вівторок, 31 серпня 2010 р.

Більше третини українців вважають шкільних вчителів некомпетентними

Згідно з останніми опитуваннями Інституту Горшеніна, громадяни України вважають за необхідне реформувати систему шкільної освіти

Напередодні початку нового навчального року Громадський рух «Разом із тобою» продовжує публікувати матеріали з приводу сучасного стану освіти на Київщині та в Україні. З 27 по 29 серпня Київський інститут проблем управління імені Горшеніна проводив телефонне опитування на тему: «День знань в Україні». Всього згідно з випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів у віці від 18 років у всіх обласних центрах України, Києві та Севастополі.
За його результатами виявилося, що близько третини громадян України (34,3%) оцінюють якість освіти, що надається сучасною школою, на «3» (задовільно). Трохи менше наших співгромадян - 28,3% - оцінили якість шкільної освіти на «4» (добре), а кожен п'ятий (20,2%) дав оцінку «2» (незадовільно). Тільки 7,4% українців оцінили якість шкільної освіти на «5» (відмінно).
Більшість респондентів (65,7%) вважають, що Україна потребує реформи шкільної освіти. При цьому 49,4% респондентів відповіли «скоріше так», а 16,3% - «точно так» на це питання. Більше чверті українців (27,4%) не бачать необхідності в такій реформі, з них відповідь «скоріше ні» віддала перевагу п'ята частина опитаних (20,1%), а 7,3% громадян відповіли, що вона точно не потрібна. Не змогли відповісти 6,9% респондентів.
Згідно з опитуванням, найбільш поширеною проблемою, з якою найчастіше стикаються батьки школярів, кожен другий українець (50,1%) назвав постійні збори грошей на подарунки вчителям і адміністрації шкіл. Майже половина респондентів (47,3%) вважають такою проблемою купівлю підручників і навчальних матеріалів, якими не можуть забезпечити учнів шкільні бібліотеки, трохи менше опитаних (46,4%) незадоволені ремонтом класів і шкіл за свій рахунок. Байдужість педагогів до дітей назвав проблемою кожен третій респондент (33,5%). Близько третини опитаних (30,1%) вважають поширеною в школі проблемою некомпетентність вчителів, більше чверті (26,6%) - неукомплектованість педагогічного складу. Кожен четвертий українець (25,1%) назвав проблемою переповнені класи, кожен п'ятий (20,2%) - низький загальний моральний і культурний рівень вчителів.
Українці також вважають поширеними проблемами: низький рівень безпеки дітей в школі (18,7%), використання вчителями непедагогічних методів (17,3%), погану систему харчування в школі (16,4%), погане медичне обслуговування дітей (13,5 %), застарілі програми навчання (11,3%) і великі навантаження в школі (10,8%). Інші проблеми назвали 3,2% респондентів, а 2,1% не змогли відповісти на дане питання.
Переважна більшість громадян України вважають лихослів’я і куріння (по 94,4%) найбільш поширеними проблемами серед сучасних школярів. При цьому кожен другий респондент (52,8%) вважає, що куріння широко поширене, 41,6% - поширене. Тільки 1,9% опитаних вважають це явище нерозповсюдженим, а 3,7% не змогли відповісти на запитання. Широко розповсюдженим лихослів'я назвали більше половини українців (59,8%), «поширене» відповіли 34,6% громадян і лише 1,8% вважають, що лихослів'я серед школярів не поширене. Не змогли відповісти на запитання 3,8% респондентів.
Ще одним негативним чинником, що має місце серед школярів, більшість громадян (80,1%) назвали вживання спиртних напоїв. При цьому 27,8% вважають цей факт широко поширеним, а більше половини респондентів (52,3%) - поширеним. Непопулярним алкоголь в школі визнали 11,3% опитаних. Майже кожен третій українець (33,8%) проблемою серед школярів вважає вживання наркотиків - при цьому майже кожен десятий (9,7%) назвав її широко поширеною, а близько чверті опитаних (24,1%) - поширеною.

Громадський рух «Разом із тобою» привітає школярів Київщини із початком навчального року!

1 вересня представники Громадського руху відвідають загальноосвітні школи Київської області, аби привітати учнів, їхніх батьків та вчителів із початком нового навчального року.

 Нагадаємо, що навчальний рік 2009-2010 загальноосвітні заклади Київської області закінчили із відмінними успіхами у навчанні. З цього приводу Громадський рух «Разом із тобою» спільно із Київським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів в особі громадської організації «Освітянська трибуна» відзначив 143 учнів, серед яких 30 стали призерами на олімпіадах всеукраїнського рівня, 12 вибороли першість на всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, 19 стали переможцями творчих конкурсів республіканського рівня.  
 Крім того, за даними Українського центру оцінювання якості освіти цього року Київська область зайняла перше місце в державі за кількістю учнів, що з різних предметів отримали результат у 200 балів – одна лише столиця дала 148 випускників із максимальними результатами з одного або кількох предметів.
 Громадський рух «Разом із тобою» підтримує та заохочує талановиту молодь до плідної праці на благо Батьківщини та бажає їм перевершити свої визначні минулорічні досягнення!

пʼятниця, 27 серпня 2010 р.

Губернатор Київщини закликав освітян не довіряти документи комісії


Сьогодні 27 серпня з 13 по 14 годину у редакції газети «Факти» працювала пряма лінія із головою Київської обласної державної адміністрації Анатолієм Присяжнюком.

В рамках заходу усі охочі могли дізнатися у губернатора про сучасний стан розвитку області, отримати відповіді на запитання про стан земельних справ, а позаяк і наголосити на найболючіших проблемах Київщини.

Однією із таких проблем, висвітлених у прямому ефірі, стала послідовна руйнація Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, що у місті Біла Церква.

Із запитанням, чому так відбувається і чи можуть довіряти освітяни комісії, що завітала до них, і її вимогам, а також навіщо руйнують єдиний освітній заклад Київщини, що сприяє покращанню кваліфікації педагогів, до Анатолія Йосиповича Присяжнюка звернулася декан факультету підвищення кваліфікації КОІПОПК Майборода Зінаїда Яківна.

Нагадаємо, що Громадський рух «Разом із тобою» вже неодноразово писав про те, що сьогодні розпочато послідовне знищення цієї перлини освіти Київщини. У когось назріла потреба відокремити гуманітарно-педагогічний коледж від інституту, при цьому не забезпечивши ні Коледж, ні Інститут відповідними площами, що, власне, призводить до руйнації обох, роками створюваних закладів.

Найяскравішою ілюстрацією цього процесу стало рішення цих «свідомих громадян», проведене в облраді за офіційною назвою «рішення №742-32-V від 17.06.2010 «Про реорганізацію Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів» (про утворення комунального закладу «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж», який визнали правонаступником майнових прав та обов’язків КОІПОПК»). А просто сьогодні до КОІПОПК завітала комісія із Головного управління освіти і науки Київської області, представники якої вимагали у освітян надати документи на право власності на п’ятиповерховий навчальний корпус та гуртожиток і безпідставно розпочали оформлення акту передачі цих приміщень. Одначе у разі, якщо ці приміщення будуть відокремлені від Інституту, останній автоматично втрачає умови для свого існування. І де тоді вчитися вчителям?

- Дотелефонуватися було нелегко, одного разу мені відповіли, що мене не чутно – розповідає Зінаїда Майборода. – Одначе наступний дзвінок був вдалий, і я змогла поставити своє запитання. Річ у тім, що КОІПОПК сьогодні переживає важкі часи, а нинішня ситуація, коли в нас почали вимагати документи на п’ятиповерховий навчальний корпус та гуртожиток, змусила нас запідозрити недобре. Одначе Анатолій Йосипович у відповіді на моє запитання, наголосив, що ми не повинні довіряти таким комісіям, і жодних доручень на те, щоб забирати в нас документи, він не давав. За словами губернатора, комісія має бути в нас 31 числа у складі заступника голови облдержадміністрації, представників Міністерства освіти і науки України та Головного управління освіти і науки України.

