико-етнографічного заповідника „Переяслав” у будинку гончаря та церковній сторожці виникали пожежі.
 Жертв і постраждалих немає, повідомили в прес-службі МНС. Підрозділами Державної пожежної охорони МНС обидві пожежі були ліквідовані. Причина пожеж - підпал. За фактом того, що сталося, правоохоронні органи проводять розслідування. На місці події працювала оперативна група Головного управління МНС у Київській області.
 Інциденти із музеями у Переяслав-Хмельницькому трапляються не вперше. Громадський рух «Разом із тобою» розповідав про конфлікт, що розгорівся навколо Михайлівської церкви у центрі міста. Навколо цього обєкту і досі точаться суперечки між прихожанами та музеєм українського народного одягу Середньої Наддніпрянщини, які за наказом Мінкультури змушені користуватися будівлею спільно. Рішення не вдовольняє жодну із сторін, проте це питання, як і всі подібні, у вищих інстанціях байдужо залишають невирішеним. Така поверховість у ставленні до памяток культури, які є опорою духовності і самовизначення народу, проявилася і нині на прикладі із заповідником. Навмисне підпалення є  результатом того, що суперечки на місцях ришішуються самовільно, хоча мали б залагоджуватися на вищому рівні. Тому Громадський рух «Разом із тобою» закликає громаду до обєднання заради донесення важливих питань до владних органів і наполегливості у їх вирішенні.  

понеділок, 21 червня 2010 р.

В Київській області добудують 35 газопроводів

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» планує добудувати і ввести в експлуатацію 35 підводних газопроводів на території Київської області. До кінця 2011 року, коли планують завершити будівництво, їхня загальна протяжність сягне  233 км.

 Введення підводних газопроводів уможливить підключення до газопостачання більше 12 тисяч домогосподарств Київщини, де загалом проживає 21,8 тисяч мешканців. Як повідомляють у прес-центрі компанії, планується добудувати газопроводи у Богуславському, Білоцерківському, Бородянському, Миронівському, Іванківському, Сквирському та Володарському районах області. Початок робіт заплановано на кінець червня, а на їх проведення буде витрачено до 60 млн. грн.

 Громадський рух «Разом із тобою» підтримує розбудову мережі газопроводів на території Київщини, адже це сприятиме підвищенню якості життя її мешканців. В той же час, необхідним є пожвавлення і з боку громади. Наше завдання полягає у тому, аби активізувати владні органи, наполегливо відстоюючи свої права та гучно заявляючи про потреби. Чітка і узгоджена позиція громади, її власна активність є потужним стимулом для місцевих управлінців – навіть якщо їхніх повноважень вистачає на проведення масштабних заходів, на зразок будівництва газопроводів, надання допомоги нужденним цілком можливе. Слід зрозуміти, що громадськість може і мусить бути впливовим чинником у прийнятті управлінських рішень - громадський контроль є необхідною складовою гармонійного суспільства. Ми мусимо свідомо брати участь у творенні бажаного майбутнього, пропонуючи своє бачення і шляхи його втілення.

субота, 19 червня 2010 р.

Громадський рух «Разом із тобою» вітає медиків із професійним святом!

Щорічно, третьої червневої неділі, громадськість відзначає День медичного працівника.

Громадський рух «Разом із тобою» вітає всіх медичних працівників Київщини зі святом! Ми вдячні вам за те, що приходите на допомогу у найскрутніші хвилини життя і рятуєте наші життя. 

Тож зичимо вам відповідальності, чуйного ставлення до пацієнтів та гідної винагороди за самовіддану працю.

четвер, 17 червня 2010 р.

Акція "Ми - рівні" Громадського руху "Разом із тобою" пройде в Обухові

В рамках акції «Ми - рівні» Громадський рух «Разом із тобою» спільно із молодіжної організацією «Активність» відвідає Українське товариство сліпих в м. Обухові
   21 травня в м. Обухів відбудеться благодійна акція, під час якої волонтери та представники Громадського руху зустрінуться із членами Українського товариства сліпих (УТОС) - всеукраїнської добровільної громадської організації інвалідів по зору. Організаторами заходу виступають Громадський рух «Разом із тобою» спільно із Молодіжною організацією "Активність", за підтримки видавництва "АудиоПланета" та за підтримки благодійного проекту "Аудіокниги для людей із вадами зору".