- Сьогодні нас часто намагаються звинуватити у тому, що ми без ліцензії видаємо дипломи. – додає пані Зінаїда. - Однак це неправда, оскільки інститут має ліцензію МОН України для Коледжу на підготовку молодших спеціалістів. Тож я дуже сподіваюся, що за сприяння губернатора Інститут буде збережено, і одним зі шляхів досягнення цього ми бачимо відкриття спеціального рахунку для Коледжу, або утворення окремої юридичної особи у складі обласного Інституту, що дасть можливість зберегти цілісний майновий комплекс, і не руйнувати налагоджену систему взаємодії освітніх закладів (бо корисні площі Інституту і Коледжу проліцензовані одні і ті ж). Ми ж і у цьому разі зможемо розвивати систему педагогічної освіти регіону та працювати для того, щоби вчителі Київської області були постійно спрямовані на самовдосконалення. Сподіваємося, що комісія буде об’єктивною, і до неї будуть залучені спеціалісти не тільки по вищій школі, а й, що дуже важливо, - спеціалісти у галузі післядипломної педагогічної освіти.

четвер, 26 серпня 2010 р.

Кому потрібні праймеріз

Українські політичні партії всерйоз і надовго замарили «праймеріз». Слово мусують журналісти, біг-борди по містах рясніють агітаційними плакатами, із яких нам посміхаються незнайомі обличчя, серед яких ми, ніби-то, можемо обрати тих, хто представлятиме нас у владі на місцях.
За «Сильною Україною», що привнесла це слово в українську політичну гонитву, а також на конкретному прикладі показали, яким чином можна застосовувати цю систему, її підхопили партії «Єдиний Центр» та «Батьківщина».
Однак, чи поділяє цю захопленість сама громада?
 Щоби визначити це, Громадський рух «Разом із тобою» розпочав опитування, в рамках якого ви можете висловити своє ставлення до цього нового захоплення політиків.
 Пройти опитування можна на сайті www.ztoboyu.at.ua.
Чекаємо на ваші думки!

Прогноз на осінь: дефіцит продуктів, зростання тарифів та співпраця з Китаєм

У зв’язку із невеликим врожаєм гречка стрімко зростає в ціні, і, за прогнозами експертів, тенденція буде лише набирати обертів. В регіонах вже почався дефіцит: в Криму і Харкові ціна за кілограм досягає 19 гривень, а у Львові та Донецьку наступна партія гречки продаватиметься за ціною 20-23 гривні за кілограм. Продавці відмічають, що люди починають переходити на більш дешеві ячмінь та пшоно. Наразі в Києві кілограм продається за 13-14 гривень, хоча ще місяць тому коштував на три гривні дешевше. За оцінками спеціалістів, вже у жовтні за кілограм доведеться віддавати 17 гривень.  
Причина подорожчання у тому, що відбувається постійне скорочення посівних площ: якщо у 2000 році з 574 тис. га зібрали 480 тис. т гречки, то у 2010 – із засіяних 210 тис. га прогнозують врожай у 160 тис. т. Не виключено, що зростання ціни пов’язано також із наближенням місцевих виборів. Адже, як відомо киянам, пакет крупи може зіграти непересічну роль у результатах голосування. Тож цілком можливо, що після 31 жовтня ціни на гречку повернуться в межі пристойності. 
З іншого боку, якщо шанувальники гречки змусять себе полюбити більш дешевий рис, то його ціна теж зросте у 1,5-2 рази. Загалом, українці потребують приблизно 300 т крупи, а за попередніми оцінками цьогорічний врожай зможе принести лише половину. Тому, у зв’язку із дефіцитом вітчизняного виробництва, Україна вже найближчим часом змушена буде розпочати закупівлі з Китаю, який вже постачає гречку Росії. Можливо, нам варто змінити вектор і брати приклад саме з цієї країни, яка зуміла настільки збільшити виробництво, що, окрім задоволення власних неосяжних потреб, здатна експортувати продукти харчування аграрним слов’янським державам?  
Однак дефіцит гречки – не єдина проблема, що загрожує українцям: через засушливе літо з ринку зникли гриби. Якщо в травні літрову банку лисичок можна було купити за 15 гривень, то сьогодні – за 30, а білих чи маслюків взагалі немає у продажу. Щоправда, на штучне вирощування грибів спека та засуха не вплинули, тому супермаркетові шампіньйони все ж залишаться у зоні доступу. Що ж до ситуації із вітчизняним зерном, то катастрофічного неврожаю Україна, попри невтішні прогнози, все ж уникнула. Однак це не означає, що українці уникнуть зростання цін на хліб – експерти стверджують, що він в будь-якому разі подорожчає ще на 10-15%.
В рейтингу осінніх негараздів почесне місце займає перспектива подорожчання оплати за проїзд у громадському транспорті. Столичні водії маршрутних таксі вже звернулися в мерію із пропозицією затвердити більш високі тарифи на проїзд. Остаточна ціна поки що не визначена, однак перевізники попереджають: якщо ціни не піднімуть, то перевантаження столичного транспорту і відсутність коштів на його вчасний ремонт призведуть до того, що дуже скоро мешканцям столиці та гостям міста доведеться ходити пішки. Тож, незважаючи на обурення громадян, найближчим часом їхні витрати на проїзд до місця роботи все ж таки помітно виростуть. В залежності від видів транспорту та кількості пересадок, на дорогу туди і назад містянам доведеться витрачати в середньому від 15 до 20 гривень.
Громадському руху «Разом із тобою» залишається лише нагадати, що ця осінь ознаменується зростання тарифів не лише на проїзд, але й на опалення: в середньому, власнику однокімнатної квартири доведеться сплачувати за комунальні послуги на 40 гривень більше щомісяця.

середа, 25 серпня 2010 р.

Громадський рух "Разом із тобою" привітав українців із річницею незалежності

22 серпня Громадський рух «Разом із тобою» до святкування 19-річниці незалежності України провів у місті Вишгород благодійну акцію - привітання громадян. На честь свята рухівці подарували громадянам тисячі повітряних кульок, підтримуючи загальний піднесений настрій.
 «Справжньою нагородою за цілий день, проведений стоячки із оберемками повітряних кульок у обох руках, стало загальне відчуття радості та піднесеності, що панувало на площі, де практично кожен присутній тримав у руках наш подарунок», - ділиться враженнями волонтер руху Сергій.
 Громадський рух «Разом із тобою» вже не вперше проводить подібну акцію – на території Київщини ще весною була розпочата акція у форматі free-hugs «Весна разом із тобою», в рамках якої волонтери дарували свої теплі обійми і повітряні кульки всім бажаючим. Ще з першого заходу, який було проведено 2 березня у місті Бориспіль, ми переконалися: такий незвичний спосіб спілкування із громадянами дарують гарний настрій та роблять людей більш відкритими один для одного. Тому ми продовжуємо проводити подібні заходи, аби продемонструвати – людина не повинна почуватися самотньо серед натовпу, а посмішка та доброзичливе ставлення можуть стати запорукою більш радісної та теплої атмосфери в суспільстві.
 «Ми побачили, наскільки відкритими, безтурботними і радісними можуть бути наші люди, - коментує голова виконкому Громадського руху “Разом із тобою” Ігор Дармостук. - Ми були глибоко вражені тим, наскільки привітно зустріли мешканці Вишгорода цю аполітичну акцію. Вже сьогодні розуміємо, що Громадський рух «Разом із тобою» робить добру справу у незвичному для вітчизняного простору форматі – легкі, яскраві акції, де людям дарують тепло і гарний настрій, не вимагаючи від них нічого навзаєм. Ми переконані, що будь-який прояв уваги до інших людей є суттєвим фактором суспільного добробуту і процвітання. Щоразу самі переконуємося, скільки позитиву може принести такий простий захід, тож серед інших соціальних акцій ми продовжуватимемо організовувати також і подібні заходи, доки це не стане доброю традицією на Київщині».
 Довідка:
Громадський рух "Разом із тобою" є групою незалежних громадських формувань, що об'єдналися задля розбудови громадянського суспільства на території Київщини. До руху вже увійшли: ГО "Освітянська трибуна", ГО "Медична громада", ГО "Здорова Київщина", а також Київський обласний благодійний фонд "Милосердя і здоров'я". Лідером Громадського руху "Разом із тобою" є Валерій Кондрук.

60% українців готові працювати будь-де

Громадський рух «Разом із тобою» продовжує висвітлювати ситуацію із працевлаштуванням на території України. Так, результати останніх досліджень свідчать, що 60% українців відчайдушно відсилають свої резюме навіть у ті компанії, вимогам яких вони об‘єктивно не відповідають (наприклад, не мають достатнього досвіду роботи чи професійного рівня).
 Після серпневого опитування на тему «За якими принципами українці шукають роботу?», проведеного міжнародним кадровим порталом  HeadHunter, з’ясувалося, що з 1500 респондентів з усіх регіонів України 40% практично не отримують відповідей від потенційних роботодавців. При цьому експерти констатують, що лише 15% опитаних вважають, що їхнє резюме зацікавлює роботодавців достатньо часто, і всього лише 1% може впевнено сказати, що його кандидатура завжди викликає інтерес і бажання запросити на співбесіду.
 37% респондентів визнають, що не отримують відгуку через те, що рівень їхньої кваліфікації не відповідає заявленій вакансії. З іншого боку, 29% українців вважають поведінку більшості роботодавців неетичною і, як відмічають експерти, це пов'язано із тим, що їхнє резюме залишається без відповіді. З тієї ж причини ще 20% відкрито заявляють про своє переконання у тому, що підбором персоналу в українських компаніях займаються не професіонали, а справжні дилетанти. 
 За результатами опитування, 75% українців постійно проглядають всі пропозиції щодо роботи підряд. В той же час, 63% пошукачів найчастіше не достатньо ретельно ознайомлюються із повідомленням про вакансію, а 13% взагалі не розуміє, про що в ній йдеться. Однак це не зупиняє тих, хто не має роботи або прагне її змінити. Так, 60% претендентів відправляють свої резюме навіть у тому випадку, коли їхні можливості зовсім не в змозі задовольнити вимоги роботодавця. Експерти додають, що в цьому випадку громадяни керуються принципом «спочатку зробимо, а потім розберемося». Самі менеджери по персоналу розуміють завзяття потенційних співробітників, однак ставляться до цієї тенденції прохолодно. Потік нерелевантних резюме відволікає їх від пошуку потрібного кандидата.   
 Фінансова криза і зростання рівня безробіття, що стало її наслідком, суттєво вплинули на діяльність ринку праці України. Це призвело до того, що в 2010 році більшість українців готові працювати де завгодно і ким завгодно. Не зважаючи на те, що в цьому році ринок праці зріс на 20%, українців все ще психологічно не відійшли від шоку, і невпевненість у майбутньому та страх безробіття все ще штовхає людей до того, аби зайняти будь-яке вільне місце під сонцем. 
 Варто відмітити, що 82% претендентів, переглядаючи вакансії, в першу чергу звертають у вагу на пропоновану зарплатню і лише потім – на сферу діяльності компанії та вимоги до кандидата. В той же час, лише 20% вітчизняних роботодавців вказують у своїх вакансіях рівень можливої зарплатні.

Громадський рух «Разом із тобою» повідомляє про відкриття власного сайту!

Запрошуємо відвідати сайт Громадського руху «Разом із тобою» за адресою http://ztoboyu.at.ua/. На сайті Ви знайдете інформацію про Громадський рух та його ідеологію, дізнаєтеся про діяльність громадських організацій, що входять до його складу, зможете залишити свої коментарі та пропозиції, зв’язатися із представниками руху та волонтерами.     
 На сайті публікуватимуться новини, актуальні для українців, зокрема, мешканців Київщини, анонси заходів та звіти про діяльність руху.
 Сайт створено із метою інформування громади про діяльність Громадського руху «Разом із тобою».

субота, 21 серпня 2010 р.

Анаболіки: топ-10 побічних ефектів

Плануєш «підкріпити» спортивні успіхи жменею таблеток? Спочатку дізнайся, чим це тобі загрожує. Громадський рух «Разом із тобою» розповість про небезпечні наслідки вживання стероїдів.
 Анаболічні стероїди – це штучні чоловічі гормони, але навіть у медицині вони використовуються вкрай рідко через велику кількість побічних ефектів. На жаль, багато хлопців щиро вірять в легенди про неможливість нарощування м’язової маси без вживання анаболіків. Цей між підтримуються і деякі із тренерів, матеріально зацікавленіу продажу «хімії» якомога більшій кількості атлетів. Новачки, що приходять до спортзали, часто починають із питання: «А які стероїди приймати?» І дуже спантеличуються після того, як дізнаються, що в цьому немає необхідності. Інші ж просто плутають анаболічні стероїди із абсолютно не шкідливими протеїновими порошками і амінокислотами.
 Рак
 Наслідком прийому стероїдів бувають зміни у печінці, нирках, крові, що призводять до ракових захворювань. При використанні хімії організм страждає від потужного навантаження на життєво важливі органи. В результаті проведених в США досліджень було зясовано, що середній вік споживачів стероїлів, що загинуло від рака печінки, був всього 18 років.
 Шлункові болі
 Анаболічні стероїди в таблетках викликають дискомфорт у шлунку. Їх вживання супроводжується негативними явищами – втратою апетиту, блювотою, нудотою. Крім того, порушується баланс кишкової флори, і організм стає вразливим для різних шлунково-кишечник інфекцій. 
Головний біль
 Часто споживачі стероїдів страждають від сильного головного болю на зразок мігрені. Лікарі вважають, що це є наслідком розладу гормонального балансу, що настає при вживанні стероїдів. 
 Затримка натрію
 Атлети, що захоплюються стероїдами, щодня зважуються, помилково гадаючи, що зростання ваги тіла означає зростання м’язів. Насправді ж, збільшення об’ємів тіла, скоріше за все, пояснюється затримкою води в організмі. Як наслідок, це призводить до гострих нападів підвищення тиску.
 Вугрі
 При використанні анаболіків, концентрація їх в організмі перевищує нормальний рівень гормонів, з яким може впоратися шкіра – починають розмножуватися бактерії. Коли це поєднується із підвищеним виділенням сальних залоз (що неминуче в разі використання стеріїдів), то ситуація стає ще більш несприятливою.
 Захворювання серцево-судинної системи
 Вживання стероїдів негативно впливає на рівні і профіль холестерину: загальний рівень його зростає, знижаються рівні ліпопротеїдів високої щільності і збільшуються рівні ліпопротеїдів низької щільності. Все це може призвести до повного блокування судиню Подібне захворювання кілька років тому призвело до смерті учасника конкурсу «Містер Олімпія» Моххамеда Бенанзі.
 Імпотенція
 Культуристи, що вживають анаболіки, страждають від змін у лібідо. На початку стероїдного циклу спостерігається деяке підвищення статевого інтересу. Але це лише на початку. Після довгого використання стероїдів здатність досягати і утримувати ерекцію невблаганно знижується. Фізіологічною основою імпотенції при використанні синтетичних гормонів є зменшення продукції ендогенного тестостерону. Часто імпотенція може прогресувати навіть після відміни стероїдного циклу, коли ззовні тестостерон не поступає, а власне репродуктивна система ще не відновила потрібний рівень андрогінів у системі. 
 Передчасне випадіння волосся
 Багато з тих, хто вдається до «хімії», скаржаться на помітне порідіння волосся на голові – це явище може спостерігатися не лише у чоловіків, а й у жінок. Напевно, через це в журналах для бодібілдерів так часто рекламуються фирми, що займаються вживленням штучного волосся.   
 Призупинка росту
 Молоді люди, що використовують стероїди, ризикують не реалізувати свій потенціал росту – медики виявили у анаболівків здатність закривати епіфіз альні зони росту трубчастих костей. 
 Пригнічення імунітету
 Після циклу стероїдів відмічається підвищена схильність до вірусних захворювань, застуд та пневмонії. Доведено, що анаболіки дуже послаблюють імунну систему. Більш вираженим цей негативний ефект є у тих, чий цикл прийому «хімії» складав більше 10 тижнів. Кілька років тому в Мінську помер перший чемпіон Європи із бодібілдінга серед республік колишнього СРСР, 26-річний Микола Шило. Газети писали, що причиною його смерті стала звичайна подряпина.