 Мета заходу – поспілкуватися та поділитися теплом та радістю із людьми, що нечасто відчувають до себе увагу з боку молоді, громадськості, оточуючих. У рамках акції пройде концерт за участю Алли Попової – співачки, заслуженої артистки України, доцента кафедри естрадного співу КНУКІМ, телеведучої на каталі КДР ТРК (програма "Рондо, або фото на згадку"). Гості висловлять свої привітання, а в якості подарунків рухівці передадуть аудіокниги від видавництва "АудиоПланета" та від благодійного проекту "Аудіокниги для людей із вадами зору".

Проведення низки подібних акцій є унікальною подією для Київщини. Громадський рух "Разом із тобою" прагне зробити все можливе, аби люди із особливими потребами зрозуміли, що ми є рівні і порівну можемо ділити радість спілкування.

Українське товариство сліпих (УТОС) є Всеукраїнською добровільною громадською організацією, яка діє на території України. Метою створення Товариства було організаційне об'єднання громадян з вадами зору, захист інтересів сліпих, інтеграція їх у суспільство, соціально-трудова та медична реабілітація, розширення їх самостійності і зменшення залежності від сторонніх осіб. Обласні та первинні організації взяли на себе функцію держави щодо соціального захисту інвалідів, надають допомогу у вирішенні соціально-побутових проблем найбільш вразливій категорії інвалідів по зору, самотнім людям похилого віку та малозабезпеченим сліпим, особливо тим з них, хто проживає у віддалених районах сільської місцевості.

четвер, 10 червня 2010 р.

Вихідні на Київщині: Ржищів на дніпровських кручах

Громадський рух «Разом із тобою» продовжує серію матеріалів про ті місцини Київщини, де поєднання духу давнини із щедрістю природи подарує вам та вашим близьким чудові відпочинок на вихідних. Цього разу ми розповімо вам про Ржищів, розташований за півтори години їзди від столиці.