Київщина: злочинність квітне

Як стало відомо журналістам Громадського руху «Разом із тобою», 19 серпня на сесії Київської обласної ради заступник прокурора Київської області Ричка Олег Іванович повідомив, що від початку року в порівнянні із відповідним періодом 2009 року злочинність на території Київської області виросла на 30% і, зокрема, в Бородянському районі – на 98%. Що ж коїться на території області?
 За повідомленням органів внутрішніх справ області протягом січня–червня 2010р. зареєстровано 7,6 тис. злочинів, що більше, ніж у січні–червні минулого року на 30,7%.
У загальній кількості злочинів основна частка - 61,5% - припадає на злочини проти власності; 12,6% скоюється у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, 4,8% – проти життя та здоров’я особи. Із загального числа зафіксованих кримінальних проявів майже половину складають тяжкі та особливо тяжкі. Загалом від скоєних за перше півріччя злочинів постраждало 3,9 тис. мешканців області, що на 55,8% більше, ніж за аналогічних період попереднього року. Всього внаслідок злочинних діянь загинуло 135 осіб, з яких 21,5% – в результаті нанесення тяжких тілесних ушкоджень, 34,1% було вбито. Наприклад, нещодавно колишній працівник міліції з поплічником на смерть забив двадцятидев’ятирічного чоловіка.
 Масштаби і темпи зростання рівня злочинності красномовно свідчать про безсоромний дерибан землі, хабарництво, вбивства, насилля, крадіжки, що залишаються актуальною проблемою області. У кожному районі Київщини щороку відбувається безліч серйозних правопорушень, однак далеко не вся інформація доходить до вух громадян. Та й одних лише гучних скандалів вистачає на довгий список «досягнень» регіону. 
 Найпривабливіша й найпрестижніша земля просто збігає крізь пальці держави. Лише за півроку на Київщині працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрили понад 70 злочинів у сфері земельних відносин, 35 з яких тяжкі. Працівниками підпорядкованого підрозділу в Київській області з початку року було викрито 66 злочинів з ознаками корупції та задокументовано 13 фактів хабарництва, що сукупно завдають державі мільйонних збитків. З`ясувалося - суддя Макарівського районного суду без достатніх підстав позбавив 16 громадян права власності на землі загальною площею 56 гектарів. СБУ впіймала на хабарі в 3 мільйони гривень начальника головного управління внутрішньої політики КМДА Віктора Гончарука. Нещодавно голова Ново-Петрівської сільської ради вимагав "подарунок" на загальну суму 700 000 доларів США за вирішення питання про відведення суб'єкту підприємницької діяльності земельної ділянки загальною площею 0,7 га. У квітні перший заступник голови Обухівської ДА шляхом вимагання прагнув отримати від громадянина С. хабар загальною сумою 300 тисяч доларів США за позитивне вирішення питання про виділення у власність земельної ділянки. Самі чиновники запевняють, що не порушували закон, і далеко не всі понесуть заслужене покарання. Нагадаємо, що за офіційними підрахунками середня сума хабара на Київщині наразі складає більше півмільйона гривень.
 Протягом січня–червня 2010р. скоєно 47 умисних вбивств та замахів на вбивство, 22 зґвалтування та замахи на зґвалтування. В Київській області 35-річного маніяка викрито у скоєнні 11 зґвалтувань і вбивств жінок та підозрюють у причетності ще до 30 злочинів. Кілька місяців тому чоловіком старшої сестри було зґвалтовано 10-річну дівчинку-сироту, хвору на ДЦП. Було попереджено вбивство 20-річної дівчини в місті Таращі, що його за 2 тисячі доларів замовив її колишній чоловік через майнові проблеми після розлучення. 
 Вистачає на Київщині і інших злочинників. В одному з сіл області правоохоронці виявили майже 5 тисяч кущів конопель загальною вагу 2,5 тони, за що досі не зловленим аграріям загрожує шість років ув’язнення. В одній з київських квартир знайшли цілий конопляний сад, де 70-тирічна пенсіонерка з 34-річним сином вирощували заборонені кущі на загальну вартість близько 100 тисяч гривень. Кілька днів тому з метою залякування невідомі побили журналіста місцевої газети у Василькові. Через недбалість лікарів під час невдалого аборту від зараження померла 27 жінка – в разі доведення провини лікарям загрожує 2 роки, поки ж вони продовжують працювати у пологовому будинку. 
 Як повідомили у ВЗГ ГУМВС України в Київській області, в липні було розкрито 81 квартирний злочин та викрито 63 зловмисника. За словами правоохоронців, найчастіше крадіями є чоловіки у віці від 25 до 30 років, а предметом зазіхань - гроші та ювелірні вироби. Останнім часом в області зросла кількість шахрайств, при чому дуже часто жертвами шахраїв стають особи похилого віку. А дівчата-підлітки та молоді жінки стають легкою здобиччю циганок, що наворожують їхнім близьким близьку смерть та здирають з наляканих чималі гроші та коштовності за зняття порчі. Нещодавно на Дарницькому вокзалі у Києві затримали циганку-наркоторговку, що продавла підліткам опій - відповідна стаття кримінального кодексу передбачає від п'яти до десяти років за ґратами. Загалом від початку року на Київщині було виявлено 3,6 тис. осіб, які підозрювались у скоєнні злочинів, з них 11,9% – жінки, 7,7% – неповнолітні.
 Нестабільність фінансово-економічної ситуації в державі, негативні процеси в соціально-економічній сфері призводять до різкого зниження життєвого рівня населення, соціального розшарування суспільства, збільшення кількості незайнятого населення. Усі ці фактори не можуть не впливати на стан криміногенної ситуації в державі. Через десоціалізацію значної частини населення ширяться лави злочинців. Разом із зростанням криміналізації суспільства помітно змінюється і характер вчинених злочинів, що вимагає не тільки активізації заходів, спрямованих на боротьбу зі злочинністю, а й поліпшення роботи слідчого апарату при розкритті та розслідуванні таких тяжких злочинів, як умисні вбивства.

четвер, 19 серпня 2010 р.

Вітаємо із Преображенням Господнім, або Яблучним Спасом!

Громадський рух «Разом із тобою» вітає всіх православних та греко-католиків, що 19 серпня святкують Господнє Преображення, або ж Яблучний Спас!
 Преображення Господнє — це одне з дванадцяти найбільших свят у християнстві, встановлене на честь явлення божественної сили Христа Спасителя його учням. Святі отці називали це свято другим Богоявленням. 
 Преображення Господнє, згідно з Євангелієм, відбулось перед голгофськими стражданнями Ісуса Христа. Ісус взяв із собою трьох свої учнів — Петра, Якова та Івана і вирушив з ними на гору. Традиційно Преображення пов’язують з горою Тавор. Однак в Євангеліях немає жодної згадки про назву гори, де відбулося Преображення. Подію преображення описують одразу три євангелисти — Матей, Марко та Лука.
 Там Христос молився, утомлені ж учні заснули. Коли ж прокинулися, то побачили, що Ісус Христос преобразився: лице Його сяяло, мов сонце, а одяг Його став білим, як сніг, і блискучим, як світло. Поруч з’явились пророки Мойсей та Ілля й почали розмовляти з Ісусом. Згодом велика біла хмара накрила ї, і пролунав голос Бога Отця: «Це Син мій улюблений, що його Я вподобав. Його слухайтеся» (Мт. 17: 5).
 У момент преображення Господь дав можливість трьом апостолам побачити поєднання двох природ у Христі: божественної і людської.
 Святкування цього празника сягає ще IV століття, коли св. Єлена побудувала храм на горі Тавор на честь Господнього Преображення. Від VI століття це свято поширюється в усій Східній Церкві під назвою «Господнє Преображення».
 У народі це свято ще називають Яблучним Спасом, бо у цей день традиційно освячують перші плоди, серед яких – яблука, груші, мед. Цей звичай перейняла християнська Церква від Старого Завіту, який приписував приносити перші плодів до Господнього Храму (традиція юдейського свята Шавуот — свято Кущів).
 Преображення грецькою мовою перекладається як „метаморфоза”, англійською – „трансформація” і означає повну переміну. Свято Преображення Господнього має для християн окрім історичного, ще й величезне морально-виховне значення, бо у Святому Письмі кожна подія несе глибокий духовний зміст. Хрестове преображення залишається закликом для всіх віруючих – преобразитися, вдосконалитися внутрішньо, аби віра стала істинною, сповненою справжнього духовного змісту.

середа, 18 серпня 2010 р.

Пішов з життя український письменник Олесь Ульяненко

Помер відомий український письменник Олесь Ульяненко.
 Олесь Ульяненко (справжнє ім'я - Ульянов Олександр Станіславович) народився 8 травня 1962 року в місті Хорол Полтавської області. 
 Олесь Ульяненко - лауреат Малої Шевченківської премії, яка була присуджена йому за роман Сталінка, що увійшов у курс української літератури для загальноосвітніх шкіл. Крім того, Ульяненко є автором не менше 20 книг, кожна з яких викликала значний резонанс у суспільстві.  
 У 2009 році Ульяненко став першим письменником, що подали до суду на Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі, яка визнала його нову книгу «Жінка його мрії» порнографічною. Сторони підписали мирову: Ульяненко вніс деякі правки в текст книги, а НЕК відкликала своє рішення.
 Письменник є автором багатьох романів: «Сталінка», «Дофін сатани», «Зимова повість», «Богемна рапсодія», «Вогненне око», «Син тіні», «Знак Саваофа», «Серафима», «Квіти Содому», «Жінка його мрії».
 Олесь завжди залишиться у серцях читачів та друзів-письменників. Громадський рух «Разом із тобою» висловлює своє щирі співчуття його близьким та рідним.