Довгоочікуване літо принесло з собою яскраве сонце та спекотні дні, і тепер протягом всього тижня всі думки обертаються навколо того, куда б податися на вихідних, аби відпочити від міського галасу та пилу. Кудись, де свіже повітря, затінена прохолода і спокійний плин річки. Всім цим із гостинністю привітає вас Ржищів, що на Київщині, в якому вся краса мальовничої поліської природи поєднується із атмосферою багатого історичного минулого. Громадський Рух «Разом із тобою» запрошує вас до ще одного із прекрасних куточків Київської області – провести перші літні дні в гармонії із природою і поповнити свої знання про історію нашої малої батьківщини.
 Невеличке містечко Ржищів, що розташоване на 85 кілометрів південніше Києва, розкинулося на правобережних кручах мальовничого Дніпра, там, де воно глибоко врізається в сушу, а затим круто повертає, оминаючи Іван-гору. У глибину віків сягають першопочатки Ржищева - свідка давніх подій. Тут народжувалися й занепадали різні культури: трипільська, черняхівська, скіфська, Київської Русі та Середньовіччя. В його околицях виявлено залишки п’яти протоміст трипільської культури, а також й залишки інших поселень. Перша писемна згадка про укріплене городище Іван є в Іпатіївському літописі під 1151 роком. Саме через Ржищів пролягав «шлях із варяг у греки», вздовж якого будувались потужні укріплення-городища для захисту купців та торговців від кочівників і розбійників. У княжі часи Ржищеву судилося стати предметом міждинастичних змагань за майно та київський престол. У 1241 році укріплене городище Дніпровської лінії оборони Київської Русі Іван-город був спалений, а Ржище розорено Батиєвою ордою. Двічі ключову роль в історії України відіграло розташування міста під час Великої Вітчизняної війни. У перший її рік ржищівська переправа через Дніпро дозволила радянським військам уникнути "котла", на кшталт сталінградського. У вересні ж 1943-го Ржищів був правим крилом славнозвісного Букринського плацдарму - одного із шедеврів військових наступальних операцій часів Другої Світової війни. Ржищівська земля народила багатьох видатних людей, які своєю відданістю до рідного краю славили Україну – О.Ган, М.Шмушкевича, Л.Костенко. Тут бували декабрист Петро Бестужев-Рюмін і видатний єврейський письменник Шолом Алейхем, творили художники Володимир Сидорук, Іван Задорожній та інші.
 Річка Леглич своєрідно розділяє місто на дві половини. Кажуть люди, що вода тут раніше була настільки чиста, що можна було лягти лицем вниз та напитись цілющої води – « ляг лич », то, мабуть, і назвали цю річку так само. Вона робить півколо і впадає в Дніпро, підкреслюючи неповторну красу міста. Краса ржищівських берегів та долин, живодайність джерел та цілюща вода, а також багаті на чорнозем ґрунти приваблювала людей здавна, адже оселились вони тут, як свідчать археологи, ще з часів раннього неоліту. Чудові краєвиди дніпровських берегів, цілющі джерела, сприятливі кліматичні умови, наявність численних пам’яток історії та культури, багаті перспективи розвитку культурної та оздоровчої сфери роблять Ржищів привабливим для відпочинку та сільського зеленого туризму.
 Цього року місто святкує 110-у річницю відкриття археологом Вікентієм Хвойкою Трипільської культури на Київщині. У місті розташовані музеї Трипільської культури та заслуженого художника України Володимира Сидорука. Музей Трипільської культури - свідчення прадавньої історії українців та місце паломництва науковців, істориків і, звісно, туристів. За бажанням, гості міста можуть взяти участь у розкопках, які ведуться науковцями поблизу міста або придбати горщики та символи родючості далекої доби неоліту, виготовлені митцями Ржищевщіни за ескізами та рештками оригіналів. Туристи можуть познайомитися з матеріальними та духовними здобутками прадавніх цивілізацій часів Трипільської пори, епох бронзи, заліза та Київської Русі.
 Для любителів водного туризму до послуг акваторія Дніпра з мальовничими островами, незайманими плавнями та розмаїттям флори й фауни. Вибір засобу для пересування Канівським водосховищем залишиться за туристом та залежатиме лише від уяви, бажання та наявних можливостей. Яхту, глісер або водний мотоцикл від "Бомбард'є" можна замовити у будь-якому київському яхт-клубі, моторний або весельний човен, вітрильне суденце можна орендувати безпосередньо у тихій затоці Ржищева. Єдине, про що не можливо буде домовитися - про погодні умови.
 Гарна компанія, човен, вудочки та намет надовго знімуть напруження від важкого робочого тижня. Для привередливих туристів місцеві рибалки спорудили навіть сауну на одному з островів. Якщо ж острівний пейзаж набридне, можна переміститися на схід і потрапити на Острів Відьом, де за старими повір'ями збираються відьми та живляться енергією природи, або відвідати стару Гусинівецьку церкву, яка також розміщена на острові.
 До речі, навколо історії цієї церкви точаться дискусії між вченими та краєзнавцями. Одні стверджують, що церква була збудована ще за козацької доби і згодом була прикрашена фресками самого Реріха, інші заперечують ці факти та датують час закладення фундаменту храму ХІХ століттям. Правдивий факт - за часів "розвинутого соціалізму" вона була частково зруйнована, а згодом, після створення штучного водосховища, затоплена. Наукові дискусії та місце розташування надають цьому туристичному об'єкту додаткової пікантності, а проект, який протягом 5 років за підтримки місцевої влади та Української православної церкви Московського патріархату перетворить руїни на діючий чоловічий монастир, створить унікальний осередок релігійного туризму.
 Для любителів українського етносу та фольклору у Ржищеві цілорічно проводяться різноманітні фестивалі та народні свята. На одному з таких фестивалів під назвою "Ржищівський вінок" вдалося побувати автору цих рядків. Не випадково організатори святкового дійства обрали датою його проведення 6 липня - дня злиття християнських та язичницьких традицій. Народне свято Івана Купала (Купайла) припадає на 7 липня, коли, як вважали наші пращури, "сонце купається у воді". Це - час найбільшої активності денного світила, тому вода й вогонь - основні атрибути язичницького свята.
 Місцеве населення з притаманною українцям гостинністю приймає у своїх оселях усіх бажаючих відвідати Ржищівський край. Тут створюються нові осередки сільського зеленого туризму. У наметах, українських хатах, котеджах або просто неба туристи можуть і зустріти світанок, і скуштувати традиційних національних страв, і вдало порибалити та відпочити.
 Тож, якщо ви ще не вирішили куди податися на вихідні - відвідайте Ржищів.

Даруймо тепло дітям

Іноді ми самі не усвідомлюємо, наскільки просто допомагати людям, що потребують особливої уваги з боку громади. Старенькі, що залишилися без опіки, діти із особливими потребами, дорослі із обмеженими фізичними можливостями – це ті наші співвітчизники, які більше за все цінують не гроші чи подарунки, а людське тепло.
 9 червня у місті Переяслав-Хмельницький стартувала перша із низки акцій Громадського руху «Разом із тобою» та благодійної організації «Благодійник» «Ми - рівні». Захід пройшов у Відділенні соціальної реабілітації дітей-інвалідів спеціального навчально-виховного закладу міста Переяслав-Хмельницький.
 В рамках заходу Громадський рух «Разом із тобою» передав дітям подарунки від Київського обласного благодійного фонду «Милосердя і здоров’я». Іграшки, спортивний інвентар, приємні та потрібні для навчання і розваг речі дарували на конкурсах дітям волонтери з «Благодійника». Втім, не подарунки цього дня стали основною родзинкою, а та увага, яку змогли приділити кожній дитині гості.
 У актовій залі відділення діти, хворі на ДЦП, і молодь разом розповідали вірші, танцювали, співали, демонструючи свої таланти і фантазію, разом узяли участь у майстер-класах, де малювали весну. А потім перейшли до головної страви дня – конкурсу на приготування українського борщу на багатті. Діти поділилися на дві команди і цілу годину керували кулінарним процесом, диктуючи волонтерам інгредієнти, рецепти, способи нарізки…
Приготувавши борщ, маленькі кулінари передали страву на дегустування своїм чудовим вихователям. Перемогу здобули усі, а подарунком до неї для команд стала пластика, із якої кожна дитина могла створити для себе яскраву фігурку.
 - Подібні заходи не залишають байдужим нікого, адже ми, волонтери, не лише приносимо радість дітям, а й самі отримуємо величезний заряд тепла та любові, - ділиться враженнями віце-президент благодійної організації «Благодійник» Нана Тугуши. – У своїй діяльності ми керуємося принципом «хто, як не я?», і якщо на Київщині є люди, що не отримують необхідної турботи від держави, то ми особисто не хочемо залишатися осторонь їхніх проблем. Суспільство є цілісним організмом, і кожна його частинка однаково потребує уваги. Я рада бачити, що у дівчат та хлопців, що входять до нашої організації, вже після першого знайомства із людьми, що потребують уваги і глибоко вдячні за неї, з’являється чітке розуміння необхідності волонтерської роботи і глибоке бажання допомагати іншим.
 - Ми поділяємо думку про те, що сьогодні для людей із так званих статусних закладів є надзвичайно важливими увага, просте тепло, дружба, що їх може подарувати кожен з нас. – говорить голова виконкому Громадського руху «Разом із тобою» Ігор Дармостук. - В рамках цього проекту Громадський рух спільно із організацією «Благодійник» відвідують саме заклади для людей із особливими потребами. Наша наступна пройде в Обухові, де рухівці і волонтери зустрінуться із членами Українського товариства сліпих (УТОС) - всеукраїнської добровільної громадської організації інвалідів по зору.
 - Увага та милосердя можуть творити дива – вселяти надію, надихати, підтримувати. – резюмує Кондрук Валерій Петрович, лідер Громадського руху «Разом із тобою». -  Відчувши турботу ближнього, починаєш вірити у власні сили і з оптимізмом дивитися в майбутнє. Не пройти повз того, кому складно, виказати небайдужість і поділитися своїм теплом - допомогти насправді просто. Саме тому ми започаткували цю низку унікальних для Київщини акцій, в рамках яких робитимемо усе можливе, аби люди із особливими потребами зрозуміли, що ми є рівні. І порівну можемо ділити радість спілкування.

понеділок, 7 червня 2010 р.

Журналісти Київщини: зв'язок поколінь

6 червня з нагоди Дня журналіста Громадський рух «Разом із тобою» вітав майбутніх акул пера Київщини.