22 серпня мешканці Землі стануть екологічними банкрутами

За інформацією екологів, за кілька днів, 21 серпня, жителі Землі витратять всі природні багатства, який планета надала у їх розпорядження. Про це повідомляє італійська газета La Repubblica.

Такий висновок зробили фахівці незалежної міжнародної організації Global Footprint Network, що протягом багатьох років підраховує вплив різних способів життя на навколишнє середовище. «Люди витратили воду, яка спонтанно поновлювалася у водоймищах, траву, яка росте на пасовищах, рибу з морів і озер, урожаї з родючих земель, дари лісу. Одночасно закінчився корисний простір для зберігання відходів, починаючи з парникових газів, що породжують кліматичний хаос». Як повідомляють експерти організації, екологічна криза планетарного масштабу спричинена тим, що природа не встигає відновлювати свої ресурси у тому темпі, що їх використовує людина.

Як відзначає організація, з 22 серпня треба оголосити людей екологічними банкрутами. Проте, оскільки докорінно змінити спосіб життя неможливо, а альтернативи не реалізуються, люди вирішуватимуть проблему, передаючи векселі своїм онукам, тобто, відсовуючи проблему у майбутнє. «Ми братимемо воду, яка тече у підземних шарах, у тих, які не живляться дощами. Ми активізуватимемо пасовищне скотарство, жертвуючи полями і луками на догоду пустелям. Ми спустошимо моря і річки, виловлюючи більше риби і морепродуктів, ніж дозволяє природне відтворення. Ми продовжуватимемо втрачати кожної хвилини лісові угіддя, що дорівнюють за площею 65 футбольним полям. До того ж ми дозволимо парниковим газам захопити атмосферу, і вони обрушуватимуть тепло на наші голови, сприяючи виникненню більш частих повеней і пожеж», - зазначається у статті.

На думку італійського ученого Роберто БРАМБІЛЛІ, щоб почати знижувати наш вплив на навколишнє середовище, потрібно небагато: їсти менше м`яса, іноді їздити на велосипеді або на метро, а не на автомобілі, використовувати відновлювані джерела енергії.

Також слід брати приклад з китайців та індусів, які використовують лише необхідне, і залишають більше половини ресурсів планети у розпорядження інших видів. Інакше, для задоволення наших потреб в їх нинішньому обсязі потрібна буде планета, у півтора рази більша за Землю, робить висновок організація.

Раніше Global Footprint Network підрахувала: якби всі люди жили як американці, потрібно було б чотири планети, подібні до Землі. Тоді дослідники вивчили ситуацію більш, ніж у 100 державах. З`ясувалося, що 80% країн споживають більше, ніж здатна дати їх власна територія. Вони спустошують свої запаси, ввозять ресурси з-за кордону і активно забруднюють океан і атмосферу.

Європеєць в середньому споживає і викидає удвічі менше, ніж американець, проте у довгостроковій перспективі і це непосильний для планети вантаж. Найменше споживають і забруднюють навколишнє середовище жителі бідних країн, таких як Малаві, Гаїті, Непал або Бангладеш.

Як раніше повідомляв Громадський рух «Разом із тобою», Україна за фактичними та абсолютними величинами викидів парникових газів входить у двадцятку найбільших забруднювачів атмосфери у світі. Так, ми мусимо нести безпосередню відповідальність за глобальні екологічні проблеми катастрофічного масштабу. Україна не має широкої екологічної програми, яка б дозволила суттєво зменшити рівень систематичного забруднення довкілля, проте кожен громадянин може внести свою частку у збереження навколишнього середовища. Не дарма ж акуратна і культурна Європа приносить природі вдвічі менше шкоди, ніж вередлива Америка.

Безробіття: зростає чи зменшується?

Безробіття поступово зменшується чи продовжує рости? Це питання виникає у кожного, хто зустрічається у ЗМІ з інформацією про рівень безробіття в Україні. Одні повідомляють про вже звичну тенденцію зростання цього показника, інші привертають увагу гучними заголовками про його зниження. Де ж шукати правди? Громадський рух «Разом із тобою» вирішив розібратися, яким же джерелам варто довіряти?

На 1 серпня 2010 року кількість громадян, що стоїть на обліку в центрах зайнятості, зросла до 413 тис. (станом на 1 липня – 411,2 тис.), повідомляє Державний центр зайнятості. Серед них 168,2 тис. складає молодь, а 39,6 тис. – звільнені працівники. В той же час, за даними відомства, на 1 серпня кількість вільних вакансій у базі держслужби становила 81,2 тис.

В той же час, повідомляється, що від початку року рівень безробіття скоротився на 24% (станом на 1 січня 2010 року - 545,6 тис.). Крім того, кількість претендентів на 10 робочих місць зменшилася ледь не вдвічі в порівнянні із січневими показниками і становить сьогодні 51 людину. За офіційними даними, одночасно з падінням рівня безробіття значно зросла і потреба підприємств у працівниках на заміщення вакантних посад – якщо станом на 1 січня роботодавці потребували 65,4 тис. чоловік, то на початок серпня ця цифра зросла до 81,2 тис. Зокрема, у Київській області роботодавці потребують загалом 3,7 тис. робітників.

У нашій країні шукати роботу можна двома шляхами: звертатись за допомогою в офіційну державну установу – держслужбу зайнятості – або ж знаходити вільні вакансії самостійно. Та частина людей, що при пошуку роботи реєструється в державній службі зайнятості, складає «рівень зареєстрованого безробіття». Тобто цей показник свідчить про кількість громадян, що офіційно отримали статус безробітних, коли протягом семи днів після звернення не були працевлаштовані. Згідно зі статистичними даними, щорічно близько трьох мільйонів наших співгромадян користуються послугами служби зайнятості і близько мільйона роботодавців використовують службу для пошуку працівників.

Зростання зареєстрованого безробіття означає збільшення кількості звернень до служби зайнятості і зростання потреби в її послугах. Однак, цей показник не надає повного уявлення про загальну ситуацію із працевлаштуванням у країні та свідчить про реальний стан речей лише відносно.

Для визначення реальних масштабів зайнятості і безробіття використовується світова практика – дані вибіркових досліджень з питань економічної активності населення, в основу яких покладена методологія Міжнародної організації праці. Показник рівня безробіття в країні визначається у відсотках як співвідношення числа безробітних до кількості економічно активних громадян віком 15-70 років.

Проте більш-менш об`єктивні дослідження проводять лише приватні рекрутингові компанії, та й то для внутрішнього користування. Тож, поки питання: скільки реально безробітних в Україні, залишається для широкого загалу відкритим. Чи на дового – покаже час. Принаймні, в ближчі місяці офіційні джерела будуть майоріти позитивними цифрами – вибори ж на носі...

Україна: краща серед гірших

Україна визнана країною із найбільш високим рівнем життя серед країн із низьким рівнем доходів.
 Відомий американський журнал Newsweek опублікував результати дослідження, в рамках якого порівнювалися 100 країн із різних регіонів за п’ятьма критеріями: динаміка економіки, охорона здоров'я, якість життя, освіта та політична ситуація.
 Найкращою країною світу названа Фінляндія, друге і третє місце посіли відповідно Швейцарія та Швеція. До десятки найкращих входять також Австралія, Люксембург, Норвегія, Канада, Голландія, Японія і Данія. США займає 11 позицію, Німеччина 12, Великобританія 14, а Франція 16 рядок. Найуспішнішою країною у Північній і Східній Європі є Чехія (25 місце), потім Хорватія (28 місце) і Польща (29 місце).
 Найгіршими для життя визнані Буркіна-Фасо, Нігерія та Камерун. Україна займає в цьому списку 49-е місце, на дві позиції випереджаючи Росію. Польща займає 29 місце, Естонія — 32, Латвія — 36, Україна — 49, а Росія — 51 місце після Куби. Наша країна також визнана найбільш грамотною країною серед держав з низьким рівнем доходу поряд з Албанією — грамотними є 99% населення. Тим часом серед великих країн найбільш грамотною визнано Японію, хоча ця країна витрачає на освіту лише близько 3,5% свого ВВП, у той час, як США — більше 5%.
 З одного боку, 49 серед 100 – досить непогано, проте зауважмо на критерії відбору. Навряд чи є значний приводом для гордості те, що європейська держава випереджає за рівнем письменності африканські країни. Для визначення якості освіти в Європі враховуються, насамперед, те, яка доля ВВП витрачається на цю галузь. Однак поки що Україна є конкурентоспроможною лише за показниками, що застосовуються для слаборозвинених країн.
 Як раніше повідомляв Громадський рух «Разом із тобою», у рейтингу найщасливіших країн світу Україна посіла 73-е місце. Цю позицію країна ділить з ще п'ятьма державами: Росією, Румунією, Словаччиною, ПАР і Ліваном. 21% людей у нас вважають себе щасливими, 26% — нещасними, 53% — борються з життєвими труднощами.