Для юнкорів активістами руху був проведений майстер клас у форматі круглого столу на базі гуртку журналістики та дизайну Білоцерківського районного будинку дитячої та юнацької творчості (м. Узин).
Протягом 2 годин досвідчені телевізійники і газетярі Києва ділилися із підростаючим поколінням журналістів професійними тонкощами, розповідали про шляхи досягнення успіху, відповідали на запитання та давали цінні поради. Дітей цікавили перші кроки у професії, секрети та підводні камені роботи, проблеми журналістської освіти та багато інших тем, на які можуть відповісти лише професіонали. 
 «День свого професійного свята свідомі журналісти вирішили присвятити своїм послідовникам - молодому поколінню працівників вітчизняних ЗМІ, - коментує подію голова виконкому Громадського руху «Разом із тобою» Ігор Дармостук. - Я переконаний, навчитися журналістики за підручниками неможливо, адже журналістика – це, в першу чергу, живе спілкування, зокрема, прямий зв’язок і передача досвіду від старших до зовсім молодих. Ми обрали для цього заходу саме Узин, аби підтримати вражаючий ентузіазм та запал, з яким тут працюють як керівники, так і діти».
 Узин є ще одним підтвердженням того, що громада може плідно і завзято працювати на розвиток суспільства. Директором гуртка журналістики та дизайну Білоцерківського районного будинку дитячої та юнацької творчості є Зінаїда Литвин, яка власним прикладом та енергією надихає молодь, дозволяє їй повірити у власні сили та орієнтуватися у своїй роботі на найвищий рівень. Саме завдяки Зінаїді Литвин виникла ідея створення «Ліги журналістів» - дитячої організації, що навчатиме і виховуватиме прийдешнє покоління журналістів, допомагатиме дітям на шляху до професійного становлення, створюватиме умови для спілкування із однодумцями та старшими колегами. Метою організації є об’єднання сил молодих журналістів заради гідного майбутнього вітчизняних ЗМІ.
 Нагадаємо, що за участі Громадського руху «Разом із тобою» в Київській області найближчим часом буде створена «Ліга юних журналістів Київщини».
 

Біла Церква на межі банкрутства?

Як раніше повідомляв Громадський рух «Разом із тобою», заборгованість із зарплатні у Київській області складає майже 100 млн грн. За останніми даними Головного управління статистики області, в одному із найгірших становищ знаходиться місто Біла Церква.
Загальний обсяг доходів бюджету Білої Церкви на нинішній рік складає трохи більше 516 млн. гривень. При чому 89% спрямовуються на виплату заробітної плати та розрахунки за енергоносії і лише 11% залишається на розвиток міста. Таким чином, у бюджеті не передбачено капітальних видатків, а ще недостатньо коштів для утримання житлово-комунального господарства, транспорту, закладів освіти і охорони здоров’я.  
Лише два-три роки тому співвідношення видатків із міського бюджету складало 70% та 30%, а нині фахівці підрахували, що прихований дефіцит засобів існування у Білій Церкві складає близько 7 млн. гривень. На думку мера, пропорція, що склалася, відобразиться на дефіциті засобів для виконання всіх міських програм, в тому числі утримання міста в нормальному стані.
Як повідомляє білоцерківський міський голова Василь Савчук, Міністерство фінансів виділило місту гроші із постановою розподіляти їх на власний розсуд. Минулого року бюджет розвитку Білої Церкви склав 9 млн. грн. Із цих грошей було проведено капітальний ремонт і реконструкцію державних установ, полагоджено дороги та ліфти, споруджено об’єкти соціально-культурного призначення. В цьогорічному бюджеті розвитку міста на ці потреби було передбачено 24 млн. Ця цифра визначалася у відповідності до потреб, зокрема, продовження ремонтних робіт бюджетних будівель, будівництва школи, спортивного центру, дитячого садочка та інших закладів. Згідно із законом, існує два джерела поповнення бюджету розвитку – приватизація об’єктів нерухомості міської комунальної власності і надходження від продажу землі під об’єктами. Та навіть із цих джерел зараз можна отримати лише 12-14 млн. грн. Крім того, здійсненню такого плану стоїть на заваді постанова Кабміну, що ускладнює проведення земельних аукціонів, а також недоліки у земельному законодавстві.  
Як стало відомо Громадському руху «Разом із тобою», найболючішим питанням залишається наповнення міської скарбниці, адже Біла Церква продовжує перебувати у кризовому стані. Головні надії у вирішенні цієї проблеми покладаються на отримання кредитів. Як зауважує мер, проведення цілого ряду антикризових заходів стане провідним мотивом у програмі соціально-економічного розвитку міста. Ситуації, що склалася у Білій Церкві, призвела до необхідності скорочення апарату управління на 3% та впровадження жорсткої економії енергетичних ресурсів. Крім того, міський голова планує видати розпорядження щодо економії коштів по галузях із конкретними вказівками напрямку зекономлених грошей. 

«Козацькі забави» на Київщині

Перший Всеукраїнський фестиваль бойового гопака «Козацькі Забави» пройшов 5-6 червня на території Національного музею народної архітектури і побуту України в селі Пирогово.

Талановита молодь, цікава література, бадьорі пісні, гарне повітря, жвава торгівля, козацька кухня – у перші вихідні літа для мешканців та гостей області на Київщині пройшло запальне свято «Козацькі забави». Фестиваль на підтримку відродження патріотизму та культивування здорового способу життя відвідав і Громадський рух «Разом із тобою».
Фестиваль «Козацькі забави» проводиться за організації та технічної підтримки МГО "Українське козацтво". Захід влаштовується з метою популяризації найдавнішого національного виду бойового мистецтва - бойового гопака, залучення всіх верств населення до вивчення і пізнання української культури, створення етнокультурного середовища і організації сімейного свята в кращих українських традиціях.
В рамках заходу пройшли показові виступи шкіл бойового гопака та етнографічних колективів, демонстрація козацької завзятості та хисту, виступи з історичною українською зброєю, яскраві поєдинки з мужності, виконані під супровід фольклорних мотивів в сучасній обробці, номери народної пісні та багато інших номерів, що запалювали публіку українським драйвом. Проводилися дитячі та дорослі конкурси, були організовані виставка-ярмарок української дитячої культурно-духовної книги, ярмарок майстрів та народних промислів, конкурс козацької пісні і велике шоу з феєрверком, пригощання кулешем від Музею козацької страви О.Кочубея, звареним за рецептами з різних регіонів України і тому подібне. “Родзинкою” фестивалю стала презентація другого доповненого видання книги “Бойовий гопак”.
Приємно відмітити, що серед учасників фестивалю переважали діти і молодь. За інформацією президента Міжнародної федерації бойового гопака, участь у фестивалі взяли близько 160 дітей, а також 15 інструкторів, які проводили майстер-класи з бойового гопака для гостей свята. На великій сцені фестивалю виступали колективи та артисти зі всієї країни: один із провідних українських дитячих хореографічних ансамблів «Веселад», колектив міста Сміли «Заграва», Школа Бойового Гопака «ХОРС», десятирічний обдарований співак козак Максим та багато інших. Порадували гостей свята гурт «Гайдамаки», композитор, співак, заслужений артист України Олександр Жилінський, заслужена артистка України Світлана Мирвода. В рамках фестивалю відбувся також концерт скрипаля, заслуженого діяча мистецтв України, відомого виконавця в стилі «класік фолк модерн» Олега Кульчицького.
На підтримку фестивалю в Пироговому приїхали багато козацьких організації, були запрошені посли держав, видатні громадські та державні діячі. Особливістю заходу стало запрошення характерників – люди, що мають езотеричні знання, вміють лікувати від важких невиліковних хвороб і володіють надзвичайними фізичними здібностями.
«Такі фестивалі нині вкрай необхідні, адже ми мусимо забирати наших дітей з вулиць, орієнтувати їх на правильні цінності, прищеплювати любов до своєї країни та стимулювати до розвитку їхніх здібностей, - запевняє голова наглядової ради співорганізатору фестивалю благодійного фонду «Покрова» Михайлова Марія Іванівна. - Зокрема, бойовий гопак - це і підготовка до армії, і фізичне та духовне самовдосконалення, і культивування здорового способу життя. Запроваджуючи традицію проведення фестивалів Бойового гопака на Київщині, його організатори ставлять собі за мету зростання гарних молодих українців, справжніх козаків. За підтримки держави ми зможемо поступово підняти вітчизняний спорт та виховати здорове покоління на базі історичних та культурних здобутків наших предків. Зараз ми плекаємо намір запровадити літнє таборування для дітей-козаків, аби вони мали можливість відпочивати і займатись улюбленою справою одночасно».
«Громадський рух «Разом із тобою» засвідчує позитивні тенденції щодо розвитку військово-патріотичного та національного виховання молоді. Переконаний, що подібні акції по-доброму заражають молодь і дорослих людей українським позитивом, вірою в майбутнє, вірою в звитягу та сильний незламний дух наших пращурів. Ґрунтуючись на легендарних вченнях, козаки пропагують не тільки патріотизм, а й здоровий спосіб життя. Прикро, що подібні акції на Київщині відбувають не так часто, як нам би хотілося. Але ми будемо робити від нас все залежне, аби просякнуті національним почуттям військові, спортивні, мистецькі акції відбувалися два, а то й три рази на місяць», - зазначив голова виконкому Громадського руху «Разом із тобою».