вівторок, 17 серпня 2010 р.

Замість природного парку - комерційні установи

Депутати Коцюбинської селищної ради відмовилися надати Коцюбинському лісу статус природного заповідника, що охороняється державою. Так, найближчим часом 4000 га прадавнього лісу буде роздано київським комерційним структурам.                                                                                                        
11 серпня у смт. Коцюбинське Київської області проходила сесія селищної ради, на розгляд якої місцевий депутат Володимир Жарков виніс питання про надання Коцюбинському лісу статусу природного заповідника, що охороняється державою. Володимир Жарков, який очолює Соціальну ініціативу «Рідне Коцюбинське», ініціював створення заповідника, оскільки селищний голова Коцюбинського Вадим Садовський планує найближчим часом роздати понад 4000 гектарів лісу київським комерційним структурам. Однак, на прохання голови решта депутатів відмовилися підтримати ініціативу свого колеги і не погодилися виносити це питання до обговорення.
 Зазначимо, що сесія відбувалася у закритому режимі, оскільки місцеві обранці заборонили журналістам бути присутніми на засіданні. Рішення про надання засіданню статусу закритого було прийнято майже одноголосно - депутати одностайно вирішили, що буде краще, якщо подібна інформація не доходитиме до вух громади.
 Громадський рух «Разом із тобою» нагадує, що поблизу смт. Коцюбинського понад півтисячі лісових ділянок загальною площею майже 100 га вже було самовільно роздерибанено місцевою селищною радою та селищним головою. В той час, як рада відмовляла у видачі ділянок простим громадянам, аргументуючи це тим, що не має генплану селища й відповідних документів, на облюбованих ділянках ще від зими прискореними темпами вирубається прадавній ліс та ведуться будівельні роботи.
 Раніше депутат Коцюбинської селищної ради Володимир Жарков виступав на захист Коцюбинського лісу, а також ініціював проведення місцевого референдуму щодо надання Коцюбинському статусу міста обласного підпорядкування. Однак, прийняття такого рішення лише додало б місцевій владі клопоту, якого їй і без цього вистачає. Адже той самий прилеглий до селища Коцюбинський ліс за законом вже давно офіційно належить Києву. Більше того, селище вже давно користується столичною інфраструктурою, що є достатньою підставою для розгляду обласною адміністрацією можливості включення Коцюбинського до складу столиці на підставі місцевого референдуму. Натомість, місцеві управлінці   не лише привласнили для особистих маєтків землі, що мали б розділити між мешканцями селища, але й продовжують оперативно дерибанити територію, на розподіл якої, як виявляється, взагалі не мають жодних прав. Залишається лише додати, що за підрахунками лісників станом на сьогодні цією діяльністю лісу завдано шкоди на понад 100 тисяч гривень. Отож відверте свавілля триває?

ПЕРЛИНА ОСВІТИ КИЇВЩИНИ

Сьогодні на Київщині діє 890 шкіл, де  працює близько 15 тис вчителів. Педагоги виховують дітей, сприяють їхньому всебічному зростанню і  розвитку. І лише один заклад сприяє розвитку і вдосконаленню знань самих  вчителів Київської області.
Мова йде про унікальний освітянський форпост, перлину освіти Київщини – Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів.
 Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів (КОІПОПК) заснований у 1999 році й функціонує як регіональний навчальний, науково-методичний, інформаційний та координаційний центр безперервної освіти педагогічних працівників.
Його затишна будівля, що найкраще підтримує піднесену атмосферу знань, розташована на території Білої Церкви, міста із багатою історією, де свого часу шукали натхнення такі видатні особистості, як Олександр Пушкін, Адам Міцкевич, Тарас Шевченко.
На базі інституту діють гуманітарно-педагогічний коледж, центри, відділи і навчально-методичні кабінети, музейно-виставковий комплекс, санаторій-профілакторій для освітян регіону.
 Не секрет, що вчитель – професія не надто високооплачувана, а матеріально-технічне забезпечення шкіл, особливо сільських шкіл, здатне відбити бажання до праці у навіть у сильної та закоханої у власну професію людини.
В таких умовах особливу вагу отримують такі заклади, як КОІПОПК, що об’єднують та надихають спеціалістів, дають їм можливості для подальшого навчання та самовдосконалення.
 За час існування КОІПОПК, його працівники розробили і впровадили безліч  короткотермінових курсів,  проблемно-тематичних і авторських програм для різних категорій педагогічних працівників. КОІПОПК опікується питаннями роботи профільної школи, питаннями викладання нововведених навчальних курсів для загальноосвітніх навчальних закладів, впровадження сучасних інноваційних технологій навчання і виховання молоді.
Люди, що пройшли підготовку тут, вміють правильно працювати із обдарованими дітьми та з учнями з особливими потребами,  знають особливості педагогічної та управлінської діяльності в умовах сільської школи тощо. Інститут має багато відзнак та нагород, наприклад, визнанням його високого статусу стало здобуття закладом золотих медалей одинадцятої і дванадцятої Міжнародної виставки «Сучасна освіта в Україні» у 2008 та 2009 роках.
Саме тому цей заклад можна із впевненістю назвати перлиною освіти Київщини, яка робить величезний внесок у виховання дітей Київської області.
 Перлина – гине?
Раніше в структурі КОІПОПК діяв Гуманітарно-педагогічний коледж, що здійснював підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст" на базі повної та базової загальної середньої освіти. У його структурі працювало два відділення, на яких за роки підготували тисячі спеціалістів за спеціальностями початкова освіта (основи інформатики), початкова освіта (англійська мова), початкова освіта (організатор спортивних секцій і клубів), образотворче мистецтво, соціальна педагогіка.
Однак на сьогоднішній день майбутнє існування цього форпосту освітянської думки перебуває під питанням. Деякі управлінські рішення. Що були прийняті новою владою, унеможливлюють існування Інституту в перекреслюють усі здобутки минулих років.
А між тим, заклад можна було назвати зразковим. Щоби не бути голослівними, Громадський рух «Разом із тобою» наведе для вас ряд відгуків про роботу інституту, що засвідчують найвищий рівень якості послуг, що тут надавалися:
 Петро Сердюков, доктор педагогічних наук, професор, Факультет підготовки педагогічних кадрів, Національний університет Сан Дієго, США.
Відгук від 28 червня
«Я із задоволенням пишу свій відгук про роботу Київського обласного інституту післядипломної освіти і підвищення кваліфікації. Мені поталанило протягом останніх трьох років щорічно бувати у цьому навчальному закладі, виступати із доповідями, проводити семінари із його співробітниками, а також вчителями шкіл. КОІПОПК активно займається розробкою та впровадженням інноваційних систем та методів навчання, і, оскільки в США я займаюсь саме цією тематикою, я із радістю ділюся найновішими досягненнями у цій галузі із українськими колегами…
Не викликає сумнівів, що розробки інституту у сфері сучасних підходів до навчання і підготовки педагогічних кадрів дуже перспективні і можуть знайти застосування різними організаціями і ВНЗ як в Україні, так і за її кордонами у справі розвитку новітніх освітніх систем. У зв’язку із чим співробітники інституту беруть участь у міжнародних конференціях і нещодавно отримали запрошення представити свій досвід у Національному Університеті м. Сан Дієго, США».
 М.А. Дмитрієва, ректор автономного закладу «Інститут розвитку освіти Іванівської області», М. Іваново, Росія.
Відгук від 30 червня
 Ректорат Інституту розвитку освіти Іванівської області Російської Федерації підкреслює унікальний досвід роботи Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів.
Ректор інституту Клокар Наталія Іванівна прекрасно керує колективом, впроваджує новітні технології в процес управління. Як керівник, вона має високий рівень професіоналізму і мобільно реагує на сучасну ситуацію розвитку системи освіти.
Гнучкі, інноваційні форми у поєднанні із традиційними підходами до роботи з педагогами дають високі результати.
Колектив Інституту, маючи великий досвід роботи, перебуває у постійному творчому пошуку, ціллю якого є створення умов для підвищення кваліфікації педагогів Київської області.
 А. А. Баранніков, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Російської академії освіти, Росія:
Міжнародне співробітництво КОІПОПК із закордонними освітніми закладами реалізується через такі проекти, як підвищення кваліфікації педагогів із застосуванням дистанційної форми навчання, підготовка вчителів художньої культури в системі  післядипломної освіти, навчально-методичне забезпечення та підготовка вчителів до роботи у старшій профільній школі. Діяльність працівників Інституту актуальна та розрахована на довгостроковий та позитивний результат.
 Л.А. Худенко, заступник директора Інституту з навчально-дослідної роботи Навчально-методичного закладу «Національний інститут освіти» Міністерства освіти, Республіка Бєларусь.
Відгук від 11 червня
 КОІПОПК -  це визнаний в Україні і світі заклад, де на високому рівні здійснюється методична та наукова діяльність, спрямована на стійке функціонування та розвиток системи післядипломної педагогічної освіти.  Високий рівень роботи КОІПОПК складає основу для ефективного підвищення рівня педагогічних знань і методичної майстерності вчителів, управлінських навичок керівників закладів освіти, вивчення та розповсюдження інноваційного навчально-виховного досвіду.
 Асаф Заманів, професор, ректор Бакінського інституту підвищення кваліфікації та перепідготовки педагогічних кадрів, Азербайджан.
Відгук від 11 червня
Ключовою фігурою, що визначає стан освітнього потенціалу виступає вчитель. Від рівня його професіоналізму залежать результати соціально-економічного та духовного розвитку суспільства. І сьогодні, коли міжнародне співробітництво  у вирішенні цих проблем як ніколи важливе, КОІПОПК грає в цьому процесі визначальну роль, сприяючи не тільки піднесенню освіти на якісно новий рівень, а й на збереження загальнокультурного європейського простору.