субота, 5 червня 2010 р.

День журналіста

Громадський рух «Разом із тобою» вітає усіх працівників ЗМІ із наближенням їхнього професійного свята!

6 червня традиційно газетярі, телевізійники, радійники, працівники Інтернет-видань святкують День журналістики.

Цей день буде визначним і для майбутніх акул пера Київщини, майбутніх членів Ліги журналістів Київщини.

6 червня за сприяння Громадського руху «Разом із тобою» для них буде проведений тренінг від досвідчених телевізійників і газетярів Києва.

Акція проходитиме в Узині.

четвер, 3 червня 2010 р.

Абітурієнту Київщини на замітку

Як і по всій Україні, днями на Київщині стартувала вступна кампанія. 2 червня відбулося ЗНО із української мови та літератури – обов’язкове предметнее тестування для всіх, хто в цьому році планує стати студентом. За останніми даними, 87,3% випускників цього року
складали цей тест, що свідчить про те, що кожен із них претендує на місце в одному із вищих навчальних закладів.
 За якістю вітчизняна освіта поступово наближається до європейського рівня, випускники українських шкіл мають достатньо високий рівень знань для подальшого здобуття вищої освіти. Вибір ВНЗ – актуальне питання, яке задають собі школярі, абітурієнти та
стурбовані батькі. В Україні нараховується близько 800 вищих навчальних закладів,
що дуже ускладнює завдання навіть тим, хто визначився зі спеціальністю, майбутньою професією та родом занять. На рішення впливають численні фактории: окрім безпосередньо спрямованості навчального закладу та рівня навчання, враховується його престижність, рівень акредитації, вартість навчання.
За оцінками експертів, все більша кількість абітурієнтів звертає свою увагу на провінційні ВНЗ всупереч тенденції вирватися до Києва – адже віддаленість від столиці означає
меншу вартість за не менш якісні послуги.
 У зв’язку із цим Громадський рух «Разом із тобою» пропонує до Вашої уваги три найбільші розташовані в межах Київщини державних ВНЗ. Вони пропонують досить широкий спектр спеціальностей і надають можливість студентам вчитися за державний рахунок.
У великому районному місті Київщини Переяслав-Хмельницький знаходиться відомий педагогічний університет ім.. Григорія Сковороди, заснований у 1986 році. Для студентів тут створені всі необхідні умови для проживання: гуртожитки, велика бібліотека, комп’ютерні класи із доступом до інтернету. Навчальний процесс відбувається із використанням нових інформаційних технологій. Використовуютьсярольові ігри, лекції у мезеях, диспути. Університет складається із кількох інститутів, які поділяються на велику кількість спеціалізованих кафедр: інститут мови і літератури, інститут фізичного виховання і природознавства, історичний, економічний та педагогічно-індустріальні факультети,
факультет педагогічки і психології, окремий педагогічний факультет. Крім того, на базі університету працює підготовче відділення для учнів 11-х класів, випускників коледжів, ліцеїв, двотижневі курси для абітурієнтів.
Для випускників Переяслав-Хмельницького університету може стати у нагоді єдиний у своєму роді інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів (КОІПОПК), розташований у м. Біла Церква. Саме проходять столичні та обласні педагоги курси підвищення кваліфікації, і навіть ті із них, хто неодноразово вчився закордоном, залишаються враженими професіонально продуманою навчально-методичною базою для творчого розвитку вчителів, організацією навчального процесу, ошатністю та доглянутістю самого. На базі інституту часто проходять міжнародні наукові конференції, відбуваються виставки, впроваджуються проекти, розробляються фазові авторські курси, нерідко запрошуються відомі освітяни та науковці для читання лекцій.
У Білій Церкві також знаходиться аграрний університет, що є провідним регіональним і освітнім аграрним центром. До нього входять аграрні технікуми, наукові установи та виробничі сільгосппідприємства, 5 науково-дослідницький інститутів, 7 лабораторій, Інститут європейської інтеграції, навчальний методично-виробничий центр. Крім того, ВНЗ співпрацює із багатьма зарубіжними університетами. Університет пропонує абітурієнтам вступати на агрономічний, економічний, біолого-технологічний, екологічний, юридичний, лінгвістичний факультети, а також на факультет ветеринарної медицини.  В Ірпіні знаходиться Національний університет державної податкової служби України, що пропонує студентам долучення до наукової спільноти та навчання у висококваліфікованих викладачів. ВНЗ є базовим навчальним закладом Державної податкової служби України і співпрацює із університетами Росії, Франції, Іспанії, Польщі, США, Німеччини. Абітурієнти
можуть подавати свої документи за такими напрямками: економіка і підприємство, право,
інформатика та обчислювальна техніка, соціально-політичні науки, факультет податкової міліції, факультет фінансів та банківської справи.
 Громадський рух «Разом із тобою» бажає абітурієнтам Київщини вдалого вибору ВНЗ та успішного проходження вступної кампанії!

вівторок, 1 червня 2010 р.

Міжнародний день захисту дітей: на щасливе дитинство заслуговує кожен

Громадський  рух «Разом із тобою» вітає мешканців Київської області із Міжнародним днем захисту дітей! Бажаємо нашим маленьким громадянам завжди відчувати любов та турботу, а їхнім батькам – терпіння, мудрості та радості від спілкування з дітьми. 
 Кожна дитина заслуговує на щасливе дитинство, і відповідальність за це покладена на дорослих. Ми прагнемо бачити наших дітей окрасою і гордістю держави, ми хочемо виростити покоління гідних і щасливих українців, хочемо пишатися ними. Саме у дітях ми бачимо втілення своїх надій, саме із ними пов’язуємо і власне майбутнє, тому турбота про дітей має бути одним з головних обов’язків держави і громади. Священним обов’язком родини, школи, органів влади та громадськості є забезпечення всебічного розвитку інтересів і здібностей підростаючих громадян, підтримка належного рівня їхнього виховання та захисту прав. Проте не всім дітям поталанило мати турботливих батьків і повноцінну сім’ю.
 Діти, що їх ми називаємо «квітами життя» і на яких покладаємо надії щодо майбутнього, наразі часто стають першими жертвами найсерйозніших суспільних проблем: кризи сім'ї, бідності, недосконалості механізмів захисту прав і т.д. Відповідно до офіційних даних, більше 100 тисяч дітей в Україні позбавлено сімейної опіки і перебувають у державних притулках, інтернатах та дитячих будинках. При колосальних масштабах сирітства характер системної кризи набувають проблеми установ сирітського типу. Фахівці підкреслюють, що соціальна ізоляція, у якій ростуть вихованці дитячих будинків та інтернатів, призводить до того, що у доросле життя вони входять зовсім непідготовленими.
 Згідно з конвенцією ООН, базовим правом кожної дитини є право на сімейне виховання та батьківське піклування. В той же час в Україні, зокрема, на Київщині, соціальних сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, продовжують потрапляти до інтернатів, незважаючи на те, що більшість із них мали всі шанси бути всиновленими. Нагадаємо, фахівці переконують - благополучно адаптуватися до життя в суспільстві вдається лише одному із десяти вихованців інтернату. Тому Громадський рух «Разом із тобою» активно займається розвитком сімейних форм влаштування дітей, виступає за проведення системних змін у діяльності органів опіки та піклування з метою своєчасного виявлення дітей, які потребують державної допомоги, догляду, утримання, правового захисту. Ми виступаємо за зменшення кількості дітей, що виховуються в інтернатах, за перехід від форми інтернатів до будинків сімейного типу. Крім того, ми переконані у необхідності проводити профілактичні заходи з метою збереження і укріплення батьківського піклування, запобігання розпаду сім’ї. Така робота сприяє скороченню кількості безпритульних і бездоглядних дітей, запобігає соціальному сирітству, уможливлює створення умов для всебічного розвитку і виховання підростаючого покоління.
 «Європейці вже давно живуть за принципом: якщо дитина опинилася кризі, то держава і громада повинні зробити все можливе, аби вона виросла повноцінним членом суспільства, - розповідає лідер Громадського руху «Разом із тобою» Кондрук Валерій Петрович. – У нас поки що немає належних умов для реалізації такого підходу, проте я впевнений, що об’єднавши зусилля, ми зможемо вберегти наших дітей від соціальної відчуженості, зменшити сирітство, укріпити інститут сім’ї. Ми не дозволимо майбутньому поколінню повторювати помилки попередніх. Адже саме від нас, дорослих, залежить те, як складеться доля кожної маленької людини, а відтак і нового покоління українців».