понеділок, 9 серпня 2010 р.

Провідні експерти відзначають, що через різке подорожчання зерна на світових ринках Україну очікує ріст цін на продукти харчування.

Так, за місяць виростуть ціни на цукор, овочі та м’ясо. За прогнозами аналітика Міжнародного центру перспективних досліджень Олександра Жолудя, цього місяця ріст буде невеликим - 0,1-0,2%, через подорожчання газу, але загальний індекс інфляції знизять дешеві овочі і фрукти. "А ось з вересня потрібно чекати різкого прискорення росту цін - до 2%. Його дасть зерно, а значить, подорожчають хліб і м'ясо, адже тваринних і птахів годують зерном", - вважає Жолудь.

Зараз ціни на зерно у світі швидко ростуть і, як пояснив начальник аналітичної служби "АПК-Інформ" Родіон Рибчинський, селяни не везуть зерно на елеватори, а притримують на токах, користуючись хорошою погодою. "Із зібраних 17 мільйонів тонн урожаю пшениці на елеваторах всього 5 мільйонів тонн, при цьому продовольча пшениця вже коштує 1600-1650 гривень за тонну, а зазвичай в цей час - не вище 1000 гривень. Це означає, що є усі економічні підстави говорити про подорожчання хліба, - відмічає Рибчинський. - Тут має місце "куркульський" підхід - аграрії говорять, мовляв, продаватимемо по 2000 гривень за тонну. Разом з низьким світовим урожаєм і забороною Росії на експорт зерна усе це породжує деяку паніку, хоча насправді хліба Україні вистачить з лишком".

У свою чергу, прем'єр-міністр Микола Азаров вкотре заявив, що хліб дорожчати не буде. Судячи з усього, він має на увазі соціальні сорти - батони і чорний хліб (їх в асортименті більше 80% об'єму). Ціна на них регулюється владою, і її утримуватимуть до виборів 31 жовтня. Але, на думку директора інформаційної компанії "ПроАгро" Миколи Верницького, це викличе ріст на 20-25% цін на несоціальні сорти.

Громадський рух “Разом із тобою” вважає, що замовчування владою реального стану справ в економіці і фальшиве запевнення людей в тому, що восени все буде добре, призведе ще до більш критичної ситуації, аніж попередження суспільства про можливі соціально-економічні проблеми. Користуючись виключно політичною доцільністю та наближенням місцевих виборів у жовтні цього року, влада не має наміру псувати свої рейтинги, висловлюючи виключно заспокійливі, подекуди занадто обнадійливі аргументи.

Можновладці, які говорили про покращення життя людей не мають змоги зреалізувати свій передвиборчий постулат, наївно розраховуючи, що їхньому позитивізму люди віритимуть довго.

четвер, 5 серпня 2010 р.

Україна повинна нести відповідальність за глобальне потепління на планеті. Таку думку висловила Наталія Рудницька, координатор програми по зміні клімату Національного екологічного центру України.


За її словами, Україна одна із найбільших забруднювачів навколишнього середовища. “Україна за фактичними та абсолютними величинами викидів парникових газів входить у двадцятку найбільших забруднювачів атмосфери у світі”, - наголосила Рудницька.


Вона висловила впевненість, що Україна, як і інші держави, несе відповідальність за глобальне потепління. 



Експерт констатувала, що на даний момент на державному рівні відсутній план дій щодо зменшення викидів парникового газу.


Громадський рух “Разом із тобою” вважає, що влада має розробити державну екологічну програму і докласти усіх зусиль, щоб політика країни у сфері екології відповідала необхідним міжнародним стандартам. Вважаємо, що така ситуація лише псує імідж України на світовій арені. Сподіваємося, що можновладці зможуть вжити таких заходів, які б виправили нинішній стан справ.

середа, 4 серпня 2010 р.

За 1 млн. грн. українці готові покинути Батьківщину

Компанією іVOX Ukraine було проведене дослідження відповідно до результатів якого 40% громадян України готові емігрувати за один мільйон гривень. Назавжди залишити рідну домівку зголосилися 39, 7 % учасників опитування.



Усього були опитані 1000 Інтернет - користувачів з різних регіонів України. Респонденти відповідали на запитання, чи погодилися б вони виїхати з України в іншу країну і не повертатися ніколи, якби їм заплатили за це один мільйон гривень.



У результаті 39, 7 % опитаних відповіли на це запитання ствердно. 8,4 % самі б доплатили, щоб ніколи не повертатися в Україну. Натомість 51,8% не погодилися б за мільйон гривень назавжди залишати державу.



Більш молоді респонденти частіше заявляють про свою готовність залишити батьківщину за мільйон (41% опитаних у віці від 18 до 29 років).



Доплатити за виїзд серед молоді готові 9, 1 %. При цьому 57% респондентів у віці від 45 до 59 років проти того, щоб змінити Україну на іншу державу навіть за мільйон гривень.



У той же час більшість жителів Києва (61,1%) не погодилися б переїхати в іншу країну за мільйон. Проте 31% киян відповіли ствердно на питання соціологів. Схожа тенденція спостерігається і в західних областях (36,8% - погодилися б, 56,1% - ні).



Безумовно, ознайомившись з даними цього опитування важко вести мову про якийсь патріотизм та патріотичні почуття. Громадський рух “Разом із тобою” вважає, що ці результати перш за все свідчать про про невпевненість громадян у своєму подальшому майбутньому. Суспільство, яке готове за 1 млн. грн. покинути рідну домівку та рідну землю, перебуває в глибокій психологічній кризі з наявними ознаками апатії та зневіри. Народ, який живе у власній державі, але не бачить жодних для себе перспектив, починає створювати ілюзії щодо того, що там десь, можливо, за океаном, можна знайти “місце під сонцем” і реалізувати себе. Українці втратили сенс жити саме на території України, а значить незабаром настане той час, коли українці не бачитимуть жодної користі для себе жити з паспортом громадянина України. А це вже тривожно!

Чим більша субсидія — тим холодніші батареї?

В 2010 році збільшиться кількість громадян, що отримуватимуть житлово-комунальні субсидії. За прогнозами Міністерства праці та соціальної політики України, взимку комунальні субсидії отримуватимуть в 1,4 рази більше осіб, тобто 1,5 мільйони українських сімей. Це пов’язано зі зниженням планки для отримання державної допомоги: якщо в минулому сезоні відсоток щомісячного доходу, що сім’я витрачає на сплату комунальних послуг, становив 15% для недієздатних громадян та 20% для звичайних сімей, то нині він знизиться до 10% та 15% відповідно. Громадський рух “Разом із тобою” вирішив проаналізувати: чи знизить це проблеми із заборгованістю та чи полегшить громадянам сплату комунальних тарифів?

Як вже повідомляв Громадський рух «Разом із тобою», згідно із постановою Національної комісії з регулювання електроенергетики (НКРЕ) роздрібна ціна на газ для населення, що опалює житло газовими колонками, зросте на 50%. Такі зміни спричинені різким підвищенням ціни на імпортований природний газ (від $179 за тис.куб.м у 2009 році до $264,4 у першому півріччі 2010 року). Отож зростання ціни на газ виправдовують необхідністю довести її до економічно виправданого рівня.

Однак чи готові громадяни України, що ледь-ледь виходить із фінансової кризи, без суттєвих втрат пристосуватися до нових умов? Більшість українців прогнозують значні труднощі із сплатою житлово-комунальних послуг за новими розцінками. Результати телефонного опитування думки споживачів з приводу вищезазначеної ініціативи уряду показали, що більше 70% українців вважають, що підвищення тарифів суттєво вплине на їхній сімейний бюджет. В свою чергу, експерти вважають: якщо раніше повністю або частково тарифи сплачувало близько 90% населення, то в цьому опалювальному сезоні цей показник впаде до позначки 70%. Очевидно, що найбільше зростання цін вдарить по кишенях бідних людей (яких в України переважна більшість) та по середньому класу, що зараз знаходиться на зародковій стадії свого формування. Крім того, опитування громадської думки показало: за умови підвищення вартості гарячої води на 25% сплачувати за неї повністю збирається лише 41,2% населення, а 7% відмовиться платити взагалі.

Проти підвищення комунальних нововведень виступила Федерація профспілок України, що організувала акцію протесту під стінами НКРЕ. Керівництво федерації вважає, що аргументація для підвищення цін недостатня, а справжньою причиною зростання тарифів є прагнення уряду із кишені громадян покрити всі борги у газовій сфері. Що ж до нарахування субсидій, то виникає питання: чи отримуватимуть її всі, хто потребує? За попередніми оцінками експертів, мінімум 3 млн. сімей не отримають необхідної державної допомоги. Якими ж будуть наслідки підвищення тарифів: зменшення заборгованості чи продовження зростання числа неплатників?

Наразі, за даними Держкомстату, субсидію для компенсації сплати житлово-комунальних послуг в травні 2010 року отримали 1,3% сімей, що на 0,6% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Середній розмір субсидії на одну сім’ю склав 60,8 грн.

Експерти Громадського руху «Разом із тобою» вважають, що ініціатива зі збільшення кількості отримувачів комунальних субсидій виправдає себе лише у тому разі, якщо влада забезпечить жорстку дисципліну зі сплати за комунальні послуги, зокрема, серед багатого населення, що звільнить кошти для допомоги біднішим. Однак для помітного покращення у сфері ЖКГ необхідні глибокі комунальні реформи: повне переоснащення галузі та міцна політична воля для здійснення нововведень. Як показує світовий досвід, подібні ґрунтовні перетворення не бувають результативними у кризові часи. Тож підвищення тарифів за умови надання населенню необхідної фінансової підтримки дозволить забезпечити задовільне функціонування галузі протягом певного часу. Це і план-максимум на найближчий час. Чи вдасться досягнути хоча б його, стане зрозумілим вже за результатами першого опалювального сезону.

понеділок, 2 серпня 2010 р.

Через задимлення киянам знову не вистачить захисних масок?

Столиця і область вже третю добу затягнуті аномальним білим димом, що утруднює дихання і викликає резонні питання щодо впливу такого повітря на здоров’я людей.
 На ранок понеділка мешканці деяких районів Києва побачили зі своїх вікон задимлене місто. Особливо тяжко довелося Дніпровському, Солом’янському, Голосіївському, Печерському районам. Як уточнили в ГУ МНС у Києві, задимленості у столиці немає, а спостерігається звичайний ранковий туман. Тим часом практично вся територія столиці протягом цілого дня оповита серпанком із характерним запахом. На вулицях Києва звідусіль вже чутно скарги на головний біль та загальну слабкість. Громадський рух «Разом із тобою» вирішив поцікавитися, наскільки шкідливим є дим, що оповів столицю. 
 Як нам стало відомо, дим від торф’яників є особливо небезпечним для людей, які страждають хворобами системи органів дихання, пенсіонерів, вагітних, та маленьких дітей. Мікрочастинки, а саме вуглець та чадний газ, які утворюються у продуктах згоряння, проникають у дихальні шляхи та викликають подразнення. Від диму страждають не лише бронхи та легені, але й шкіра. Симптоматика отруєння дуже проста — задуха, загальна слабкість тіла, підвищене серцебиття, головний біль. Медики попереджають, якщо ви відчули, що на задимлених вулицях вам стає зле — не зволікайте ідіть додому і спробуйте отримати бодай телефонну консультацію лікаря. 
 Примітно, що українські органи влади (як і у випадку з грипом) поки що офіційно не реагують і не дають рекомендацій населенню, як і що треба робити під час задимлення. Щоправда аналогічна ситуація відстежувалася і в сусідній Російській Федерації, в центральній частині якої у зв’язку із горінням торф’яників вже кілька днів як введено надзвичайний стан. Інформація про отруєних, з офіційних джерел ледь просотується. Єдине, що ми змогли знайти так це пораду спеціалістів московського управління екології, які радять громадянам утримуватися від виходу із дому і закривати всі вікна. Натомість блогосфера рунету майорить подробицями життя у чаду. За словами мешканців задимлених областей Росії, дихати «білим» повітрям доволі важко, а від нав’язливого запаху гарі врятуватися практично неможливо. Наслідком таких атмосферних умов стає різке погіршення самопочуття населення. В свою чергу, на території постраждалих областей розпочалася паніка: росіяни масово вишиковуються у черги біля аптек і скуповують марлеві пов’язки, на вулицях міст людей значно поменшало, в громадському транспорті порожньо, а вікна будинків щільно зачинені.
 Наразі в Україні подібної ситуації поки що не спостерігається, щоправда, найбільш завбачливі українці вже потурбувалися про своє здоров’я. Журналісти Громадського руху поспілкувалися із працівниками однієї зі столичних аптек і виявили, що респіраторні пов’язки раптово почали користуватися попитом. За 15 хвилин нашої розмови троє людей звернулося за цим специфічним товаром. Правда, аптекарі запевняють, що товар поки не став дефіцитним.
 Проте чи довго протримається така ситуація (згадаймо ж знову історію із грипом) ні аптекарі, ні лікарі спрогнозувати не можуть. Єдиний, але не дуже втішний, прогноз дають МНС-сівці, за словами яких, тотальна спека лише під`южує пожежі. За найписимістичнішими прогнозами дим навколо обласних центрів в центральній частині держави буде кублитись ще мінімум п'ять-сім днів.
 Громадський рух «Разом із тобою» радить всім дивитися на ситуацію з оптимізмом, вірити в сили МНС та берегти себе.

2 серпня – день Святого пророка Іллі

Громадський рух «Разом із тобою» щиро вітає українців із останнім літнім релігійним святом – днем Святого Іллі!
 Грізний старець Ілля в давнину вважався повелителем дощів, грому і блискавок. За давніми віруваннями він, сердитий та строгий, роз’їжджає на своїй колісниці і карає неправедних. Одночасно Ілля уособлює щедрість і родючість. Його молитви, згідно із Святим Письмом, повертали людей до життя. Сам Ілля – єдиний із пророків, що живим був взятий у Царство Небесне і єдиний із старозавітних пророків, якого визнає православна церква. Перша церква, збудована у Києві ще за часів князя Ігоря, була названа на честь пророка Іллі.
Святий пророк Ілля родом із Палестині ІХ століття до Різдва Христового. За преданням, що дійшло до нас від святого Епіфанія Кіпрського, коли майбутній пророк народився, його батько побачив таємниче видіння, що мужі благообразні вітали немовля, пеленали його вогнем і живили полум’ям.
На день пам’яті Іллі традиційно йде дощ. Він вважається благодатним, і, якщо вмитися ним, то можна зцілитися від хвороб і прокази. Від цього дня встановлюється помірне тепло, світловий день скорочується, а ніч – подовжується: «З Ілліна дня ніч довга, а вода холодна». На Іллю звичайно бувають «горобині ночі» із блискавками та громом. Після цього дня перестають купатися: «Ілля воду остудив», «До Іллі мужик купається, а з Іллі з водою прощається». З’являються перші ознаки наближення осені – разюча різниця між температурами ночі і дня. В цей день випікали урочистий хліб – караван із першого врожаю, який розрізали і роздавали строго у порідку від старшого «батюшки-пахаря» до наймолодшого члена сім’ї.